powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 35-2009, 30 września 2009
35-2009 Computerworld nr 35-2009
Lider Green IT

Zielone miliony

W pierwszej edycji naszego konkursu Grupa TP najlepiej udokumentowała oszczędności uzyskane dzięki inicjatywom Green IT. Czytaj więcej »

Green wpisany w strategię

Obecny kryzys finansowy wymusza przegląd i optymalizację kosztów operacyjnych i technologicznych. Green IT wspiera też dbałość o reputację i zaufanie klientów. Czytaj więcej »

Budowa spójnego programu

Green IT w Erze obejmuje szereg inicjatyw, z których część powołano zanim upowszechniła się sama koncepcja. Czytaj więcej »

Chude znaczy bardziej zielone

Prawie wszystkie z proekologicznych zmian w działach IT można wykonać bez odwoływania się do specjalizowanych programów rozwoju, wystarczy skorzystać z Lean Management. Czytaj więcej »

Recenzja
Czy jesteś prawdziwym CIO?

Czy jesteś prawdziwym CIO?

Jakie są współcześnie oczekiwania wobec szefów IT w korporacjach? Kosmiczne! Czytaj więcej »

Wiadomości

IBM na celowniku Oracle

Larry Ellison: IBM będzie naszym głównym konkurentem po przejęciu Sun Microsystems. Prawdopodobnie wkrótce dojdzie też do zaognienia stosunków z HP. Co ciekawe obie firmy są obecnie partnerami handlowymi Oracle. Czytaj więcej »

Dell będzie konkurował z polskimi integratorami

Przedstawiciele koncernu Dell poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia amerykańskiej spółki Perot Systems. Oferta usług informatycznych zbudowana na bazie kompetencji amerykańskiej spółki ma być skierowana przede wszystkim dla firm z sektorów: ochrony zdrowia, administracji publicznej i finansów. Wartość transakcji to 3,9 mld USD. Usługi będą oferowane również w... Czytaj więcej »

W dobrym kierunku

W dobrym kierunku

Dzięki wprowadzonym przez NCBiR mechanizmom konkursowym ma się poprawić współpraca nauki z przemysłem i poziom prowadzonych badań naukowych. Czytaj więcej »

Rozlewanie wirtualnego mleka

Komisja Europejska zaprezentowała ostateczną wersję dokumentu: Wytyczne wspólnotowe w sprawie pomocy państwa w budowie sieci szerokopasmowych. Czytaj więcej »

Technologie

Linux w służbie zdrowia

Przykład Systemu Opieki Zdrowotnej (SES) w hiszpańskim regionie Extremadura udowadnia, że z użyciem open source można zrealizować dojrzałe, stabilne i niezawodne projekty o wysokiej jakości usług i przy niskich kosztach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...