powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 9/2009, 14 września 2009
9/2009
Prezentacje firmowe

Dlaczego IBM Flex System to najlepszy system kasetowy na rynku?

IBMTechnologia blade dostępna jest od lat i polecana firmom, które posiadają co najmniej 4 serwery i planują rozwój. IBM jest jednym z pionierów w tej dziedzinie i po raz kolejny wysunął się na wyraźną czołową pozycję dzięki inwestycji w usprawnienie wszystkich elementów systemu kasetowego. IBM Flex System to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające dopasowywać poszczególne elementy...

Networld Guide: Okablowanie strukturalne

NetWorldNowoczesna infrastruktura komunikacyjna winna udostępniać transport głosu i danych oraz zapewnić przekaz aplikacji strumieniowych, takich jak: wideokonferencje, telewizja czy rozrywka na żądanie. Szybki dostęp do internetu przez wielu użytkowników jednocześnie, pobieranie plików, telefonia IP czy wideo stawiają olbrzymie wymagania na...

Bezpieczeństwo i zarządzanie
DLP - zapobieganie wyciekom danych

DLP - zapobieganie wyciekom danych

Po latach walki z intruzami, wirusami i spamem, przedsiębiorstwa zaczęły sobie zdawać sprawę, iż przyszedł czas na zmierzenie się z kolejnym rosnącym zagrożeniem: wyciekiem danych. Zacierają się granice między sieciami, dane stają się coraz bardziej mobilne. Przed atakami zewnętrznymi chronią coraz skuteczniejsze technologie, ale statystyki pokazują, że największe... Czytaj więcej »

Microsoft NAP - rozwiązanie dla każdego?

Jakiś czas temu, kiedy konsorcjum TCG (Trusted Computing Group) powołało grupę TNC (Trusted Network Connect), wydawało się, że droga do zunifikowanej platformy dla rozwiązań NAC jest prosta. Jednak, jak to zwykle bywa, pojawiły się komplikacje: najwięksi gracze rynkowi (m.in. Cisco i Microsoft) mieli odmienne spojrzenia na pewne kwestie. Na szczęście, konkurenci podjęli... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Ewolucja routerów

Ewolucja routerów

Rozwój sieci komputerowych spowodował, że postrzeganie routera jako podstawowego węzła komunikacyjnego rozsyłającego pakiety danych, lekko się zdewaluowało. Obecnie urządzenie to jest często wyposażone w firewalle, bramy medialne (głos, wideo), narzędzia ułatwiające optymalizację, wirtualizację czy łączność z siecią firmową (VPN). Czytaj więcej »

Wszystkie usługi operatorów w jednym standardzie

Wszystkie usługi operatorów w jednym standardzie

Standard Ethernet, obecny w każdej typowej sieci lokalnej, może być także wykorzystany do świadczenia usług operatorskich. Przy tym niezbędne są pewne rozszerzenia, które sprawiają, że stary Ethernet może spełnić ostre wymagania dzisiejszych aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Jak chłodzić centra danych?

Jak chłodzić centra danych?

Systemy klimatyzacji i chłodzenia są niezbędne do zapewnienia właściwych parametrów środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność, czystość powietrza, wymaganych przez sprzęt teleinformatyczny pracujący w centrach danych. Czytaj więcej »

Zielone sieci Wi-Fi

Zielone sieci Wi-Fi

Energooszczędność urządzeń elektronicznych to obecnie nie tylko moda, ale niemal podstawowy wymóg ich pracy. Producenci, korzystając z doświadczeń ze sprzętem komputerowym (np. zaawansowane mechanizmy oszczędzania energii w urządzeniach przenośnych), rozpoczęli również prace nad zwiększaniem efektywności energetycznej w sprzęcie Wi-Fi. W większości urządzeń bezprzewodowych... Czytaj więcej »

Testy i porównania
D-Link DIR-855 do zatłoczonej sieci bezprzewodowej

D-Link DIR-855 do zatłoczonej sieci bezprzewodowej

Sieci bezprzewodowe stały się bardzo popularne i trudno znaleźć osiedle czy biuro, gdzie na mapie dostępnych sieci Wi-Fi zobaczymy, że nie znajdujemy się w zasięgu przynajmniej kilku. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro zarówno notebooki, jak i inne urządzenia mobilne są standardowo wyposażane w kartę Wi-Fi. Czytaj więcej »

Asterisk 1.4 - gwiazdka w świecie IP-PBX

Asterisk 1.4 - gwiazdka w świecie IP-PBX

Asterisk to programowa centrala telefoniczna IP-PBX rozprowadzana na zasadach open source i działająca na systemach operacyjnych serii Unix/Linux. W ostatnich latach zyskała dużą popularność, ale jednocześnie opinię narzędzia trudnego w instalacji i konfiguracji. Żeby to sprawdzić, zdecydowaliśmy się przyjrzeć bliżej wersji produkcyjnej centrali Asterisk 1.4. Warto w tym miejscu... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

DOCSIS 3.0 - ponad 100 Mb/s w kablu

Telewizyjne sieci kablowe zaczynają udostępniać internet z przepływnością przekraczającą 100 Mb/s. Staje się to możliwe m.in. dzięki korzystaniu z nowego standardu transmisji danych DOCSIS 3.0. Choć sama specyfikacja nie została ostatecznie zatwierdzona, od tego roku krajowi operatorzy testują nowe rozwiązanie. Najwięksi dostawcy sygnału telewizyjnego w kablówkach (UPC,... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Parytetowe dywagacje

Słowo "parytet" ma szanse stać się hasłem przewodnim 2009 roku. Panie, a właściwie ich wojownicze reprezentantki z różnych organizacji, domagają się ustawowych gwarancji, które zapewnią im połowę miejsc na listach wyborczych i wprowadzą równy podział w szeroko pojętym świecie polityki. Abstrahując od sensowności takich działań, można zastanowić się nad rozciągnięciem... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...