powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Raport specjalny Lider Informatyki , 30 września 2009
Raport specjalny Lider Informatyki Computerworld nr Raport specjalny Lider Informatyki
Administracja publiczna
Co do kilometra i minuty

Co do kilometra i minuty

Utrzymanie niskich kosztów i wysokiego poziomu usług przewozowych to najważniejsze wyzwania, z jakimi musi się dzisiaj mierzyć Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. Bez stałego dostępu do odpowiednich informacji sprostanie tym wymogom byłoby niemożliwe. Czytaj więcej »

Żebyś dostał emeryturę

Żebyś dostał emeryturę

Istotą działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest, de facto, przetwarzanie informacji na skalę masową. Dlatego tak ważną rolę odgrywa w nim informatyka. Czytaj więcej »

Dla całego miasta

Dla całego miasta

W Urzędzie Miejskim w Gliwicach myślą o wykorzystaniu informatyki przede wszystkim na potrzeby miasta, a nie tylko urzędu. Czytaj więcej »

Sprawiedliwość po nowemu

Sądy przestają być warownymi, trudno dostępnymi twierdzami. Dla zachowania sprawności działania, w ich interesie leży powierzenie obsługi niektórych spraw, na przykład związanych z rejestrami, samym zainteresowanym. Czytaj więcej »

Doskonałość organizacyjna
Organizacja, innowacyjność, bezpieczeństwo

Organizacja, innowacyjność, bezpieczeństwo

Firmy z poszczególnych sektorów różnią się w podejściu do wykorzystania informatyki dla celów biznesowych. Czytaj więcej »

Finanse
Bank przedsiębiorczych informatyków

Bank przedsiębiorczych informatyków

Raiffeisen Bank Polska przed sześciu laty radykalnie zmienił podejście do informatyki. Dziś cieszy się owocami inwestycji w IT, ale to na pewno jeszcze nie koniec zbiorów. Czytaj więcej »

W finansowym warzywniaku

W finansowym warzywniaku

Jak Hanza przed wiekami, tak dziś Nordea Bank jest liderem życia gospodarczego Europy Północnej i basenu Morza Bałtyckiego. O jego pozycji - nawet w czasach kryzysu - świadczy znakomity rating na poziomie AA. Natomiast o znaczeniu polskiej spółki świadczy fakt, że stamtąd wywodzi się pion, który zarządza teleinformatyką Grupy w regionie New European Markets: w Polsce, na Litwie,... Czytaj więcej »

Wyższa kultura informatyki

Wyższa kultura informatyki

Wycieczka po technicznym zapleczu Alior Banku to fascynujący pokaz doświadczenia i zaangażowania w realizację unikatowego na skalę europejską przedsięwzięcia bankowego. Czytaj więcej »

Więcej niż ubezpieczenia

Więcej niż ubezpieczenia

Automatyzacja powtarzalnych czynności związanych z wystawianiem polis zwiększa wydajność i komfort pracy agentów Grupy Allianz. Dla klientów nowe i szybsze sposoby na podpisanie umowy, to większa wygoda. Czytaj więcej »

Handel i usługi
Szukanie nowych dróg

Szukanie nowych dróg

Branża logistyczna jako jedna z pierwszych odczuła skutki dekoniunktury. Po latach boomu na usługi transportowe konieczne stało się poszukiwanie oszczędności i nowych dróg dotarcia do klienta. To obecnie najważniejsze cele działu IT w DHL Express. Czytaj więcej »

Cel podstawowy: być stale online!

Cel podstawowy: być stale online!

