powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 22-2009, 2 czerwca 2009
22-2009 Computerworld nr 22-2009
Prawo
Wirtualizacja w prawie

Wirtualizacja w prawie

O korzyściach płynących z wirtualizacji napisano już wiele, koncentrując się na dostępnych rozwiązaniach technicznych. Milczeniem zbywane są jednak aspekty prawne takiej działalności. Czytaj więcej »

Wiadomości

Prace magisterskie o ochronie danych osobowych

Laureatami tegorocznej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką z zakresu ochrony danych osobowych zostali absolwenci prawa z trzech polskich uniwersytetów - Gdańskiego, Jagiellońskiego i Warszawskiego. Czytaj więcej »

Eksperymentalnym projekt wizualizacji danych

Wspólny projekt ICM Uniwersytetu Warszawskiego i IBM Projekt ma na celu stworzenie prototypowego rozwiązania wizualizacji danych dla regionalnego systemu zdalnego diagnozowania medycznego oraz monitoringu indywidualnego. W przyszłości taki system może być podstawą dla podobnego rozwiązania strukturalnego. Czytaj więcej »

Rekordowa Samba w górach

W połowie maja br. odbył się XXII zlot użytkowników systemu Infor ERP LN (d. Baan). Konferencja zorganizowana została przez S&T Services Polska. Czytaj więcej »

Na wspólnej fali

Na wspólnej fali

Wojsko, policja, Straż Graniczna, zawodowe i ochotnicze służby ratownicze oraz biznes muszą się zawczasu nauczyć dzielić informacją i nabrać do siebie zaufania, aby móc razem działać. W Sopocie przekonaliśmy się, że jest to możliwe. Czytaj więcej »

W poszukiwaniu wspólnego języka

W poszukiwaniu wspólnego języka

W systemie ratownictwa i reagowania kryzysowego musi być miejsc dla wszystkich - służb państwowych, organizacji ochotniczych i biznesu. Czytaj więcej »

Misja łączność

Z Janem Herremo z Ericsson Response rozmawiamy o łączności kryzysowej w czasie misji humanitarnych i uczestnictwie w nich specjalistów tej firmy. Czytaj więcej »

Inwestycje na czas po kryzysie

Inwestycje na czas po kryzysie

Nokia Siemens Networks zamierza do 2010 rok zwiększyć zatrudnienie o 200-400 osób we wrocławskim centrum badawczo-rozwojowym. Już dziś pracuje tam 1200 osób. Czytaj więcej »

ENFACE: Michał Małyszko...

ENFACE: Michał Małyszko...

... partner w spółce doradczej UBIK Business Consulting. Czytaj więcej »

Technologie
Od nieznanego do najważniejszego

Od nieznanego do najważniejszego

W Nordea Bank Polska wdrożono macierz 3PAR, która była wykorzystywana w środowiskach testowych, a następnie stała się trzonem systemu pamięci masowej. Czytaj więcej »

Ruby on Rails 3 bezpieczniejsze

Zmiany w trzeciej wersji tego środowiska programistycznego dotyczą wprowadzenia nowych możliwości, w tym poprawy bezpieczeństwa tworzonego kodu. Czytaj więcej »

VWiFi w Windows 7

VWiFi w Windows 7

Od 2002 r. Microsoft Research prowadził badania nad stworzeniem wirtualnych adapterów sieci bezprzewodowych. Pojawią się w następnej wersji okienek. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Digitalizacja na ćwierć gwizdka

Digitalizacja na ćwierć gwizdka

Digitalizacja materiałów archiwalnych w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej idzie na razie bardzo powoli. Jej postępy nie są też dostępne dla zwykłego śmiertelnika. Czytaj więcej »

Otwarte systemy ERP

Otwarte systemy ERP

Kluczowe znaczenie systemu ERP w procesach zarządzania przedsiębiorstwem powoduje, że zasługuje on na szczególną uwagę oraz może być źródłem istotnych oszczędności. Czy jest w tym obszarze miejsce dla rozwiązań open source? Czytaj więcej »

W polskich firmach blogują

W polskich firmach blogują

Wiki, blogi i video w intranecie? To i wiele więcej dzieje się już w polskich firmach, które uwierzyły w siłę społecznościowego oprogramowania firmowego. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć...

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć...

...o trendach w zapewnieniu bezpieczeństwa, współpracy międzynarodowej w związku z nowymi zagrożeniami, blokowaniu ataków i pomocy, jakiej udzielają takie organizacje jak CERT Polska, rozmawiamy z Krzysztofem Silickim, dyrektorem technicznym NASK. Czytaj więcej »

Biometria tak, ale z głową

Biometria tak, ale z głową

Biometria wykorzystuje cechy naszego ciała lub zachowania. Stosowana jest w celu zwiększenia wygody użytkowania systemów kontroli dostępu, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa. Jednakże, aby system biometryczny spełniał swoje zadanie, konieczne jest korzystanie z właściwych narzędzi i procedur postępowania. Czytaj więcej »

Czy PDF jest bezpieczny?

Kolejne luki w bezpieczeństwie czytnika Adobe Reader stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo plików PDF. Czytaj więcej »

Opinie

Marketing

Współczesna technologia jest takim przełomem informacyjnym, jaki jeszcze nigdy w dziejach ludzkości nie miał miejsca. Czerpią korzyści z tego tytułu wszyscy, zarówno biznes ajak i zwykli użytkownicy. Czytaj więcej »

Wieku średniego

Wszedłem w wiek, w którym w gronie moich znajomych zaczynają dziać się rzeczy dziwne. Stateczni panowie z tytułami, domami, odchowanymi dziećmi i eleganckimi samochodami nagle kupują sobie harleya, zaczynają uprawiać sporty ekstremalne albo jadą w podróż dookoła świata. Niektórzy fundują sobie tzw. nowszy model żony i zaczynają z nią bywać w klubach i na koncertach. Czytaj więcej »

Podatki i wybory

Możliwość składania elektronicznych deklaracji podatkowych, i to bez potrzeby posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego, była źródłem wielu emocji. Najpierw zastanawiano się, czy to w ogóle zadziała, a potem licytowano się szacunkami liczby deklaracji jakie będą złożone tą drogą. Czytaj więcej »

Trzeci Świat w Polsce

Rzadko podejmuję w felietonach tematy tzw. interwencyjne, ale tym razem myślę, że nie tylko warto, ale i trzeba. Tym bardziej, że sprawa dotyczy firmy Apple, do której mam sentyment od ponad ćwierć wieku. Niestety, przez te 25 lat niewiele się zmieniło w stosunkach pomiędzy nią a Polską. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...