powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 10/2009, 14 października 2009
10/2009
Prezentacje firmowe

Czy stosowane w Twojej firmie mechanizmy load balancing są gotowe na chmurę?

CitrixPrzetwarzanie w chmurze zapewnia potężny potencjał transformacji dostarczanych usług IT zapewniając znaczącą redukcję kosztów posiadania i poprawę zwinności i zdolności do reagowania na potrzeby rynku. Jednak związane z tym wyzwania, zwłaszcza dotyczące bezpieczeństwa, prywatności, zgodności z regulacjami i kompatybilnością stwarzają organizacjom pewne utrudniania w podążaniu...

Bezpieczeństwo i zarządzanie
Wykrywanie anomalii w sieci

Wykrywanie anomalii w sieci

Każdy administrator sieci czy specjalista ds. bezpieczeństwa chciałby na bieżąco otrzymywać informacje o wszelkich nietypowych zachowaniach w sieci - czy to związanych z atakami, czy z nieprawidłową pracą urządzeń lub aplikacji. Okazuje się, że rozwiązania NBA (Network Behavior Analysis) to narzędzia na tyle wszechstronne, że z powodzeniem mogą wspierać zarówno funkcje... Czytaj więcej »

Ochrona przed wrogimi punktami bezprzewodowymi

Ochrona przed wrogimi punktami bezprzewodowymi

Idealną sytuacją w sieci korporacyjnej jest możliwość kontrolowania całego środowiska bezprzewodowego. Jednak wskutek tego, że obecnie komunikacja bez kabli stała się na tyle tania, dostępna i łatwa w konfiguracji - zdarza się, że pracownicy przynoszą do pracy własne urządzenia. I tak, nagle obcy bezprzewodowy punktu dostępowy pojawia się w sali konferencyjnej lub innym... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Podstawy audytu IT

Podstawy audytu IT

U początków komputeryzacji pierwsze zastosowania oprogramowania biznesowego dotyczyły głównie kategorii, takich jak finanse i księgowość. Liczby z papierowych bilansów i paragonów wprowadzano do komputera, który następnie dokonywał obliczeń i tworzył raporty. Ich rzetelność musiała być potwierdzana w procesie audytu - wówczas jeszcze przeprowadzanego z ołówkiem i kartką w... Czytaj więcej »

Kalkulator w centrum danych

Każda inwestycja w system IT wymaga dokładnej oceny kosztów i zysków. Nie inaczej jest w przypadku projektów związanych z wirtualizacją. Jednak oszacowanie kosztów i analiza czasu zwrotu inwestycji jest tu trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Pomocne mogą okazać się kalkulatory do szacowania kosztów i ROI, których na rynku pojawia się coraz więcej, a także opinie analityków,... Czytaj więcej »

Spacer w chmurach

Spacer w chmurach

Czy obok rachunków za elektryczność i wodę firmy będą już wkrótce regulować również faktury za cykle obliczeniowe przeprowadzone na potrzeby przetwarzania danych niezbędnych do prowadzenia biznesu? Postępująca ewolucja modelu cloud computing wskazuje na to, że tak, chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie skutecznego dostarczania zasobów IT jako usługi. Czytaj więcej »

Testy i porównania

HP BladeSystem Matrix - zintegrowana platforma obliczeniowa

Konwergentna i zintegrowana platforma obliczeniowa HP BladeSystem Matrix jest przeznaczona dla dużych centrów danych, gdzie administrator musi panować nad dużą liczbą serwerów, systemów pamięci masowych oraz elementów sieciowych. Jej główną zaletą jest automatyzacja zadań i usług, umożliwiająca m.in. dynamiczne alokowanie zasobów i szybką budowę środowiska obliczeniowego... Czytaj więcej »

Telekomunikacja
W drodze do LTE

W drodze do LTE

Pierwsze komercyjne sieci komórkowe wykorzystujące technologię Long Term Evolution (LTE) pojawią się w ciągu dwóch najbliższych lat. Specjaliści podkreślają, że dzięki swym możliwościom LTE wyznaczy standardy mobilnego przesyłania danych przynajmniej na dekadę. Według Juniper Research, na dostarczaniu multimedialnych usług, operatorzy będą mogli uzyskać przychody... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Myśląca komórka, czyli marzenia o 5G

Mobilne technologie dopiero co ocierają się o systemy telekomunikacyjne czwartej generacji (4G), i choć całkowitym futuryzmem można nazwać kreślenie wizji o sieciach z piątką w tytule, to warto spróbować odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: co dalej? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...