powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 10/2000, 1 grudnia 2000
10/2000
Systemy i narzędzia
LDAP - lekki, przejrzysty protokół

LDAP - lekki, przejrzysty protokół

LDAP jest dzisiaj ważnym protokołem, motorem napędowym procesu tworzenia katalogu. Jego najmocniejszą stroną jest prostota, symbolizowana "lekkością" w nazwie. Serwery katalogów - aplikacje dosyć skomplikowane - zostały tak uproszczone, że mogą być obsługiwane niemal przez wszystkich. Czytaj więcej »

Narzędzia do dyscyplinowania

W dobie Internetu dość powszechnym zjawiskiem stało się sprowadzanie do zasobów informatycznych przedsiębiorstwa różnego rodzaju informacji. Część z tej informacji jest niewątpliwie potrzebna i użyteczna, ale znacząca jej większość zazwyczaj zaśmieca zasoby dyskowe i obciąża sieć transmisji danych. Istnieją narzędzia pozwalające na ograniczenie tego rodzaju działań. Są... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwerów XXVII: NetServer LT6000r - małe rozmiary, duża moc

Mijają powoli czasy, gdy w serwerze obsługującym dużą grupę roboczą lub przedsiębiorstwo wszystkie obliczenia oparte były na jednym czy nawet dwóch procesorach. Najnowsze serwery tej klasy są teraz wyposażane w co najmniej cztery procesory. Są to maszyny zdolne przetworzyć w ciągu sekundy wiele skomplikowanych transakcji biznesowych, obsługując je oczywiście w trybie online. Czytaj więcej »

Testy porównawcze kluczem do wyboru odpowiedniego serwera

Przeglądając wyniki generowane przez różne testy porównawcze można dokładnie określić, który serwer najlepiej się nadaje do obsługiwania konkretnych aplikacji. Czytaj więcej »

Przełączniki Gigabit Ethernet

Aplikacje sieciowe wymagają coraz większych przepustowości. Dlatego administratorzy sieci komputerowych kierują swoje zainteresowania ku najnowszym technologiom, przesyłającym pakiety bardzo szybko. Taką właśnie technologią jest Gigabit Ethernet, oferująca przepływność równą 10 zagregowanym łączom Fast Ethernet. Czytaj więcej »

Internet intranet

Aplikacyjne serwery webowe

Jeśli firma zamierza przeprowadzać transakcje biznesowe za pośrednictwem własnego ośrodka webowego, to najpierw musi taki ośrodek na solidnych podstawach zbudować. W praktyce sprowadza się to do wyboru właściwego webowego serwera aplikacji, czyli zgrania możliwości platform i produktów ze specyficznymi celami e-biznesu. Czytaj więcej »

Internet szyty na miarę

Web clipping to sposób firmy Palm Computing na przezwyciężenie ograniczeń bezprzewodowych połączeń z Internetem. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

UMTS - nowe możliwości sieci

Nie gasną emocje związane z przyznawaniem w Europie koncesji na użytkowanie częstotliwości radiowych w pasmie 2 GHz,w pasmie przeznaczonym dla systemów telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS. Nowa technologia w ciągu kilku lat zrewolucjonizuje rynek telefonii bezprzewodowej, za który już teraz operatorzy płacą astronomiczne sumy. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Big Bunny

Musimy spojrzeć prawdzie w oczy: sfera życia prywatnego już nie istnieje - powiedział niedawno Scott McNealy, szef Sun Microsystems, jednej z najpotężniejszych światowych firm informatycznych. Żyjemy w szklanym domu, jesteśmy wolni, ale poddani nieustającej kontroli ze strony środków komunikowania, bez których nie potrafimy się obejść - tłumaczy to niepokojące zdanie francuski... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...