powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 07-2009, 17 lutego 2009
07-2009 Computerworld nr 07-2009
Wiadomości
Będą rosły w IT, ale ...

Będą rosły w IT, ale ...

Informatycy to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce, aby utrzymać ten status muszą jednak inwestować w swoje umiejętności, przede wszystkim tzw. miękkie Czytaj więcej »

Helix Ventures poszuka kolejnego Skype'a

Nowy fundusz Helix Venture Partners (HVP) zamierza inwestować w obiecujące polskie startupy. Czytaj więcej »

Sieć bezprzewodowa dla wszystkich?

Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać nieodpłatnie z usług bezprzewodowego dostępu do Internetu. Czytaj więcej »

Centrum usług Philip Morris w Krakowie

Europejskie Centrum Usług tego koncernu tytoniowego ma świadczyć usługi informatyczne, finansowe i kadrowe na potrzeby Philip Morris International w 25 europejskich krajach. Czytaj więcej »

MNI przejmie Netię?

Władze giełdowej spółki MNI zamierzają przejąć 32% akcji Netii od Novator Telecom Poland. Czytaj więcej »

Comarch: więcej w SoftM

Comarch Software AG przejął dodatkowy pakiet akcji niemieckiej spółki SoftM Software und Beratung. Czytaj więcej »

Twórcy MySQL odchodzą z Suna

Marten Mickos, dyrektor generalny MySQL, a później wiceprezes działu baz danych Sun Microsystems złożył wypowiedzenie. Czytaj więcej »

MSP: TYLKO 20% firm wie ile wydaje na wydruki

Statystycznie tylko co piąta firma podejmuje działania zmierzające do oceny rzeczywistych potrzeb i wyceny kosztów związanych z obsługą drukarek i kosztem wydruku pojedynczej strony. Czytaj więcej »

Uproszczenia w rejestracji zbiorów danych osobowych

Podstawowy cel zmian wprowadzonych w procedurze rejestracji zbiorów danych osobowych przez GIODO to uporządkowanie i zwiększenie przejrzystości tych fragmentów formularza zgłoszenia, które dotyczą informacji o środkach technicznych i organizacyjnych zastosowanych w celu zabezpieczenia danych. Czytaj więcej »

Lubię Internet

Lubię Internet

Nowoczesne środki komunikacji wdzierają się do domów, poprzez bohaterów seriali, prezenterów wiadomości, debatujących polityków, reklamy... Czytaj więcej »

Patentować, czy nie patentować

Patentować, czy nie patentować

Rząd przygotowuje się do nowej debaty na forum Unii Europejskiej na temat patentowania oprogramowania. Czytaj więcej »

Nie idziemy na wojnę

O konkurencji z Microsoftem i jej braku wewnątrz społeczności open source rozmawiamy z Dirkiem von Leeuvenem, Senior Regional Director, nadzorującym działania Red Hat w 47 państwach. Czytaj więcej »

Na kłopoty badania

Na kłopoty badania

Hans-Gert Pöttering, przewodniczący Parlamentu Europejskiego zakomunikował, że w reakcji na obecny kryzys Unia Europejska planuje istotnie zwiększyć udział badań naukowych w ogólnym budżecie UE na lata 2013-2021. Czytaj więcej »

Coraz więcej innowacyjności!

Coraz więcej innowacyjności!

Największe polskie przedsiębiorstwa coraz bardziej doceniają wagę działalności proinnowacyjnej, ale poziom inwestycji w tym obszarze wciąż nie jest zadowalający. Czytaj więcej »

ENFACE: Prof. Marian Oslislo...

... rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Czytaj więcej »

Technologie

Zapanować nad stroną

Firmy potrzebują narzędzi, które umożliwi łatwą i szybszą niż konkurencja publikację danych na serwisach WWW. Do tego celu wykorzystywane są programy CMS, niektóre z nich dostępne są bezpłatnie. Czytaj więcej »

Jak wyciszyć blogowy spam

Jak wyciszyć blogowy spam

Zasypywanie forów dyskusyjnych i portali spamem reklamowym stało się plagą. Trzeba z nim walczyć. Oto kilka rad, jak to zrobić. Czytaj więcej »

Dyski za pięć lat

Dyski za pięć lat

Rozwój technologii półprzewodnikowej jednoznacznie wskazuje na to, że mechaniczne dyski twarde odejdą do lamusa. Czytaj więcej »

Backup: lokalny czy online

Backup: lokalny czy online

Coraz szybsze łącza zachęcają do składowania backupu w specjalizowanych serwisach usługowych. Czytaj więcej »

Bezpieczne dyski

Bezpieczne dyski

Nowa specyfikacja standardów szyfrowania dysków twardych - Opal - ma upowszechnić sprzętowe zabezpieczenie zapisywanych na nich danych. Czytaj więcej »

Blade Zwycięzca

Tegoroczne nowości w świecie serwerów x86 pojawią się wraz z nowymi procesorami Intel Xeon z architekturą Nehalem. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Adwokat klienta

Kiedy Piotr Muszyński obejmował w Grupie TP zwierzchnictwo nad informatyką, znawcy tematu nie mieli wątpliwości - biznes przejął kontrolę na IT. Czytaj więcej »

Czy to łatwe?

Czy to łatwe?

Mimo tego, że outsourcing jest powszechnie u nas znanym i stosowanym narzędziem biznesowym, brakuje wiedzy na temat zamykania i renegocjacji umów outsourcingowych. Czytaj więcej »

W sprzyjającym otoczeniu

Zamiast o zarządzaniu projektami, lepiej mówić o kulturze projektowej organizacji. Czytaj więcej »

Siedem sekund uwagi

Siedem sekund uwagi

Choć jest często mylony ze spamem, e-mail marketing może być potężnym narzędziem w rękach firmowego działu marketingu. I co najważniejsze w czasach kryzysu - wyjątkowo tanim. Czytaj więcej »

Prawo
Moje dane, moje prawa

Moje dane, moje prawa

Dyskusja o ochronie tożsamości musi się odnosić do regulacji występujących na gruncie obowiązującego prawa. Czytaj więcej »

Opinie

Kropka kraj

Podobno się globalizujemy, czego dowodem ma być zwiększająca się liczba polskich firm, które rejestrują nazwy w domenach .org, .com i .eu. Czytaj więcej »

Zmiana

Lokalny Informatyk nosił się z zamiarem zmiany pracy. Niby to takie łatwe, a jednak trudne, bo aby trafić na sensownego pracodawcę, trzeba mieć wiele szczęścia. Czytaj więcej »

Pisać każdy może

Ostry, podniesiony ton głosu, słowa wypowiadane przy napiętym gardle i z szybkością karabinu maszynowego. Wszystkiemu, co jest do podania, trzeba nadać posmak sensacji. Czytaj więcej »

G(ł)ówno-prawda, czyli [citation needed]

Zapewne wierni Czytelnicy pamiętają, że jakiś czas temu zapieniłem się na okoliczność prawdy w Wikipedii, a dokładnie na fakt dopisania mego Dziadka do listy tych, którzy przetrwali Zagładę. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...