powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Trendy, 14 czerwca 2009
Trendy
Prezentacje firmowe

Zunifikowana komunikacja i współpraca

HPTelefonia to jest kluczowym elementem infrastruktury komunikacyjnej przedsiębiorstwa. Poznaj odpowiedź HP i Microsoft na wymagania firm w zakresie rozwiązań głosowych. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach głosowych HP wykorzystujących platformę Microsoft Lync 2010.

Systemy monitorowania dla systemu SAP - prezentowanie pełnego zestawu informacji o aktualnym stanie infrastruktury

SPS PolandZłożoność i różnorodność komponentów systemu SAP, jak również liczba powiązań z innymi systemami powoduje, że spojrzenie na to środowisko powinno być szerokie i całościowe. Wyzwaniem staje się zatem możliwość posiadania na bieżąco informacji, odnośnie właściwej pracy poszczególnych komponentów aplikacji SAP. Istotne staje się również to, aby integrowanie nowych komponentów...

Wydania specjalne

Niezaspokojony apetyt na wydajność

Zwiększanie wydajności to trend dominujący w rozwoju technologii urządzeń sieciowych, który powoduje, że mimo znacznych postępów, energooszczędność schodzi na drugi plan. Czytaj więcej »

Serwery i storage: wycisnąć jak najwięcej

Serwery i storage: wycisnąć jak najwięcej

Obecnie trudno już wyobrazić sobie efektywne funkcjonowanie biznesu w oderwaniu od informatyki i inwestycji z nią związanych. I choć lawinowo rośnie ilość danych, a zakupienie kolejnego serwera lub macierzy dyskowej zwiększa wysokość słupka po stronie kosztów, to bardziej niż kiedykolwiek zasadne stają się maksymalizacja wykorzystywania posiadanych zasobów i wprowadzanie... Czytaj więcej »

Co to będzie, zielono wszędzie...

Producenci sprzętu i oprogramowania, jak wszystkie firmy, dążą do zwiększenia sprzedaży swoich produktów i osiągania zysków. Hasła ekologiczne, takie jak Green IT, choć mają wymiar społeczny, to bez konkretnych efektów ekonomicznych z reguły pozostają puste. Na szczęście, coraz więcej firm zaczyna widzieć związki między rozwiązaniami ekologicznymi a możliwością... Czytaj więcej »

Green IT w telekomunikacji

Green IT w telekomunikacji

Choć wszystko wskazuje na to, że infrastruktura telekomunikacyjna będzie zużywać wciąż więcej energii, to rozwój ekologicznych technologii ma pozwolić na złagodzenie tego wzrostu. Coraz większa przepustowość sieci ułatwi popularyzację systemów UC i wideokonferencyjnych, których zastosowanie może przynieść znaczne oszczędności energii. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo IT w dobie recesji

Bezpieczeństwo IT w dobie recesji

W porównaniu z innymi grupami urządzeń, takimi jak serwery, komputery PC czy systemy pamięci, rozwiązania do zapewniania bezpieczeństwa były jedynym segmentem rynkowym, który odnotował dwucyfrowy wzrost w 2008 r. Kontrastuje to ze spodziewanymi spadkami ogólnych wydatków IT w związku z globalną recesją. Czytaj więcej »

Wirtualizacja w centrum danych

Wirtualizacja w centrum danych

Technologia wirtualizacji zadomowiła się na dobre w firmowych centrach danych. Poprawia efektywność, daje dużą elastyczność i obniża koszty, będąc jednocześnie motorem transformacji środowiska informatycznego w centrum danych. Czytaj więcej »

Mobilność zmienia biznes

Tradycyjny model pracy, polegający na spędzaniu większości czasu przy biurku, już od kilku lat ulega znacznym modyfikacjom. Według prognoz Osterman Research, do 2011 r. ponad 40% zatrudnionych będzie wykonywało swoje obowiązki zdalnie, wykorzystując smartfony i laptopy z modułami szerokopasmowego dostępu do internetu. Coraz ważniejsze w działalności korporacji stają się wybór... Czytaj więcej »

Komunikacja IP bez granic

Komunikacja IP bez granic

Każda firma nastawiona na rozwój i aktywne pozyskiwanie klientów prędzej czy później będzie musiała zaprzyjaźnić się z protokołem IP. W roku 2015 z szerokopasmowego dostępu do Sieci korzystać będzie 4 miliardy osób, co hasło "all IP" czyni bardziej realnym. Już teraz widać, że postępująca migracja ku IP obejmuje nie tylko tradycyjne systemy głosowe (TDM=>IP PBX), ale i... Czytaj więcej »

Okablowanie strukturalne: giga- i terabitowe wyzwania

Okablowanie strukturalne: giga- i terabitowe wyzwania

Okablowanie strukturalne stanęło przed problemem gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na większą przepływność sieci LAN, i to zarówno przez użytkowników biznesowych, jak i domowych. Nieustannie rosną wymagania wobec szerokości pasma dostępu do internetu, gdzie oferowane są multimedialne usługi, takie jak: wideokonferencje, telefonia VoIP, telewizja interaktywna IPTV czy usługi VoD... Czytaj więcej »

Systemy ochrony infrastruktury

Systemy ochrony infrastruktury

Wraz ze wzrostem znaczenia funkcji systemów teleinformatycznych i koniecznością zapewnienia ich dostępności w trybie 7 dni/24 h, zwiększają się także wymagania stawiane systemom ochrony infrastruktury. Niezbędna jest tu pełna orientacja i wiedza o najnowszych dostępnych rozwiązaniach zabezpieczających oraz zalecanych procedurach. Czytaj więcej »

Bezprzewodowy sojusz z kablami

Bezprzewodowy sojusz z kablami

Rynek sieci Wi-Fi podlega nieustannej ewolucji, szczególnie w zakresie zwiększających się szybkości transmisji. Bezprzewodowy świat obraca się obecnie wokół standardu 802.11n. Pojawienie się urządzeń zgodnych z kolejnymi specyfikacjami 11n znacząco zwiększa możliwości transmisji. Dopiero ostateczna wersja standardu powinna ustabilizować ten segment rynkowy. Element uzupełniający... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...