powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 6/2009, 8 czerwca 2009
6/2009
Prezentacje firmowe

Rozwiązania HP odpowiedzią na potrzeby biznesu

HPSpółka Future Processing postawiła na serwery HP ProLiant i macierze dyskowe HP. Wdrożone rozwiązanie wreszcie pozwoliło spełnić oczekiwania biznesu. Poprzednio działalność spółki była wspierana przez rozproszone i niejednolite środowisko serwerowe, co utrudniało ich sprawne administrowanie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.

Zunifikowana komunikacja i współpraca

HPTelefonia to jest kluczowym elementem infrastruktury komunikacyjnej przedsiębiorstwa. Poznaj odpowiedź HP i Microsoft na wymagania firm w zakresie rozwiązań głosowych. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach głosowych HP wykorzystujących platformę Microsoft Lync 2010.

Bezpieczeństwo i zarządzanie

Optymalizacja zarządzania siecią... i firmą

Stały nacisk na obniżanie kosztów, przy jednoczesnym zapewnianiu szybkiej reakcji na zmienne potrzeby biznesowe w zakresie usług sieciowych - to główne wyzwania, przed jakimi stoją zarządzający sieciami przedsiębiorstw. Firmy w ogromnym stopniu zależą obecnie od usług IT, które wspomagają budowę nowych modeli biznesowych lub ułatwiają doskonalenie istniejących i... Czytaj więcej »

NAC: a standardu wciąż brak

Emocje wywołane powstawaniem koncepcji NAC powoli już ostygły. Nie oznacza, że temat okrzepł i nastąpiła stagnacja. Wręcz przeciwnie, mimo że od wprowadzenia przez Cisco pojęcia NAC w 2004 roku (rozumianego początkowo jako Network Admission Control) minęło już blisko 5 lat, to ciągle nie ma oficjalnego, a przy tym otwartego standardu, stanowiącego punkt odniesienia. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Wirtualizacja pamięci masowej

Wirtualizacja pamięci masowej

Technologia wirtualizacji serwerów fizycznych na dobre zagościła w firmowych centrach danych, oferując wiele wymiernych korzyści. Zeszłoroczny raport firmy Gartner, dotyczący kluczowych technologii roku 2009, przyznał wirtualizacji palmę pierwszeństwa nie tylko ze względu na możliwość wirtualizacji serwerów, lecz także zwiększające się możliwości wirtualizacji niemal... Czytaj więcej »

Debata

Zysk z inwestycji w Green IT

Jeszcze niedawno Green IT było jednym z głównych haseł w marketingu, a obecnie ustąpiło ono dyskusjom na temat kryzysu i oszczędności. Czy można połączyć rozwój proekologiczny z oszczędnościami i redukcją kosztów utrzymania centrum danych. Czy kryzys sprzyja czy przeszkadza w popularyzacji idei Green IT? Na te i inne pytania odpowiedzi dała Debata NetWorlda. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Zamiast serwera plików dla MSP

Pamięci NAS to urządzenia pozwalające na udostępnienie już nawet kilku terabajtów przestrzeni, oferowanej przez skonfigurowane w RAID dyski. Do zarządzania nimi wystarczy zwykle przeglądarka internetowa, dlatego też wydają się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych serwerów plików dla małych i średnich firm. Do redakcji trafiło urządzenie Netgear ReadyNAS Pro, mogące pomieścić... Czytaj więcej »

Przełącznik 3Com S7906E

3Com oferuje szybki przełącznik dla dużych firm i centrów danych, mogący obsługiwać do 288 połączeń Gigabit Ethernet i tak wiele sesji routingu OSFP, jak mało które urządzenie podobnej klasy. Czytaj więcej »

Test bram SSL VPN

Od kilku lat rynek bram SSL VPN rozwija się dosyć dynamicznie. Dostawcy starają się wprowadzać dodatkowe funkcjonalności do swoich produktów, zwiększając ich atrakcyjność. Czasem nawet trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia jeszcze z typowym koncentratorem VPN, czy też ze swego rodzaju UTM-em z elementami zapory ogniowej lub modułu NAC. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Radio przekracza barierę 1 Gb/s

Radio przekracza barierę 1 Gb/s

Niepomyślne prognozy dla WiMAX wcale nie oznaczają, że system ten został skazany na niebyt. Wzrasta zapotrzebowania na szerokopasmową komunikację bezprzewodową na terenach rozległych, a na radiowej scenie pozostają dwie technologie komunikacyjne, które zmierzają w stronę hiperprzepływności. Wdrażanie rozwiązań 4G wspierają jedynie systemy LTE oraz jako uzupełnienie WiMAX. Z... Czytaj więcej »

Telefonia: VoFi, FMC czy femtokomórki?

Telefonia: VoFi, FMC czy femtokomórki?

W przedsiębiorstwach coraz częściej wykorzystuje się telefony bezprzewodowe do komunikacji wewnątrz budynków, rezygnując z tradycyjnej telefonii stacjonarnej. Do tego potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Bezprzewodowa telefonia oparta na połączeniach Wi-Fi dopiero przybiera swój ostateczny kształt. W tej technologii stopniowo wdrażane są standardy usprawniające... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internetowa zadyszka

W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania internetu - sieci, która stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Rocznicową radość zakłóca jednak szara rzeczywistość. Internet "dusi się" pod naporem wykładniczo rosnącego zapotrzebowania użytkowników na coraz szersze pasmo, podczas gdy inwestycje operatorów i dostawców usług można, pozostając w matematycznej... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...