powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 26/27-2009, 7 lipca 2009
26/27-2009 Computerworld nr 26/27-2009
Prezentacje firmowe

Zaawansowane cyber ataki - dowiedz się jak się bronić przed najnowszymi zagrożeniami

FireEyeNowej generacji firewalle, systemy zapobiegania włamaniom (IPS), antywirusy i bramki bezpieczeństwa nie stanowią wystarczającej ochrony organizacji przed współczesnymi zagrożeniami. Na bezpieczeństwo IT wydaje się rocznie ponad 20 mld USD. Prawie całość tej kwoty przeznaczana jest na przestarzałe rozwiązania oparte na sygnaturach. Taka obrona pozwala przeciwdziałać jedynie znanym...

Wiadomości

Jak budowano sieć szerokopasmową w Sztokholmie

Stolica Szwecji w 1895 r. mogła szczycić się największą liczbą telefonów na całym świecie. W tym roku Sztokholm otrzymał tytuł Intelligent Community of the Year m.in. za spójną strategię szerokopasmową realizowaną konsekwentnie od wielu lat. Czytaj więcej »

Poznańskie centrum Open Text

Kanadyjska spółka specjalizująca się w oprogramowaniu Enterprise Content Management rozbuduje centrum kompetencyjne w Poznaniu. Open Text jest obecny w Polsce od 2006 r. Czytaj więcej »

Superkomputer chłodzony wodą

Bull zaprezentował ekologiczny superkomputer bullx oparty na serwerach kasetowych B500. Czytaj więcej »

5000 osób w Capgemini Polska? Całkiem możliwe...

Polski oddział Capgemini w 2008 r. był najszybciej rozwijającą się - pod względem wzrostu liczby pracowników - firmą w Polsce (wg raportu Computerworld TOP200). Liczba ich zwiększyła się o prawie 900 osób, a od początku tego roku o kolejne 200. Czytaj więcej »

Wiemy, gdzie jesteś dzięki GPS

Czytaj więcej »

Zmiana perspektywy

Zmiana perspektywy

Po kilku latach dynamicznych wzrostów polski rynek IT łapie zadyszkę. Kiedy znów ruszy w górę? Czytaj więcej »

Dość bla, bla, bla...

Dość bla, bla, bla...

Urzędnicy i politycy wiele mówią o społeczeństwie informacyjnym, e-administracji, e-usługach, e-cośtam. Pojawiają się kolejne dokumenty. Jednak po tylu latach działań i inwestycji - jak dotąd - jedyną masową, użyteczną usługą elektroniczna była możliwość przesłania drogą elektroniczna PIT-37. Czytaj więcej »

Kierunek kosmos

Kierunek kosmos

Rozmowa z Tomaszem Wątorem, prezesem Stowarzyszenia Klaster Technologii Kosmicznych, kierownikiem Działu Społeczeństwa Informacyjnego w Agencji Rozwoju Mazowsza. Czytaj więcej »

Rządzenie z nosem przy ziemi

Rządzenie z nosem przy ziemi

Czy Polska z problemami państwa usiłującego nadgonić stracone lata, powinna rozważać luksusowe projekty technologiczne, na które może nas nie stać? Czy nie wystarczy ograniczyć się do konsumpcji odprysków tego, co się należy mieszkańcom lepiej rozwiniętych państw? Czytaj więcej »

W poszukiwaniu dobrego modelu

Dopóki czytniki książek elektronicznych będą kosztowały ponad 300 USD, a one same nierzadko więcej niż ich wersje papierowe, czytelnicy nie porzucą tradycyjnych wydań. Czytaj więcej »

ENFACE: Bartłomiej Roszkowski...

ENFACE: Bartłomiej Roszkowski...

