powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 4/2009, 10 kwietnia 2009
4/2009
Prezentacje firmowe

NetWorld GUIDE Bezprzewodowa firma

NetWorldNowy przewodnik, który w pogłębiony i praktyczny sposób prezentuje zagadnienia związane z rynkiem ICT. Pomagamy i doradzamy specjalistom IT i telekom, decydującym o inwestycjach teleinformatycznych w swoich firmach. Dodatek jest bezpłatny - wystarczy krótka rejestracja, po której otrzymasz dostęp do treści w dogodnym pliku PDF.

Bezpieczeństwo i zarządzanie
Bezpieczeństwo plastikowej karty

Bezpieczeństwo plastikowej karty

Napad na bank w niczym dziś nie przypomina klasycznych scen z filmu "Vabank". Elektroniczni rabusie, aby ukraść pieniądze nie muszą wchodzić z bronią w ręku do banku, robić podkopy do skarbca, czy korzystać z szybkich samochodów do brawurowej ucieczki z miejsca przestępstwa. Działają zdalnie wygodnie siedząc przy komputerze, wykorzystują przeglądarkę, narzędzia hakerskie oraz... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo w Windows Server 2008

Bezpieczeństwo w Windows Server 2008

Windows Server 2008 na dobre zagościł już w firmach. Nie ma jednak mowy o tym, żeby w krótkim czasie wyparł swojego poprzednika - system Windows Server 2003. Ale też trudno było się tego spodziewać - zwłaszcza że na rynku pojawił się stosunkowo niedawno (pod koniec lutego 2008 r.). W styczniu br. znowu zrobiło się o Windows Server 2008 trochę głośniej, a to za sprawą... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Równoważenie obciążeń serwerów webowych

Równoważenie obciążeń serwerów webowych

Urządzenia i oprogramowanie do inteligentnej optymalizacji ruchu sieciowego mogą zwiększyć efektywność systemu i ograniczyć koszty. Czytaj więcej »

IT na pomoc ekologom

Nowoczesne technologie IT nie tylko same oszczędzają energię, ale mogą się istotnie przyczynić do zmniejszenia jej zużycia w innych segmentach rynku. Czytaj więcej »

Standard 802.11r - przełączanie WLAN

Standard 802.11r - przełączanie WLAN

Aby spełniać standardowe wymagania stawiane nowoczesnym sieciom transmisji danych, mobilne urządzenia muszą uwzględniać uwierzytelnianie, szyfrowanie, szybkie przełączanie i QoS. Z pomocą przychodzi standard 802.11r. Czytaj więcej »

Sprawność energetyczna centrum danych

Sprawność energetyczna centrum danych

Koszty energii elektrycznej generowane przez systemy zasilania i chłodzenia, które często charakteryzują się niską sprawnością energetyczną - są głównym elementem składowym całkowitego kosztu utrzymania centrum przetwarzania danych. Aby zwiększyć sprawność energetyczną swoich data center, firmy modernizują je lub budują nowe, wyposażając w nowoczesne rozwiązania... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Dyskowy backup danych z wirtualnymi bibliotekami taśmowymi

Dyskowy backup danych z wirtualnymi bibliotekami taśmowymi

Wolumen danych generowany przez systemy produkcyjne w firmowych centrach danych ciągle rośnie. Często świadczone przez nie usługi muszą być dostępne 24 godziny na dobę. W razie wystąpienia awarii dane powinny zostać odtworzone w jak najkrótszym czasie (RTO) i do najbliższego spójnego punktu sprzed wystąpienia awarii (RPO). Proces odtwarzania danych z taśmy jest mało efektywny.... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Test pakietów antywirusowych dla MSP

Test pakietów antywirusowych dla MSP

Dla administratora ważne jest, żeby pakiet ochrony antywirusowej dało się łatwo wdrożyć: najlepiej bez konieczności osobistej interwencji na stacjach roboczych czy serwerach, a także by maksymalnie skrócić czas, kiedy nie są one chronione. W naszym teście skupiliśmy się na rozwiązaniach dla małych i średnich firm. Szczególną uwagę zwróciliśmy na to, jak łatwo dany pakiet... Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Migracja do świata IP

Migracja do świata IP

Czy w czasie kryzysu warto migrować do nowej technologii? Niektórym firmom może się to opłacić. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Jak testować antywirusy?

W tym wydaniu NetWorlda prezentujemy porównanie pakietów antywirusowych dla MSP. Autor skupił się na kwestiach wdrożenia i funkcjonalności. Dlaczego nie testowaliśmy skuteczności tego oprogramowania w wykrywaniu malware? A jaki w tym sens? Przecież nie ma w tej chwili w pełni obiektywnej metodologii testowania skuteczności antywirusów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...