powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 10-2009, 10 marca 2009
10-2009 Computerworld nr 10-2009
Prawo
Cytaty w Internecie

Cytaty w Internecie

Prawo dopuszcza cytowanie fragmentów cudzej twórczości w ściśle określonych sytuacjach. Czytaj więcej »

Wiadomości

Asseco Poland działa już w 16 krajach Europy

"Chcemy stworzyć w Europie coś między firmą rodzinną a korporacją, która - moim zdaniem - zabija przedsiębiorczość" - mówi Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. Czytaj więcej »

Sygnity kończy rok 2008 na niewielkim plusie

W IV kwartale Grupa Sygnity uzyskała przychody w wysokości 337 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 27,4 mln zł, a zysk netto 18,5 mln zł. Czytaj więcej »

Dobre wyniki i ambitne plany Tety

W ubiegłym roku łączne przychody spółek należących do Grupy Teta przekroczyły 93 mln zł (wzrost o 47%), a skonsolidowany zysk netto wzrósł o 44% do 13,5 mln zł. Czytaj więcej »

ATM inwestuje w Rosji

W Sankt Petersburgu powstanie nowoczesne centrum danych o powierzchni 5 tys. m.kw. (docelowo 12 tys. m.kw.). Czytaj więcej »

Ericpol Telecom zatrudnia na wiosnę

Ericpol Telecom rozpoczyna kolejną kampanię rekrutacyjną. W polskich oddziałach firmy pracę znajdzie ponad 100 osób - m.in. programistów i testerów. Czytaj więcej »

Szybki wzrost Comarchu w roku 2008

Przychody firmy w 2008 r. wyniosły 702 mln zł (581 mln zł rok wcześniej), a zysk netto spółki to prawie 40 mln zł (26 mln zł). Czytaj więcej »

Infovide-Matrix: wzrost przychodów z usług o 20%

Firma zanotowała przychody w 2008 r. na poziomie 224,5 mln zł oraz zysk netto w wysokości 14 mln zł. Czytaj więcej »

ATM: niższe zyski z powodu osłabienia złotówki

W skali całego roku sprzedaż ATM wyniosła 266 mln zł (wzrost o 2,4%). Zysk netto w czwartym kwartale spadł do 10,2 mln zł (21,1 mln zł przed rokiem), co spowodowało, że zysk roczny spadł z 21,6 mln zł do 10,4 mln zł. Czytaj więcej »

Informacje leżą na ulicy

Jednym z najważniejszych wątków dyskusji podczas konferencji "Państwo w mikro- i makroskali" było wykorzystywanie informacji przetwarzanych w systemach IT miast. Czytaj więcej »

Jak wdrożyć budżet zadaniowy?

Rozwiązania przyjęte w Polsce mogą dotyczyć jedynie Polski i nie można bezpośrednio porównywać ich do doświadczeń zagranicznych. Nie istnieje jeden uniwersalny model budżetu zadaniowego - powiedzieli w Katowicach dr Marta Postuła, dyrektor Departamentu Reformy Finansów Publicznych Ministerstwa Finansów i dr Piotr Perczyński, krajowy koordynator budżetu zadaniowego. Czytaj więcej »

Metropolie rządzą światem

Najważniejszą cechą współczesnych metropolii jest - zdaniem prof. Marka S. Szczepańskiego z Uniwersytetu Śląskiego - brak fizycznych granic. Ekspansja metropolii może mieć podwójny charakter - obejmować zarówno inkorporację przyległych terenów, jak i wpływy w różnych, ogólnoświatowych sieciach. Czytaj więcej »

Chcemy ogólnopolskiej karty miejskiej!

