powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 01/02-2009, 13 stycznia 2009
01/02-2009 Computerworld nr 01/02-2009
Wiadomości

Jak będzie wyglądał HP-EDS w Polsce

Do tej pory dział usług HP w Polsce (HP Services) zatrudniał ok. 450 osób. Czytaj więcej »

Dofinansowanie dla fabryki Della pod znakiem zapytania

W związku z trwającym dochodzeniem Komisja Europejska nakazała wstrzymanie wypłaty pierwszej transzy dofinansowania polskiego rządu dla inwestycji amerykańskiego koncernu. Czytaj więcej »

Powstaje centrum usług Fujitsu Services w Łodzi

Powstaje centrum usług Fujitsu Services w Łodzi

Już w lutym br. zacznie ono z Łodzi obsługiwać pierwszych, europejskich klientów firmy. Czytaj więcej »

Po raz trzeci o bezpieczeństwie na SEMAFORZE

Konferencja Security Management Audit Forum jest organizowana przez stowarzyszenia ISACA i ISSA Polska we współpracy z Computerworld. Czytaj więcej »

Miliony z publicznych przetargów na IT

Administracja przyspiesza z realizacją projektów IT. Czytaj więcej »

MSWiA szuka doradców

Będą oni pracować nad projektami IT organizowanymi przez resort. Czytaj więcej »

Optimus zmieni branżę?

W ciągu dwóch miesięcy zarząd Optimusa ma przedstawić nową strategię rozwoju spółki. Czytaj więcej »

W Polsce będą rozwijane systemy CRM Oracle

Outbox Polska podpisała umowę z centralą Oracle na dostawę rozszerzeń do produktów CRM Siebel i PeopleSoft. Czytaj więcej »

Check Point przejmuje część Nokii

Firma podpisała umowę przejęcia części koncernu Nokia zajmującego się rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Panasonic przejmuje Sanyo

Cała operacja będzie kosztować japońskiego giganta 6,4 mld USD. Czytaj więcej »

Strategie CIO na kryzys

Strategie CIO na kryzys

Jakie projekty będą prowadzili, jakie budżety przygotowują na ten rok, co sądzą o roli IT w czasach kryzysu, czy będą inwestować w green IT – odpowiadają szefowie IT polskich firm i instytucji. Czytaj więcej »

EN FACE: Grzegorz Grunwald...

...dotychczasowy Partner Account Manager w Microsoft sp. z o.o., obejmie fotel szefa działu Alliance & Channels w Oracle Central Europe. Czytaj więcej »

Technologie

Bankowy Patrol

W skomplikowanym systemie dużej instytucji finansowej monitoring pracy infrastruktury teleinformatycznej nabiera nowego znaczenia. Czytaj więcej »

Jak gruby cienkiemu (Debata - terminal czy PC?)

Jak gruby cienkiemu (Debata - terminal czy PC?)

Czym są i kiedy stosować - projektując systemy informatyczne - tzw. cienkiego i grubego klienta? Jakie są zalety, wady i koszty stosowania każdego z tych rozwiązań? Które z rozwiązań jest bezpieczniejsze? Czy obu rozwiązań nie zastąpi SaaS? Czytaj więcej »

Sequel Microsoftu

Sequel Microsoftu

Coraz bogatsze aplikacje WWW wymagają nowych technologii. Oprócz popularnych apletów Flash, coraz częściej spotyka się obiekty Microsoft Silverlight. Czytaj więcej »

10 powodów za wirtualizacją

Podajemy powody, dla których wirtualizacja będzie jedną z kluczowych technologii wykorzystywanych w nowoczesnym biznesie. Czytaj więcej »

mInterfejs idealny

Najlepszy interfejs użytkownika to taki, który nie jest przez niego dostrzegany - nie widzi on różnic pomiędzy sytuacją „na zewnątrz” i „wewnątrz” systemu. Czytaj więcej »

Więcej usług w druku

Rozmawiamy z Najib Bahous, wiceprezesem firmy Lexmark na region EMEA. Czytaj więcej »

Zarządzanie

W lidze mistrzów

Jarosław Żurawski przekonał się, że do budowy sprawnie działającej organizacji help desk potrzebna jest nie tylko technologia. Wiedzę sprawdza na co dzień w Grupie Henkel w kilkunastu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Czytaj więcej »

Twórcze podejście do IT

Twórcze podejście do IT

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na zwiększenie innowacyjności i kreatywności w organizacjach oraz potencjału twórczego ich pracowników. Czytaj więcej »

Długa fala

Długa fala

Informatyka nadal należy do najbardziej dynamicznych obszarów gospodarki. W tej sferze szereg rozwiązań nabrało znamion klasycznych i wymaga innowacji dla przezwyciężania aktualnych zjawisk kryzysowych. Czytaj więcej »

Wszystko o danych osobowych

Wszystko o danych osobowych

Wprowadzenie sformalizowanego kodeksu ochrony prywatności nie poprawi świata, a tylko go jeszcze bardziej skomplikuje. Co nie oznacza, że nie należy doskonalić metod ochrony prywatności, tak technicznych, jak i prawnych. Czytaj więcej »

Nowa technologia, nowe wyzwania

Na pierwszy rzut oka nie ma problemów związanych z wykorzystaniem femtokomórek. Ale to tylko pozory. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Namierzyć gumowe ucho

Problem podsłuchu towarzyszy sieciom komputerowym od samego początku. Najnowszym osiągnięciem wykrywania ataków jest technika NSA do analizy czasu przesyłania danych. Czytaj więcej »

Mobilne wiadomości

Kanadyjska firma RIM, która jest liderem w dziedzinie mobilnej komunikacji, doczekała się kolejnego konkurenta. Jest nim Mobiznet - usługa przygotowywana przez Polkomtel we współpracy z FixSoft. Otwartą kwestią pozostaje bezpieczeństwo mobilnej poczty. Czytaj więcej »

Opinie

Zapytaj szympansa

Co roku organizowany jest ranking doradców inwestycyjnych. W szranki stają profesjonalni doradcy z renomowanych instytucji finansowych, publicyści, amatorzy oraz szympansy z ogrodu zoologicznego, którym podaje się pomarańcze z numerami odpowiednich walorów, a następnie „inwestuje” wirtualne pieniądze stosownie do ich wyboru. Czytaj więcej »

Niezależność

Znamy przykłady instytucji, które niegdyś cieszyły się renomą, co do swojej niezawisłości, dopóki nie zmieniły się realia lub też rzeczywistość nie wymogła zmiany postawy. Czytaj więcej »

Po świętach

Miniona właśnie Gwiazdka wypadła, a właściwie – przypadła, całkiem nieźle, bo kto uchował jeszcze te siedem dni urlopu, mógł je zamienić na 16 aż dni ciągłego wolnego. Czytaj więcej »

Trzydzieści lat szybko minie

Pisanie felietonu na początek roku jest smutnym obowiązkiem. Nikt nie lubi przewidywać niepewnej przyszłości, zaś analizowanie porażek i sukcesów minionego czasu, które regularnie zalecał mi na nowy rok Redaktor Naczelny, przestało mieć sens, bo cykle technologii nie nakładają się na okresy kalendarza. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...