powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 06-2009, 10 lutego 2009
06-2009 Computerworld nr 06-2009
Wiadomości

Ile zarabia polski informatyk?

Mimo pierwszych objawów spowolnienia 2008 r. nadal był okresem dwucyfrowych wzrostów wynagrodzeń. Na czele najlepiej zarabiających nadal są pracownicy branży telekomunikacyjnej i IT. Czytaj więcej »

IBM finansuje granty dla polskich uczelni

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało 11 tys. USD, a Katedra Informatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej - 10 tys. USD. Czytaj więcej »

Faktury VAT będzie można słać mailem

Jeśli z dyrektywy o VAT znikną przepisy dotyczące dodatkowych wymagań wobec faktur elektronicznych, fakturę będzie można wysłać zwykłym mailem, bez konieczności użycia bezpiecznego podpisu elektronicznego. Czytaj więcej »

Utracone dane biznesowe kosztują coraz więcej

Z analiz amerykańskiego Ponemon Institute wynika, że wzrasta średnia wysokość strat związanych z wyciekami danych. W ubiegłym roku wszystkie koszty związane z ujawnieniem pojedynczego rekordu danych przekroczyły 200 USD. Czytaj więcej »

Sezon na cięcia

Sezon na cięcia

Przełom 2008 i 2009 roku zapisze się w historii branży IT jako czas restrukturyzacji i cięć zatrudnienia. Firmy IT zapowiedziały, a po części już zrealizowały plany zwolnienia prawie 190 tys. osób. Czytaj więcej »

Ceną w kryzys

Ceną w kryzys

Z początkiem roku zaczęły obowiązywać nowe warunki wsparcia technicznego SAP. Najbardziej dotkliwą dla klientów zmianą jest 23-proc. podwyżka opłat. Czytaj więcej »

W kręgu pięciu żywiołów

Rządowy program ochrony cyberprzestrzeni RP na lata 2009-2011 to pierwszy dokument w miarę całościowo obejmujący kwestie bezpieczeństwa przestrzeni cybernetycznej państwa. Czytaj więcej »

EN FACE: prof. Jan Komorowski...

EN FACE: prof. Jan Komorowski...

... bioinformatyk, dyrektor naukowy Centrum Bioinformatyki na Uniwersytecie w Uppsali, wykładowca na Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Czytaj więcej »

Technologie
Po pierwsze: informacja!

Po pierwsze: informacja!

Co jest czynnikiem, który najlepiej zintegruje informatykę z biznesem? Informacja! Czytaj więcej »

Porządki w relacjach

Po ośmiu latach działalności Expander podjął decyzję o wdrożeniu systemu CRM. Czytaj więcej »

Klient 2.0

Producenci dostrzegli potencjał drzemiący w internetowych społecznościach wprowadzając nowe funkcje do systemów CRM. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Szybka ścieżka wzrostu

Dwa lata temu serwis nasza-klasa.pl to był jeden, wynajmowany serwer i czterech programistów, dziś firma korzysta z farmy 568 serwerów, a w dziale IT firmy pracuje już kilkudziesięciu specjalistów. Czytaj więcej »

Dobry czas na...

Dobry czas na...

Rzeczy, które warto robić w kryzysie. Czytaj więcej »

Twoja ludzka postawa

Zespół projektowy, to zespół złożony z ludzi o różnych temperamentach i osobowościach. Sprawna realizacja projektu zależy w dużej mierze od wzajemnych relacji między nimi oraz postaw każdego z osobna. Czytaj więcej »

Prawo
Prawo do ochrony

Prawo do ochrony

Istnieją sytuacje, w których można legalnie przetwarzać dane osobowe, nie przejmując się ustawowymi ograniczeniami. Czytaj więcej »

Opinie

Duch na płycie głównej

Znudzony wojnami z własnym dziećmi o dostęp do komputera („idź sobie, tata, teraz gramy”) zakupiłem nową maszynę klasy PC. Czytaj więcej »

Mistrz

Lokalny Informatyk szykował się już dosyć długo do tego występu. Chciałby zaprezentować całemu światu swoje umiejętności, a są one – jego zdaniem – zupełnie nieprzeciętne. Czytaj więcej »

Burza

Burza z piorunami, nawet w gęstej i wysokiej zabudowie dużego miasta, skłania ludzi do zmiany zachowania. Czytaj więcej »

Konkursomania

Ile razy, drogi Czytelniku, brałeś ostatnio udział w jakimś konkursie? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...