powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 11/2009, 9 listopada 2009
11/2009
Prezentacje firmowe

Dynamiczna platforma kasetowa

FujitsuFujitsu PRIMERGY BX900, czyli Dynamic Cube to kompletna infrastruktura serwerowa, która może być dynamicznie konfigurowana, co pozwala na obniżenie kosztów systemu, zwiększając jednocześnie zdolności do elastycznego reagowania na zmieniające się wymagania w stosunku do systemu IT.

Jak zbudować dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną?

NextiraOneRadzimy jak można zbudować elastyczną, optymalną kosztowo i funkcjonalna infrastrukturę telekomunikacyjna, dzięki łączom optycznym i technologii True Carrier Ethernet. Zapoznaj się z raportem opracowanym przez Computerworld przy współpracy firm Ciena i NextiraOne.

Na czym polegają przewagi chmury nad VPS-ami oraz infrastrukturą serwerów dedykowanych

OktawaveNie wiesz jeszcze, która z technologii wymienionych w tytule jest najlepsza dla twojego biznesu? My wiemy, że warto stawiać na chmurę. Poniżej znajdziecie kilka argumentów stojących po stronie instancjiw chmurze zestawionych z innymi powszechnie stosowanymi tradycyjnymi technologiami. Zachęcamy do lektury naszego szczegółowego white papera.

Przegląd oferty Thomas-Krenn.AG

Thomas-Krenn.AGThomas-Krenn.AG produkuje profesjonalne, wysokiej jakości rozwiązania serwerowe, które klienci mogą dostosowywać do swoich potrzeb dzięki naszemu wyjątkowemu konfiguratorowi online. Współpracując z nami, zyskujesz silnego partnera: Jesteśmy jednym z największych producentów serwerów w Niemczech.

Bezpieczeństwo i zarządzanie
E-banking na celowniku

E-banking na celowniku

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy banki oprócz kryzysu musiały borykać się z rosnącą falą ataków internetowych - choć wymierzonych nie bezpośrednio w nie same, to ich klientów. Na świecie spustoszenie siał i nadal stanowi zagrożenie malware zBot, który na liście swoich celów umieścił także największe banki w Polsce. Do nieszablonowych pomysłów na atakowanie bankowości... Czytaj więcej »

E-banking - świadomy użytkownik i bezpieczny portal

W pełni skuteczna obrona przed opisywanymi w artykule "E-banking na celowniku" zagrożeniami jest w zasadzie niemożliwa. W większości przypadków obowiązek redukcji ryzyka spoczywa na użytkowniku, który niestety dość beztrosko podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swoich pieniędzy w internecie. Skoro wymagamy od banków pancernych sejfów, otwieranych po przebrnięciu przez określone z... Czytaj więcej »

Cyber-crime znaczy biznes

Jak wyobrażamy sobie cyberprzestępcę? To ktoś, kto tworzy trojana albo fałszywą stronę bankową, za ich pomocą kradnie nasze dane, wreszcie używa ich do wyprowadzenia pieniędzy z naszego konta. W rzeczywistości taki ktoś w zasadzie już nie istnieje... Czytaj więcej »

Infrastruktura

Centra danych - unifikacja platform

Idea integracji infrastruktury centrów przetwarzania danych wydaje się pomysłem, który za kilka lat może stać się standardem i oczywistą koncepcją. Ale wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawi się wiele różnych, niezgodnych rozwiązań i standaryzacja oraz unifikacja będzie dotyczyć tylko platform firmowych oferowanych przez określonych producentów. Czytaj więcej »

Z kamerą wśród serwerów

Bezpieczne dane to nie tylko wydajna i niezawodna infrastruktura informatyczna, ale także ochrona pomieszczeń ze sprzętem IT. Do tego niezbędna jest telewizja dozorowa, zapewniająca bieżącą kontrolę wnętrz, a także - w miarę potrzeb - późniejsze odtworzenie zarejestrowanych zdarzeń. Czytaj więcej »

Jak zmiksować Bluetooth z Wi-Fi?

Jak zmiksować Bluetooth z Wi-Fi?

Bluetooth 3.0 + High Speed (HS), czyli trzecia generacja popularnej technologii, pozwala na bezprzewodową transmisję danych z szybkością 24 Mb/s, a taka przyda się przy korzystaniu z nowych usług, takich jak: synchronizacja list odtwarzania między PC a odtwarzaczami MP3, kopiowanie zdjęć cyfrowych, transmisje wideo. Mały pobór energii oraz zwiększona wydajność - to główne zalety... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Co nowego w Hyper-V 2.0?

Wraz z oficjalną premierą Windows Server 2008 R2 (22 października br.) dostępny stanie się nowy hiperwizor - Microsoft Hyper-V 2.0. Będzie oferowany w dwóch wersjach: jako jedna z ról w poszczególnych edycjach Windows Server 2008 R2 oraz jako oddzielny produkt o nazwie Microsoft Hyper-V Server 2008 R2. Spróbujmy przyjrzeć się, co nowa technologia wirtualizacji Microsoftu ma do... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo przeglądarek

Przeglądowi poddano mechanizmy bezpieczeństwa przeglądarek internetowych pracujących na platformie Windows: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer (IE) i Opera Software. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Dlaczego MPLS odniósł sukces?

Ewolucja, jaką obecnie przechodzi internet, wiąże się przede wszystkim ze wzrostem zainteresowania usługami szerokopasmowymi. Sieć korzystająca z protokołu IP znakomicie spełniała swoją rolę w tradycyjnej transmisji danych, jednak coraz powszechniejsze korzystanie z multimediów wymusza konieczność podniesienia jakości usług, coraz częściej świadczonych w czasie rzeczywistym. Do... Czytaj więcej »

Więcej, taniej, szybciej

Więcej, taniej, szybciej

Operatorzy telekomunikacyjni potrzebują technologii, która bardzo sprawnie wykorzysta istniejące światłowody. Optymalizacja przesyłania danych istniejącymi łączami jest istotnym wyzwaniem technologicznym. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Co z tym zielonym?

Tytuł, wbrew pozorom, nie ma bezpośredniego związku z dolarem amerykańskim, którego rychły koniec przepowiadali niedawno dziennikarze "The Independent". Choć nie brakuje głosów mówiących o tym, iż w niedalekiej przyszłości wszyscy będziemy musieli pokochać język chiński i codzienną porcję ryżu, to na potrzeby tego opracowania przyjmijmy, że bardziej prawdopodobne jest... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...