powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 24-2009, 16 czerwca 2009
24-2009 Computerworld nr 24-2009
Prawo
Tajemnica technologii wykonania

Tajemnica technologii wykonania

Ubiegając się o zamówienie publiczne, trzeba się liczyć z konkretnym ryzykiem, że wszystko, co zostanie zawarte w złożonej w przetargu ofercie, może być ujawnione każdemu, kto tylko będzie miał ochotę ją przeczytać. Czytaj więcej »

Wiadomości

Infovide-Matrix pomoże przy spisach GUS

W odróżnieniu od poprzednich spisów, dane dla Powszechnego Spisu Rolnego w roku 2010 i Narodowego Spisu Powszechnego w roku 2011 - będą pozyskiwane m.in. za pośrednictwem Internetu. Czytaj więcej »

Wybrano Liderów Wsparcia!

Departament IT Grupy Onet.pl oraz Departament Wsparcia i Rozwoju Usług IT Banku Zachodniego WBK zostali laureatami IV edycji konkursu Lider Wsparcia zorganizowanego przez Help Desk Institute. Czytaj więcej »

Steve Jobs wraca do pracy

Prezes Apple powraca z urlopu zdrowotnego. Na początku roku Steve Jobs tymczasowo zrezygnował bowiem z pełnienia funkcji CEO Apple, tłumacząc to problemami ze zdrowiem. Czytaj więcej »

Comarch: nowy prezes i dalsze zmiany w SoftM

Piotr Piątosa, nowy szef niemieckiej spółki chce zakończyć rok na plusie, choć pierwszy kwartał SoftM zakończył ze stratą 1,31 mln euro, przy 9,96 mln euro przychodów. Czytaj więcej »

EMC chce przejąć Data Domain

Firma ta jest dostawcą systemów przechowywania danych z zastosowaniem deduplikacji danych. 1,8 mld USD to kontroferta dla kwoty zaproponowanej przez NetApp. Czytaj więcej »

Trwa rejestracja na Microsoft Technology Summit 2009

Od 4 czerwca br. można zarejestrować się na stronie internetowej (www.mts2009.pl) na Microsoft Technology Summit 2009. Tegoroczny MTS odbędzie się w dniach 29-30 września br. w Pałacu Kultury i Nauki. Czytaj więcej »

Jedno okienko bez Internetu

Jedno okienko bez Internetu

Dokumenty przyjmowane od przedsiębiorców w jednym okienku trafiają do ZUS, czy GUS nie drogą elektroniczną, a... z rąk listonosza. Urzędnicy gmin skarżą się, że wiele czasu przeznaczonego na obsługę przedsiębiorców zabiera im kopiowanie dokumentów, wkładanie do kopert i adresowanie. Czytaj więcej »

Wiadomo, że nic nie wiadomo

Wiadomo, że nic nie wiadomo

Podsumowujący ubiegły rok raport Computerworld TOP200 pokazuje, że był on dla branży całkiem dobry. Choć firmy żyjące z - podpisywanych w IV kwartale - dużych kontraktów infrastrukturalnych nieco straciły. Jaki będzie ten rok? Czytaj więcej »

Nowości z jabłuszkiem

Apple podczas czerwcowej Worldwide Developer Conference ogłasza najważniejsze nowości. W tym roku wyczekiwano nowego iPhone’a i powrotu Steve'a Jobsa. Czytaj więcej »

Liczy się wiedza

Liczy się wiedza

Jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi musi zmierzyć się nasz kraj, jest kształcenie umiejętności korzystania z informacji. Czytaj więcej »

W sieć i z powrotem

Serwisy społecznościowe powstały jako łatwiejsza i szybsza forma nawiązywania kontaktów, ale ich wycena opiera się na tradycyjnym, zgoła konserwatywnym kryterium zażyłości. O modelach biznesowych sieci społecznych rozmawiamy z Ferranem Aznarem, współzałożycielem i dyrektorem ds. strategii w Intercom Worldwide. Czytaj więcej »

ENFACE: Waldemar Grudzień...

ENFACE: Waldemar Grudzień...

