powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 06/09, 15 czerwca 2009
NetWorld Guide 06/09
Prezentacje firmowe

Rozwiązania HP odpowiedzią na potrzeby biznesu

HPSpółka Future Processing postawiła na serwery HP ProLiant i macierze dyskowe HP. Wdrożone rozwiązanie wreszcie pozwoliło spełnić oczekiwania biznesu. Poprzednio działalność spółki była wspierana przez rozproszone i niejednolite środowisko serwerowe, co utrudniało ich sprawne administrowanie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.

Systemy monitorowania dla systemu SAP - prezentowanie pełnego zestawu informacji o aktualnym stanie infrastruktury

SPS PolandZłożoność i różnorodność komponentów systemu SAP, jak również liczba powiązań z innymi systemami powoduje, że spojrzenie na to środowisko powinno być szerokie i całościowe. Wyzwaniem staje się zatem możliwość posiadania na bieżąco informacji, odnośnie właściwej pracy poszczególnych komponentów aplikacji SAP. Istotne staje się również to, aby integrowanie nowych komponentów...

Infrastruktura serwerowni i centrum danych
Centrum zawsze dostępnych danych

Centrum zawsze dostępnych danych

Pojawienie się rozwiązań, takich jak automatyzacja i wirtualizacja, wprowadziło wielkie zmiany w infrastrukturze data center. Odpowiadają one na wyzwania biznesu, domagającego się coraz większej dostępności aplikacji i szybkiej integracji nowych technologii. Nowe centrum danych jest elastyczne i modularne, gwarantując bezproblemową rozbudowę. Ogromna ilość przechowywanych w nim... Czytaj więcej »

Zasilanie bez przestojów

Wymagania dotyczące wysokiej dostępności systemów teleinformatycznych oznaczają surowe kryteria dla systemu zabezpieczenia zasilania. Poszczególne jego elementy powinny być tak dobrane, aby spełniały wymogi z uwzględnieniem przyszłych potrzeb. Czytaj więcej »

Chłodzenie w serwerowni

Chłodzenie w serwerowni

Systemy chłodzenia są ważną częścią infrastruktury fizycznej służącą zapewnieniu właściwych parametrów środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność, czystość powietrza, wymaganych przez pracujący przez 24 godziny na dobę sprzęt teleinformatyczny. Czytaj więcej »

Warstwa "zerowa" modelu OSI

Warstwa "zerowa" modelu OSI

Wyposażenie centrum danych w szafy techniczne wydaje się operacją prostą i niewymagającą specjalnej refleksji. Jednak wiele problemów z późniejszą stabilnością pracy zgromadzonych tam urządzeń bywa konsekwencją nieprawidłowego podejścia do tego problemu. Rezultatem błędów popełnionych na tym etapie może być zła wymiana ciepła. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo w centrum danych

Bezpieczeństwo w centrum danych

W polskich realiach ryzyko trzęsień ziemi czy tornad jest znikome, nie musimy więc uwzględniać tego problemu przy planowaniu lokalizacji centrum danych. Niemniej jednak nawet u nas nie jest bez znaczenia, gdzie owo centrum powstanie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...