powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 9/2000, 1 listopada 2000
9/2000
Infrastruktura

Budujemy sieć SAN

Sieci LAN są już tak obciążone pakietami i z ich usług korzysta tak wiele aplikacji, że dołączanie do nich kolejnych systemów pamięci masowej mija się po prostu z celem. Trzeba budować niezależne sieci, które zapewnią użytkownikom szybki dostęp do baz danych przechowywanych na dedykowanych dyskach twardych. Czytaj więcej »

Zdalne kontrolowanie serwerów - rozwiązania sprzętowe

Zarządzanie serwerami nie jest prostą sprawą, wymaga czasu i jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Systemy zdalnego kontrolowania serwerów ułatwiają życie administratorom systemów informatycznych, ale stwarzają też nowe problemy. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Klastry serwerów - Systemy Novella i Microsoftu

Termin mission critical wiąże się dzisiaj ściśle z czasem nieprzerwanej pracy serwera. Jak najdłuższy taki czas można zapewnić na kilka sposobów: tworząc superserwer, rozpraszając aplikacje na wielu serwerach, z których każdy ma gorącą rezerwę, albo też wykorzystując klastry serwerów. Czytaj więcej »

Bazy danych w aplikacjach e-commerce

Lepsza ochrona, skalowalność i wsparcie XML to podstawowe wymagania stawiane systemom baz danych w aplikacjach handlu elektronicznego. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwerów (XXVI): Do ośmiu procesorów, czyli PowerEdge 8450

Co można powiedzieć o serwerach, które mogą zawierać do ośmiu układów CPU? Producenci tego rodzaju systemów zaczęli je projektować z myślą o dużych przedsiębiorstwach, obiecując im, że wydajność systemu informatycznego opartego na takim produkcie wzrośnie w widoczny sposób. Jednak w rzeczywistości sprawa nie przedstawiała się jak dotąd zbyt różowo i skalowalność tego... Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

VPN kolejny rozdział

Bezpieczeństwo sieci jest dla administratorów sieciowych sprawą priorytetową zwłaszcza wtedy, kiedy stykają się z problemami ochrony komunikacji między zewnętrznym użytkownikiem a siecią lokalną przedsiębiorstwa. Jest to zagadnienie dosyć skomplikowane, bo jak w gruncie rzeczy tworzyć raporty, a ponadto zarządzać i nadzorować setkami, jeśli nie tysiącami klientów VPN (Virtual... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Tani dostęp do sieci rozległych

Nowa technologia sieciowa nazwana OAN (optical access networking) to atrakcyjne pod względem kosztu rozwiązanie eliminujące wąskie gardło pomiędzy sieciami LAN a sieciami WAN. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo poczty elektronicznej

Informacja przesyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej ma niejednokrotnie ogromne znaczenie, szczególnie dla przedsiębiorstw. Dlatego nie może dziwić przywiązywanie dużej wagi do problemów jej bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Sieci optyczne DWDM

Spektakularna popularność przekazów medialnych przez Internet powoduje, że trafik w sieciach szkieletowych infrastruktury globalnej podwaja się już co trzy miesiące, stając się jednocześnie główną przyczyną pogarszających się warunków transmisji informacji. Antidotum na dalszy rozwój takiej sytuacji jest szybkie wdrażanie sieci optycznych o terabitowych przepływnościach -... Czytaj więcej »

EDGE - bezprzewodowa technologia przyszłości

Standaryzacja systemów trzeciej generacji spowodowała gwałtowny wzrost użytkowników cyfrowej telefonii komórkowej na świecie, przy czym coraz większy udział w jej użytkowaniu zaczyna mieć przekaz danych. Zwiększanie dotychczasowej szybkości transmisji przez sieci komórkowe jest teraz zasadniczym celem rozwoju, zmierzającego w kierunku multimedialnych systemów trzeciej generacji... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internetowy pocztylion

Słowo „pocztylion”, choć brzmi staroświecko, wydaje się tu bardziej na miejscu niż nowocześniejszy „listonosz”. Chociaż kojarzy się ono ze staroświeckim dyliżansem, lepiej oddaje sens nowej dziedziny usług, rozwijającej się za sprawą Internetu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...