... prezes zarządu firmy UHC dostarczającej rozwiązania informatyczne dla zakładów opieki zdrowotnej. Czytaj więcej »

Technologie

Zielona linia

Grupa TP prowadzi kilka projektów z zakresu Green IT. Firma zakończyła także, trwający od kilku lat, proces konsolidacji zasobów IT w łódzkim centrum danych. Łączne oszczędności z tego tytułu to prawie 30 mln zł w ciągu 2,5 roku. Czytaj więcej »

Nanoprzyszłość

Nanoprzyszłość

Nanotechnologia jest coraz bardziej modnym tematem. Często pojawiają się doniesienia o niezwykłych możliwościach, których dostarcza. Zapomina się jednak o tym, że wiele z jej zdobyczy działa już na co dzień w urządzeniach powszechnego użytku. Czytaj więcej »

Cockpit połączy komunikację

Cockpit połączy komunikację

Najnowszym projektem rozwojowym realizowanym w Novellu jest zunifikowana platforma komunikacji. Ma być rozwiązaniem otwartym, zdolnym do integracji z innymi środowiskami. Czytaj więcej »

Monitoring aplikacji i procesów

Compuware wydała najnowszą wersję narzędzia przeznaczonego do monitorowania jakości usług świadczonych przez dział IT oraz pracy serwerów i aplikacji - Vantage 11. Czytaj więcej »

Nowa szybka macierz modularna

Na rynku macierzy klasy midrange pojawił się nowy konkurent o wysokiej wydajności. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Przyszłość zaczyna się dziś

Również w zarządzaniu prognozowanie jest podstawą planowania, bez którego nie istnieje żadna efektywna działalność. Kto nie myśli o przyszłości, przegrywa nie tylko ją, ale nawet teraźniejszość. Czytaj więcej »

Prościej i skuteczniej

Prościej i skuteczniej

Zastosowanie w sprawozdawczości finansowej jednolitego formatu obiegu informacji może przynieść wiele korzyści podatnikom i urzędom. Coraz powszechniej stosowanym staje się format XBRL. Czytaj więcej »

Luksusowa analiza

Luksusowa analiza

Stephen Brobst, Chief Technology Officer w Teradata, rozmawiał z nami na temat rynku business intelligence. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Bankomat na celowniku

Dotychczas informacje o karcie płatniczej kradziono za pomocą zewnętrznych czytników i kamer. Dzisiaj przestępcy znaleźli niewykrywalny dla użytkownika sposób - uruchomili trojana w systemie Windows, zainstalowanym w bankomacie. Czytaj więcej »

Skąd się biorą dziury

Skąd się biorą dziury

Bezpieczeństwo aplikacji webowych to nie tylko odporność serwerów i systemów operacyjnych. Najpoważniejsze błędy mogą bowiem kryć się w niej samej. Czytaj więcej »

Opinie

Krajobraz po Katarynie

W ubiegłym tygodniu emocje internautów sięgnęły zenitu, gdy jedna z najpopularniejszych blogerek w Polsce, Kataryna, została zdekonspirowana przez "Dziennik" pod pozorem walki z anonimowością. Burza cichnie, czas na oceny i podsumowania. Czytaj więcej »

Rekurencja

W zasadzie nigdy nie wiadomo kto, kiedy i kogo kontroluje. Najgorsze jest to, że nie wiadomo też kto kontroluje tego kontrolującego. Czytaj więcej »

Niezłe obciążenie

Gdy w latach 50-tych wyświetlano w Polsce brytyjski film "Okrutne morze", do kin ciągnęły tłumy. Organizowano dodatkowe, nocne już właściwie, seanse i na taki seans zdarzyło mi się trafić - po części dlatego, że byłem pilnym czytelnikiem miesięcznika (?) "Morze", ale bardziej chyba z prozaicznego powodu, że dzieci nie można było zostawić na noc samych w domu. Czytaj więcej »

W łóżku i w kuchni

Musiałem zrobić remont domu. Każdy, kto podjął się takiego zadania, wie jak wielkie jest to wyzwanie. Przede wszystkim decyzyjne, począwszy od wyboru ekipy, a skończywszy na kolorze kafelków na podłodze w łazience. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...