powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 3/2009, 11 marca 2009
3/2009
Prezentacje firmowe

Przewodnik po rynku szkoleń IT

ComputerworldSzkolenie szkoleniu nierówne, a wybór najlepszego kursu czy programu certyfikacyjnego jest niełatwy. W raporcie Polski Rynek Szkoleń IT skupiliśmy się na przedstawieniu najlepszych praktyk związanych z kształtowaniem polityki szkoleniowej, wyborem najbardziej perspektywicznych kierunków...

Bezpieczeństwo i zarządzanie
Ochrona i zarządzanie danymi w przedsiębiorstwie

Ochrona i zarządzanie danymi w przedsiębiorstwie

Dane, obok zasobów ludzkich, są najcenniejszym aktywem większości organizacji. Ale gdy nie można z nich skorzystać szybko, często stają się bezwartościowe. Z kolei gdy dostaną się w niewłaściwe ręce (np. konkurencji lub przestępców), cała firma znajduje się w niebezpieczeństwie. Mimo to właściwa ochrona danych i zarządzanie nimi bywają często niedoceniane. Czytaj więcej »

Infrastruktura
Anteny w sieciach WLAN cz. 1

Anteny w sieciach WLAN cz. 1

Choć proces produkcji anten dla bezprzewodowych sieci internetowych nie wymaga od inwestora znaczących nakładów finansowych i technologicznych, a w internecie z łatwością można znaleźć instrukcje samodzielnego wykonania anteny, to warto poznać różne aspekty technik antenowych, rodzaje profesjonalnych anten, ich właściwości oraz parametry (faktyczne i marketingowe) oferowane przez... Czytaj więcej »

Tniemy koszty, przyspieszamy WAN

Tniemy koszty, przyspieszamy WAN

Rosnące wymagania wobec sieci WAN dotychczas najczęściej rozwiązywano przez zwiększanie przepustowości połączeń między oddziałami korporacji. Łącza to jednak kosztowny element. Dlatego też coraz większą rolę zaczynają odgrywać metody optymalizacji i akceleracji na styku sieci lokalnej z rozległą, a z nimi akceleratory WAN. Czytaj więcej »

Ekologia w centrum danych

Ekologia w centrum danych

Ograniczanie kosztów utrzymania systemów IT to jeden z głównych tematów ostatnich lat, a jednym z jego ważnych elementów jest zmniejszanie zużycia energii. Profesjonalny projekt modernizacji lub budowy nowoczesnego centrum przetwarzania danych wymaga dużej wiedzy i starannej analizy wielu elementów infrastruktury, ale istotne oszczędności można uzyskać, jeśli tylko zwraca się... Czytaj więcej »

Przemysłowe sieci Ethernet

Przemysłowe sieci Ethernet

Ethernet każdy zna, ale jego implementacje w systemach wymagających synchronizacji danych i ich niezawodnej transmisji w czasie rzeczywistym to względnie nowy obszar zastosowań rozwijający się dopiero od kilku lat. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Zarządzanie środowiskiem wirtualnym

Zarządzanie środowiskiem wirtualnym

W trudnych ekonomicznie czasach firmy szukając sposobów zmniejszania kosztów użytkowania infrastruktury IT, coraz częściej decydują się na wdrażanie technologii wirtualizacji serwerów. Oprócz wymiernych oszczędności finansowych, działy IT zyskują także większą elastyczność działania, co z kolei pomaga w przyspieszeniu realizacji nowych wymagań biznesowych. Jednak istnieje... Czytaj więcej »

Testy i porównania
SQL Server 2008 - platforma dla OLTP i OLAP

SQL Server 2008 - platforma dla OLTP i OLAP

Najnowszy serwer bazy danych Microsoftu oferuje wydajność i mechanizmy zarządzania szczególnie przydatne w większym przedsiębiorstwie, ale nawet mniejsze organizacje znajdą powody, by uaktualnić swoje bazy danych do tej wersji. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Papier do lamusa? No way!

W ubiegłym roku liczba osób odwiedzających internetowe serwisy głównych amerykańskich wydawców prasy codziennej wzrosła o 16%. Najwięcej czytelników (18 mln) miało sieciowe wydanie "The New York Times". Na drugim miejscu uplasował się "USA Today" z 11,4 mln odwiedzających, na trzecim "The Washington Post" z 9,5 mln czytelników. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...