powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Raport Specjalny Bezpieczeństwo techniczne, 19 maja 2009
Raport Specjalny Bezpieczeństwo techniczne Computerworld nr Raport Specjalny Bezpieczeństwo techniczne
Bezpieczeństwo techniczne
Więcej niż ochrona

Więcej niż ochrona

Na bezpieczeństwo firmy składa się nie tylko zapora sieciowa, oprogramowanie antywirusowe czy szyfrowanie danych na dyskach. Ważne jest także bezpieczeństwo techniczne, które jest szerszym pojęciem niż tylko ochrona fizyczna i kontrola dostępu. Czytaj więcej »

Bezpieczne zasilanie
Prąd na 100%

Prąd na 100%

Wdrożenie systemu zasilania gwarantowanego to znacznie bardziej skomplikowana infrastruktura niż tylko sam zasilacz awaryjny. Czytaj więcej »

Nowoczesny budynek

Inteligentne zabezpieczenia

Choć o inteligentnych budynkach powiedziano już wiele, przy okazji prezentacji "technologii przyszłości", to niewiele napisano na temat zabezpieczeń, w które trzeba je wyposażyć. Czytaj więcej »

Systemy monitoringu
Kamera, monitor i...

Kamera, monitor i...

Chcąc wyeliminować czynnik ludzki, potencjalnie najsłabsze ogniwo w łańcuchu dozoru i ochrony terenu firmy, należy skorzystać z dobrodziejstw współczesnej technologii - systemów analizy wizji. Czytaj więcej »

Systemy przeciwpożarowe

Pożar w serwerowni!

Każda serwerownia o wysokich wymaganiach niezawodności musi posiadać instalację, która ugasi pożar, zanim zdąży się on rozprzestrzenić, by doprowadzić do katastrofy. Czytaj więcej »

Testy zabezpieczeń
Jak sprawdzić zabezpieczenia

Jak sprawdzić zabezpieczenia

Sprawdzenie rzeczywistego poziomu bezpieczeństwa w firmie jest dość trudne. Jedną z zalecanych metod są testy penetracyjne. Czytaj więcej »

Ulot elektromagnetyczny
Gdy informacja wycieka przez ściany

Gdy informacja wycieka przez ściany

Nie można mówić o bezpieczeństwie systemu IT i zapewnieniu bezpieczeństwa przetwarzania wrażliwych danych, bez analizy ryzyka podsłuchu drogą elektromagnetyczną. Czytaj więcej »

Zamki i sejfy
Fizyczna kontrola dostępu

Fizyczna kontrola dostępu

Wbrew pozorom, najważniejszymi elementami systemu ochrony w firmie są drzwi i zamki oraz sejfy i szafy stalowe. Tego typu zabezpieczenia - jeśli są poprawnie stosowane - ograniczają możliwość kradzieży zarówno danych, jak i cennych przedmiotów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...