Wierzymy, że już wkrótce mieszkaniec Katowic posłuży się swoją kartą miejską w trójmiejskim autobusie, ten zaś w szczecińskim czy też warszawskim. Czytaj więcej »

Opanować przestrzeń miejską

Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych wyzwań, jakie stoją przed władzami samorządowymi, jest zagospodarowanie miejskiej przestrzeni publicznej. Czytaj więcej »

Stadiony tak, obsługa nie

Stadiony tak, obsługa nie

Polskie firmy IT mają szansę zarobić na wyposażeniu stadionów budowanych na Euro 2012. Głównego partnera technologicznego UEFA wybierze jednak sama. Będzie nim zapewne TP. Czytaj więcej »

EN FACE: dr inż. Krzysztof Szczypiorski...

EN FACE: dr inż. Krzysztof Szczypiorski...

... adiunkt w Instytucie Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, specjalista od bezpieczeństwa sieciowego, w tym steganografii sieciowej, założyciel firmy Professor.IT. Czytaj więcej »

Technologie

Biznes z Windows 7

Czy Microsoft dostarczy korporacjom dość argumentów do przejścia na system Windows 7? Czytaj więcej »

Bezpłatna wirtualizacja

Narzędzia do wirtualizacji VMware są od pewnego czasu dostępne za darmo. Niektóre swoje produkty tego typu bezpłatnie dostarczają także inni dostawcy. Czytaj więcej »

Hypervisor może być wszędzie

Hypervisor może być wszędzie

Obiecująco wygląda rozwój technologii wirtualizacyjnych zlokalizowanych na stacji roboczej klienta, a także w urządzeniach przenośnych. Czytaj więcej »

E-współpraca

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uruchomiła wewnętrzny portal, który umożliwił pracownikom szybki dostęp do informacji i zmniejszył koszty jej dystrybucji. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Skompletować zamówienie

Skompletować zamówienie

Kuchnie Świata - jeden z największych w Polsce importerów owoców morza, ryb i towarów do kuchni narodowych - kończy budowę nowoczesnego centrum logistycznego. Czytaj więcej »

Permanentne zmiany

Związki inżynierii organizacyjnej z informatyką wykraczają poza techniczny wymiar komputerowego wspomagania zarządzania i prowadzą do powstawania nowego rodzaju systemów produkcyjnych: bionicznych i holonicznych. Czytaj więcej »

Egzamin z informatyki

Egzamin z informatyki

Żeby móc efektywnie i sprawnie obsługiwać studentów przy użyciu systemu informatycznego, niezbędne jest przeprowadzenie pracochłonnej analizy przedwdrożeniowej. Wiele uczelni i jednostek akademickich nie podejmuje tego wysiłku. Czytaj więcej »

Warunek bezpieczeństwa

Warunek bezpieczeństwa

Bez dostępu do informacji nie ma zaufania do jakiegokolwiek systemu. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Krytyczny element infrastruktury IT

Krytyczny element infrastruktury IT

Narzędzia do monitorowania aktywności użytkowników i tworzenia raportów dotyczących żądań dostępu do danych i aplikacji stały się krytycznym elementem systemów bezpieczeństwa IT. Czytaj więcej »

Opinie

Mniej prawa!

Firma Ferrero uruchomiła wielką kampanię reklamową produktu Kinder Maxiking. Niestety, ktoś nie sprawdził polskiej domeny. Czytaj więcej »

Polowanie na czarownice

Lokalny Informatyk zastanawiał się, czy przełożony może się mylić. Z rozmyślań wyszło, że o pomyłkach mowy być nie może, gdyż to co jest brane za pomyłki, w rzeczywistości jest postępowaniem niestereotypowym, mającym na celu zmylenie konkurencji. Czytaj więcej »

Poznań - Media Expo (1)

Nazwa jest nieco na wyrost, bo "Media Expo" w podtytule to już tylko "targi telewizyjne", co zdecydowanie ogranicza ich zakres. Ale był to debiut tej imprezy, a debiutantom to i owo się wybacza i zawsze można liczyć na poszerzenie formuły w przyszłości. Czytaj więcej »

Twórczość zbiorowa, czyli gwałt na tłumie

Jak mówiła moja Babcia, piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Piekła nie ma, więc dobre chęci przeniosły się na ten najlepszy ze światów. A dzisiaj najlepszy jest internet. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...