QXL Poland aż 10% przeznacza na inwestycje w IT. Wszystko po to, aby zagwarantować nieprzerwane działanie serwisów, w tym najważniejszego Allegro.pl. Czytaj więcej »

Żabka skacze wyżej

Żabka skacze wyżej

Obok dwóch tysięcy placówek z żółto-zielonym logo Żabki powstanie sieć sklepów FreshMarket. Mimo innego modelu biznesowego, będą korzystać z podobnych rozwiązaniach IT. Czytaj więcej »

Korzystanie z informacji
Analityczne podejście

Analityczne podejście

Coraz więcej firm pretendujących do miana Lidera Informatyki przechodzi już od prostego gromadzenia danych pozyskanych w wyniku obsługi bieżących działań do wyciągania z nich wniosków i odkrywania występujących w nich prawidłowości służących wspomaganiu decyzji biznesowych. Czytaj więcej »

Od redaktora

Sens Lidera

Na samym początku konkurs Lider Informatyki to długie rozmowy, w których staramy się przekonać szefów IT, że warto publicznie pochwalić się swoimi sukcesami. Na szczęście po 13 latach doświadczenia mamy wystarczająco dużo argumentów, aby przekonać sceptyków. Czytaj więcej »

Rynek
To jeszcze nie powrót boomu

To jeszcze nie powrót boomu

Z Pawłem Czajkowskim, prezesem HP Polska, rozmawia Dorota Konowrocka Czytaj więcej »

W przekroju

W przekroju

STATYSTYCZNY LIDER Czytaj więcej »

Wyzwania CIO

Priorytetowe partnerstwo

W nadesłanych na konkurs ankietach można znaleźć wiele przykładów złożonych oraz nowatorskich przedsięwzięć informatycznych, których realizacja zorientowana była na wspomaganie rozwoju biznesu. Czytaj więcej »

Handel i usługi
Dobre pomysły procentują

Dobre pomysły procentują

W dzisiejszych czasach windykacja to gromadzenie i analiza informacji. Informacji zapisanych w milionach rekordów danych. Nie bez podstaw o firmie KRUK mówi się, że to firma IT zajmująca się windykacją. Czytaj więcej »

Przemysł
Gramy w lidze mistrzów

Gramy w lidze mistrzów

W opisach płytek ceramicznych stawia się na lirykę. Określenia "słońce Prowansji", "tajemnicze arabeski" czy też "gałązka kwitnącej wiśni" pobudzają wyobraźnię i tworzą nastrój, z którym chcemy zamieszkać. Ale w ich produkcji liczy się proza: taniej, szybciej, więcej. Za to na rynku wygrywa ten, kto umie balansować między obydwoma rodzajami "literatury". Inaczej przeżywa... Czytaj więcej »

Jak przewodzić rynkowi?

Jak przewodzić rynkowi?

Całodobowa obsługa klientów, usługi szyte na miarę, stały rozwój i modernizacja infrastruktury energetycznej oraz troska o zrównoważony rozwój - oto miary sukcesu RWE w Polsce. Czytaj więcej »

Co nas grzeje

Co nas grzeje

60 tys. ton wody krąży w systemie ciepłowniczym Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, by ogrzać 65% budynków mieszkalnych w Gdańsku i 10% sopockich. Żeby na tym zarobić, trzeba wciąż śledzić temperaturę powietrza, stan infrastruktury oraz zużycie ciepła. Czytaj więcej »

Co wycisnąć z informacji?

Co wycisnąć z informacji?

Aluminium jest bardzo wdzięcznym metalem, który można wykorzystać na tysiące sposobów. Ale żeby zarobić na wyrobach aluminiowych, trzeba się jeszcze na nich znać. Czytaj więcej »

Sektor MSP
Rękawica i panel dotykowy

Rękawica i panel dotykowy

Pracownicy wydziału blacharni w Igloo mają wgląd zarówno w projekty tworzonych urządzeń, jak i dane z systemu MRP/ERP. To pozwala łatwiej zapanować nad produkcją ponad 800 produktów dostępnych w ok. 1 mln wersji. Czytaj więcej »

Analizy last minute

Analizy last minute

W walce z tegorocznym kryzysem w branży turystycznej Neckermann’a Polska wspiera system Business Intelligence, który pozwala na szybkie przygotowanie nowej, konkurencyjnej oferty. Firma maksymalnie też automatyzuje wszelkie prace biurowe. Czytaj więcej »

Zdalny monitoring

Zdalny monitoring

Dział Monitoringu firmy Promar stworzył system, który pozwala na zdalne zarządzanie budowanymi przez firmę instalacjami ciepłowniczymi, wodociągowymi i wentylacyjnymi. Przyczynił się on do zwiększenia zyskowności firmy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...