powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 07/09, 14 września 2009
NetWorld Guide 07/09
Ethernet w sieciach LAN i WAN

Switch szyty na miarę

Wybór odpowiednich przełączników Ethernet może stanowić poważne wyzwanie. Na rynku spotykamy się z tak dużą różnorodnością sprzętu, oferowanych parametrów i funkcjonalności, że nawet doświadczonemu administratorowi trudno zdecydować się na ten jeden, konkretny model. Wybór sprowadza się do określenia niezbędnych funkcji, potrzebnej wydajności rozwiązania, a następnie... Czytaj więcej »

Miedź czy światłowód

Miedź czy światłowód

Wybór właściwego okablowania sieciowego nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli przeanalizujemy zasadnicze różnice między miedzią i światłowodem, wybór będzie łatwiejszy. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo warstwy drugiej

Bezpieczeństwo warstwy drugiej

W zakresie ochrony sieci LAN w ostatnim czasie bardzo dużo czasu poświęca się zabezpieczaniu urządzeń i stacji podłączanych do sieci. Jednak nie można zapominać o wyposażaniu w funkcje bezpieczeństwa innych składników infrastruktury sieciowej. Dotyczy to głównie przełączników. Czytaj więcej »

Optymalizacja sieci WAN

Optymalizacja sieci WAN

Dla większości firm termin "WAN" oznacza drogie, wolne i kosztowne łącze do dostawcy usług internetowych (ISP). Niestety, sam protokół TCP/IP nie dba zbytnio o jakość transmisji, i o ile nie skorzystamy z dodatkowego rozwiązania, wszystkie aplikacje będą jednakowo przezeń obsługiwane. Czytaj więcej »

Ethernet w sieciach WAN

Protokół ethernetowy tak zdominował sieci, że według wszelkich prognoz infrastruktura teleinformatyczna po 2010 r. będzie niemal w całości oparta na platformie IP i ethernetowym medium optycznym. Taka perspektywa pozwala bezkonfliktowo łączyć różne technologie ethernetowe, które obecnie przestają kojarzyć się wyłącznie z siecią LAN. Wdrażane od niedawna metody szybkiego... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...