powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 03/09, 11 marca 2009
NetWorld Guide 03/09
Platformy IT dla telepracy
Telepraca ma przyszłość

Telepraca ma przyszłość

Telepraca (teleworking lub telecommuting) to system organizacji pracy wykonywanej na odległość z użyciem technologii informacyjnych, zapewniających łączność pracownika z pracodawcą. Obecne możliwości techniczne, tani (czasem bezpłatny) dostęp do internetu, a także obejmujące wszystkie sektory cięcia kosztów sprawiają, że firmy z rosnącą nadzieją spoglądają ku telepracy. Czytaj więcej »

Wydajne łącze podstawą telepracy

Wydajne łącze podstawą telepracy

Wraz z przesunięciem ciężaru pracy poza ramy jednego budynku organizacje muszą zapewnić swoim pracownikom i kooperantom sprawne kanały dostępowe do swoich zasobów. Nie chodzi tutaj tylko o typowy dostęp do plików czy przesyłanie poczty. Zdecydowana większość aplikacji korporacyjnych (systemy CRM, wideokonferencyjne, ERP, obsługi zgłoszeń, zarządzania projektami) do prawidłowego... Czytaj więcej »

Mobilny pracownik to dobry pracownik

Mobilny pracownik to dobry pracownik

Postęp w telekomunikacji i zwiększające się umiejętności korzystania z nowoczesnej elektroniki użytkowej przez zwykłych użytkowników pozwalają w dużym stopniu zmienić tradycyjny obraz biznesu. Według analiz IDC, w 2011 r. na świecie aż miliard osób będzie wykonywało swoje obowiązki zawodowe poza biurem (w domu, podróżując, będąc w delegacjach), wykorzystując do tego celu... Czytaj więcej »

Wideokonferencje HD zamiast podróży służbowych

Wideokonferencje HD zamiast podróży służbowych

Ograniczanie kosztów to obecnie standardowy temat chyba we wszystkich firmach, a z drugiej strony szansa na rozwój biznesu dla producentów oferujących rozwiązania umożliwiające uzyskanie oszczędności. Między innymi dlatego, zdaniem analityków Gartnera, jedną z technologii, którą w najbliższych trzech latach czeka boom, są systemy wideokonferencyjne o rozdzielczości HD. Dla... Czytaj więcej »

VPN - dostęp musi być bezpieczny

VPN - dostęp musi być bezpieczny

Zapewnienie bezpiecznego dostępu do zasobów bez względu na lokalizację zawsze było nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza teraz, kiedy praca zdalna, zacieśnianie współpracy pomiędzy firmami czy segmentacja sieci intranet stają się standardem. Panaceum od wielu już lat jest stosowanie wielu technologii występujących pod wspólną nazwą VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualnych sieci... Czytaj więcej »

Zdalny administrator

Zdalny administrator

Możliwość zdalnego zarządzania serwerami z zacisza domowego fotela lub z pokoju hotelowego już od dawna nie jest niczym zaskakującym. Niezależnie czy chodzi o router, przełącznik sieciowy, serwer lub jego oprogramowanie - umożliwiają one dostęp w trybie tekstowym lub graficznym. Co jednak zrobić, jeśli urządzenie "znikło" z sieci i przestało odpowiadać na nasze żądania? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...