powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 40/41-2009, 9 listopada 2009
40/41-2009 Computerworld nr 40/41-2009
Wiadomości

Kiedy idea staje się biznesem

Polska musi rozwijać e-gospodarkę. Mają jej w tym pomóc dotowane z funduszy unijnych projekty biznesów internetowych. O czym należy pamiętać przygotowując projekt takiego biznesu? Czytaj więcej »

Biegli w sprawach informatyki

II Ogólnopolska Konferencja Biegłych Sądowych z Informatyki ma służyć wymianie doświadczeń i poglądów środowiska biegłych sądowych, analizie problemów prawnych dotyczących informatyki, a także prezentacji narzędzi i technik badań dowodów związanych z teleinformatyką. Czytaj więcej »

Bezpieczne i innowacyjne samorządy

Już po raz trzeci odbędzie się spotkanie informatyków oraz samorządowców województwa zachodniopomorskiego. Tym razem tematem przewodnim Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków będą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa sieci informatycznej oraz ochrony danych osobowych. Czytaj więcej »

Rząd o bezpiecznym WWW

Rząd o bezpiecznym WWW

Opracowanie systemowego rozwiązania do filtracji i blokowania internetowych treści staje się jednym z wyzwań dla środowiska ekspertów ds. bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Cyfrowe życie filmów

Cyfrowe życie filmów

Komisja Europejska postanowiła poważniej zmierzyć się z problematyką dostępności utworów cyfrowych, rozproszonych w wielu programach, które należałoby dostosować do nowych wyzwań, wynikających z unijnych dokumentów politycznych i prawnych. Czytaj więcej »

Jak Oracle "wykorzysta" Javę?

Czy zmiana właściciela Javy wpłynie na jej rozwój? Jak zmieni się układ sił na rynku? Co zrobią konkurenci - Oracle, IBM, SAP - którzy w oparciu o tę technologię tworzą swoje rozwiązania? Czytaj więcej »

EN FACE: Adam Dyba...

EN FACE: Adam Dyba...

... twórca i założyciel IDMnet, pierwszej w Polsce agencji mediowej, parającej się wyłącznie reklamą internetową; prezes spółki Afilo, zajmującej się marketingiem afiliacyjnym i AdAction, oferującej reklamy w grach i aplikacjach mobilnych. Czytaj więcej »

Technologie

Z prądem działa lepiej

Coraz więcej firm wyposaża swoje jednostki w zasilanie gwarantowane, które zapewnia ciągłość eksploatacji systemów komputerowych. O jego skuteczności w dużej mierze przesądza już etap projektowania. Czytaj więcej »

Nadchodzi nowy Exchange

Wśród funkcjonalności Exchange 2010 znajdzie się możliwość rozdzielenia użytkowników między lokalny system a usługę Microsoft Exchange Online. Czytaj więcej »

Szybka migracja

Działająca w branży chemicznej firma OXEA uruchomiła kompletną infrastrukturę IT w czasie krótszym niż pół roku. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Klient za punkty

Program lojalnościowy Payback błyskawicznie podbija polski rynek. Czym zewnętrzny operator przekonał do siebie kilkanaście silnych marek, aby zrezygnowały z prowadzenia samodzielnie programów lojalnościowych? Czytaj więcej »

Gartner: zaczyna się bitwa o kontrolę nad infrastrukturą IT

Gartner: zaczyna się bitwa o kontrolę nad infrastrukturą IT

Cloud computing, green IT, wirtualizacja i włączenie serwisów społecznościowych w nurt korporacyjny, to prognozowane główne ścieżki rozwoju infrastruktury IT w najbliższych latach. Jak wpłyną na rolę działów IT w firmach i ich relacje z użytkownikami? Czytaj więcej »

IT które wspiera urząd

Każdy urząd potrzebuje do efektywnego działania sprawnie działającego IT, które będzie świadczyć na jego rzecz usługi na odpowiednim poziomie. UM Bydgoszcz to kolejny urząd który to zrozumiał. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Nowy model przetwarzania danych w firmie

Nowy model przetwarzania danych w firmie

Z punktu widzenia bezpieczeństwa utrzymywanie rozdziału środowisk przetwarzania danych na centrum i stacje robocze nie przystaje do modelu, który ewoluuje w kierunku rozproszenia. Czytaj więcej »

Opinie

Pan Bóg też patrzy na ICM

Jest w Polsce serwis internetowy, który znają dosłownie wszyscy w moim otoczeniu, choć nie jest on własnością żadnej firmy ani nigdy nie widziałem żadnej jego reklamy. Kampanię marketingową prognozy ICM, zupełnie darmową, robi za to codziennie sama przyroda. Ma ona bowiem to do siebie, że sprawdza się zawsze lub prawie zawsze, szczególnie w horyzoncie najbliższych 24 godzin. Czytaj więcej »

Czemu ja?

Jakże często zdarza się, że w przededniu wdrożenia oprogramowania ciągle jeszcze nie są znane wszystkie przepisy wykonawcze. I co w związku z tym? Ano nic, wdraża się wg stanu obowiązującego. Za resztę i tak zapłacą użytkownicy. Czytaj więcej »

Felieton 666, czyli Bestia

Do napisania dzisiejszego felietonu siadam z ciężkim sercem. Zresztą, już od dawna wiedziałem, że gdy będę musiał go napisać, to nie będzie łatwo. A wszystko dlatego, że jest to felieton numer sześćset sześćdziesiąty szósty. Czytaj więcej »

Kraj protestantów

Duży supermarket. Sierpień 2009. By rzucić okiem, zagłębiam się między telewizory. Gdy jestem przy końcu, dziewczyna z obsługi tłumaczy jakimś państwu: - Wszystkie nasze odbiorniki są przystosowane do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...