powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Raport specjalny Systemy ERP, 7 lipca 2009
Raport specjalny Systemy ERP Computerworld nr Raport specjalny Systemy ERP
Analizy opinie
Ewidentnie Rozdmuchany Produkt

Ewidentnie Rozdmuchany Produkt

Pierwszy kontakt z systemem ERP to naprawdę mocna rzecz. Prezentowany przez dostawcę poraża ilością funkcji, rozmaitością ekranów i analiz. Onieśmiela swoją rozległością i nowymi pojęciami, których istnienia klient nawet nie przeczuwał. Czytaj więcej »

MRP II/ERP

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP Czytaj więcej »

Referencje dostawców systemów ERP

Referencje dostawców systemów ERP Czytaj więcej »

Zestawienie informacji o działających w Polsce dostawcach systemów ERP

Zestawienie informacji o działających w Polsce dostawcach systemów ERP Czytaj więcej »

Nowe trendy
Zwinny ERP

Zwinny ERP

Firmy muszą coraz szybciej reagować na zmiany otoczenia. Warto, aby system, który miał wspomagać zarządzanie biznesem nie okazał się wówczas kulą u nogi. Czytaj więcej »

oszczędniejsze ERP
Kryzysowe ceny

Kryzysowe ceny

Darmowe programy migracyjne, tańsze licencje i korzystniejsze opłaty za wsparcie to tylko niektóre przykłady coraz ostrzejszej konkurencji wśród dostawców ERP. Czytaj więcej »

Przygotowanie do wdrożenia
Diabeł tkwi w umowie

Diabeł tkwi w umowie

Najtrudniejsze zadanie przy wyborze i wdrożeniu systemu ERP to często negocjacje handlowe. Wielu dalszych problemów można bowiem łatwo uniknąć dzięki dobrze przygotowanej umowie wdrożeniowej. Czytaj więcej »

Rynek ERP
Egzamin z dojrzałości

Egzamin z dojrzałości

Rok temu rozwijająca się szybko gospodarka napędzała popyt na zintegrowane systemy biznesowe, które cieszyły się rekordową popularnością. Obecną sytuację można uznać za pierwszy egzamin rynkowej dojrzałości platform ERP. Czytaj więcej »

Ułatwiona migracja

Całkowite zakończenie rozwoju i wsparcia dla systemu Microsoft Dynamics GP zaplanowano na początek 2011 r. Trzy lata temu system zniknął z oferty Microsoftu. Czytaj więcej »

Studium przypadku

Uzbrojeni w ERP

W poszukiwaniu efektywności i oszczędności Bumar sięgnął po broń informatyczną. Spółka rozpoczęła wdrażanie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie. Czytaj więcej »

Wydarzenia wdrożenia

Ruszają pierwsze wdrożenia Dynamics AX 2009

Chociaż oficjalna premiera nowej wersji systemu Dynamics AX odbędzie się w wakacje to realizowane są już pierwsze projekty wdrożeniowe. Czytaj więcej »

Oracle E-Business Suite w Grupie Konex

Zakończyło się wdrożenie systemu ERP w łódzkiej centrali i trzech zagranicznych spółkach zależnych firmy Konex. Czytaj więcej »

System Dynamics AX w siedmiu spółkach

Pod koniec maja br. podpisano kontrakt na wdrożenie pakietu klasy ERP w spółkach Grupy JW Projan. Czytaj więcej »

SAP ERP i FlexNet w fabrykach L'Oreal

Zakończył się rozbudowany projekt wdrożenia systemu ERP i oprogramowania klasy MES/MOM w 35 fabrykach L'Oreal. Czytaj więcej »

CDN XL w Monini Polska

W kwietniu br. zakończyło się wdrożenie systemu ERP w polskim oddziale włoskiej firmy Monini. Czytaj więcej »

Kolejny moduł IFS Applications w łódzkim MPK

Uruchomienie modułu wspierającego gospodarkę remontową kończy trzeci etap wdrożenia IFS Applications w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi. Czytaj więcej »

Zaplanowanie wdrożenia
Regionalne centrum usług

Regionalne centrum usług

Z Raymondem Tomeckim, dyrektorem generalnym QAD CEE rozmawiamy o planach rozwoju, wynikach i roli polskiego oddziału QAD w Europie Środkowo-Wschodniej. Czytaj więcej »

Klucz do sukcesu

Klucz do sukcesu

Dobrze przygotowane zapytanie ofertowe może w kolejnych etapach projektu zapobiec wielu problemom i niepowodzeniom. Czytaj więcej »

Nowe rynki

Ekspresowo dla mniejszych

Zmiana metodyki i wykorzystanie jak największej liczby predefiniowanych elementów oraz dostęp do oprogramowania w modelu outsourcingu to najważniejsze składniki tajemniczej receptury na uruchomienie SAP w miesiąc. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...