powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 05/09, 11 maja 2009
NetWorld Guide 05/09
Zintegrowana ochrona sieci i danych

Bezpieczeństwo danych w epoce cyfrowej

Ochrona firmy przed zagrożeniami zewnętrznymi, takimi jak wirusy, pozostaje od dawna w domenie administratorów IT, natomiast zabezpieczenie firmy przed wyciekiem informacji wymaga szerszego spojrzenia. Obecnie wyzwania związane z ochroną wrażliwych danych dotyczą wszystkich działów: od IT po departamenty prawne. Wdrażanie procesów i niezbędnej technologii do ochrony poufnych danych... Czytaj więcej »

Kontrola dostępu w punktach końcowych sieci

Mając port dostępu do części sieci, która powinna być chroniona, trzeba się liczyć z tym, że ktoś może do tego portu łatwo podłączyć inne urządzenie i mieć ten sam poziom dostępu, nawet jeżeli nie został autoryzowany. Dostęp powinien być więc powiązany bezpośrednio z użytkownikiem. Mobilność potęguje ten problem. Czytaj więcej »

Wielofunkcyjne zapory ogniowe w przedsiębiorstwie

Obecnie większość zapór ogniowych jest przygotowana do zunifikowanego zarządzania zagrożeniami i potrafi coś więcej niż tylko proste blokowanie i dopuszczanie ruchu. Zaciera się różnica między zaporą ogniową UTM a firewallem w tradycyjnym znaczeniu. Większa liczba dostępnych na rynku rozwiązań ma opcję włączania pewnych mechanizmów UTM. I choć produkty z górnej półki... Czytaj więcej »

Zapobieganie wyciekom danych w przedsiębiorstwie

Zbyt często przedsiębiorstwa nie mogą sprostać dość oczywistym zadaniom śledzenia wszystkich wartościowych danych, w wyniku czego niektóre z nich pozostają niechronione. Często też zbyt wielką uwagę poświęca się zagrożeniom zewnętrznym, a zbyt małą - wewnętrznym. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo fizyczne infrastruktury IT

Bezpieczeństwo fizyczne infrastruktury IT

Fizyczna ochrona IT to zespół środków przeciwdziałających zagrożeniom związanym z nieuprawnionym dostępem do zasobów fizycznych, szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz zakłóceniami zasilania, które mogą negatywnie wpływać na działanie systemu. Wśród głównych zagrożeń infrastruktury IT można wymienić: nieuprawniony dostęp do pomieszczeń, zakłócenia zasilania,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...