... prezes zarządu firmy NetPress Digital, właściciela serwisów Nexto.pl i ZloteMysli.pl, w których można kupić e-booki, e-prasę i książki w wersji audio. Czytaj więcej »

Z maszynowni do biznesu

By dalej wspierać dynamiczny rozwój biznesu w Banku Zachodnim WBK, konieczne były zmiany w infrastrukturze IT. Postawiono na wirtualizację usług. To rozwiązanie zostało zwycięzcą konkursu Lider Wsparcia 2008 w kategorii "Projekt roku". Czytaj więcej »

Technologie
Trójmiejski WiMAX

Trójmiejski WiMAX

Urząd Miejski w Gdańsku i Politechnika Gdańska uruchamiają wspólnie z Alcatel-Lucent i Intelem pilotażową sieć bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego Mobile WiMAX. Czytaj więcej »

Płatna wersja open source

Postgres Plus od wersji z otwartym kodem różni się nie tylko lepszą wydajnością, ale także dość wysokim poziomem zgodności z najważniejszą z baz biznesowych - Oracle. Czytaj więcej »

Sprytne urządzenie

Check Point wprowadziła do sprzedaży całą linię urządzeń Smart-1, przeznaczonych do zarządzania bezpieczeństwem. Czytaj więcej »

Akrobata online

Właśnie zakończył się etap testów Acrobat.com, a wszystkie oferowane przez tę platformę usługi zostały udostępnione produkcyjnie na zasadzie subskrypcji. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Usługi.pl

Usługi.pl

Polskie organizacje wsparcia IT dążą do poprawy efektywności swego działania. W wielu wypadkach brakuje im jednak wypracowanych standardów świadczenia usług. Czytaj więcej »

Kiedy się sprawdza?

Kiedy się sprawdza?

Główną zaletą podejścia SOA jest przygotowanie organizacji na zmiany, o których nie wiemy zbyt dużo w momencie tworzenia rozwiązania. Czytaj więcej »

Destrukcja mile widziana

Destrukcja mile widziana

Z Vipulem Kocherem, członkiem Indian Testing Board i prezesem indyjskiej firmy PureTesting rozmawiamy o tym, jak się dziś tworzy i testuje oprogramowanie. Czytaj więcej »

Wizerunek na sprzedaż

Wizerunek na sprzedaż

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak pogodzić zasady funkcjonowania serwisów społecznościowych z chęcią wykorzystywania wizerunków internautów jako elementu przekazów komercyjnych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Realne bezpieczeństwo wirtualnych maszyn

Realne bezpieczeństwo wirtualnych maszyn

Wirtualizacja centrum danych stawia poważne pytania odnośnie do wyboru miejsca zabezpieczeń sieciowych i sposobu przepływu danych. Można użyć kilku modeli. Przedstawiamy wady i zalety trzech z nich. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo webowej aplikacji

Bezpieczeństwo webowej aplikacji

Firma Phion przedstawiła nowe urządzenie ochrony aplikacji WWW z inspekcją w warstwach 7 i 8 - Airlock. Czytaj więcej »

Jabłko wrażliwe na robaki

Jabłko wrażliwe na robaki

System Apple jest postrzegany jako niemal stuprocentowo bezpieczny. Tymczasem ma naprawdę bardzo poważne luki. Prezentujemy ich listę. Czytaj więcej »

Opinie

Taśmy NASA

Kilka felietonów temu wspomniałem o jakichś taśmach NASA dodając, że ich historii warto poświęcić cały felieton. Czytaj więcej »

Cytowanie na wykopie

Kiedy rok temu, w maju 2008, napisałem felieton o śmierci gazet, to motywem przewodnim była proporcja powierzchni reklam do zawartości merytorycznej. Do głowy mi nie przyszło, że nie będzie to kwestią kilku lat. Czytaj więcej »

Konsekwencje jedzenia żaby

W 10 lat po tym jak wszem i wobec ogłoszono, że zbliża się koniec darmowego internetu i czeka nas płacenie za treść, w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal podstawowym źródłem finansowania większości serwisów on-line są przychody z reklam. Ma to swoje konsekwencje, o których dzisiaj. Czytaj więcej »

Ustawka

Tak jak istnieją kibice klubów piłkarskich, tak też podobnie istnieją kibice informatyczni. Jedni kibicują za Linuksem, drudzy za Windowsem, na przykład. Kibice informatyczni są mniej żywiołowi, nie robią hałasu, nie rzucają się w oczy, no może za wyjątkiem środowiska Internetu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...