powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 09/09, 14 września 2009
NetWorld Guide 09/09
Komunikacja IP
IP potrzebne od zaraz

IP potrzebne od zaraz

Dualny model przesyłania głosu (sieci z komutacją łączy) i danych (sieci pakietowe) staje się uciążliwy dla wielu firm, szczególnie w niepewnych czasach recesji gospodarczej. Koszty ponoszone na utrzymanie infrastruktury oraz niezbędną grupę specjalistów często nie mają szans się zwrócić. Dobrze przemyślana inwestycja w VoIP (telefonia IP), trwale integrująca firmę z... Czytaj więcej »

Wykorzystać nowe możliwości

Wykorzystać nowe możliwości

Infrastruktura IP wraz z szerokopasmowym łączem dostępowym do internetu pozwala firmie zmienić dotychczasowy model biznesowy i otworzyć nowy rozdział w kontaktach z klientami lub pracownikami rozlokowanymi po całym świecie. Wśród usług IP o największym potencjale rozwoju wymienia się wideokonferencje i centra obsługi klienta (call/contact centers). Z niszy powoli wychodzi także... Czytaj więcej »

UC - w jedności siła

Większość nowoczesnych rozwiązań komunikacji IP jest elementem złożonego systemu, określanego przez rynek jako unified communications (UC). Analitycy spółki Gartner umieścili grupę rozwiązań UC wśród dziesięciu strategicznych technologii 2009 r. Według innej firmy badawczej - Wainhouse Research - za 4 lata rynek produktów i usług unified communications będzie wart 13,4 mld... Czytaj więcej »

Niełatwa ochrona systemów UC

Niełatwa ochrona systemów UC

Myśląc o zunifikowanej komunikacji, przede wszystkim myśli się o dostępności usług i ich jakości, spychając bezpieczeństwo na plan dalszy. Tymczasem, jak potwierdzają badania, bezpieczeństwo VoIP, komunikatorów, multimedialnych usług mobilnych przekłada się bezpośrednio na wymienione kryteria biznesowe. Usługi UC (unified communications), jeżeli spojrzeć na nie bez emocji i z... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...