powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny IT w średniej firmie, 23 grudnia 2008
Raport specjalny IT w średniej firmie Computerworld nr Raport specjalny IT w średniej firmie
Analiza danych

Najważniejsza jest informacja

W czasie spowolnienia gospodarki krytyczna staje się szybkość i trafność podejmowania decyzji biznesowych. Każda decyzja powinna być podjęta w odpowiednim momencie i musi być oparta o wiarygodne i kompletne informacje. Czytaj więcej »

Budowa sieci
Kabel czy WiFi?

Kabel czy WiFi?

Wiele firm może skorzystać zarówno z tradycyjnych sieci kablowych, jak i z sieci bezprzewodowych. Należy się więc zastanowić nad wyborem właściwej technologii. Czytaj więcej »

Finansowanie zakupów
Oprogramowanie w leasingu

Oprogramowanie w leasingu

Europejski Fundusz Leasingowy rozwija ofertę finansowania sprzętu i oprogramowania dla firm z sektora MSP. EFL współpracuje już z ok. 70 dostawcami oprogramowania. Czytaj więcej »

Nowe rozwiązania

Telekomunikacja na kryzys

Teleobecność i wideokonferencje to narzędzia, które mogą pomóc firmom odpowiedzieć na obecne wyzwania związane ze spowolnieniem gospodarczym. Czytaj więcej »

Studium przypadku

Znać własne oczekiwania

Dobrze zdefiniowane wymagania wobec systemu ERP to jeden z kluczowych czynników przeprowadzenia projektu wdrożenia według planu i budżetu. Czytaj więcej »

Systemy biznesowe

Aplikacje rosną z firmą

Zintegrowany system wspomagający zarządzanie to nie luksus, lecz narzędzie pozwalające efektywniej prowadzić biznes. Czytaj więcej »

Zabezpieczony dostęp
Komputery pod szczególnym nadzorem

Komputery pod szczególnym nadzorem

Zadaniem, przed którym często stoją administratorzy, jest zapewnienie bezpieczeństwa wystarczającego do ochrony komputerów o szczególnym znaczeniu przed atakami amatorów. Czytaj więcej »

Finansowanie inwestycji
Wygra ten, kto myśli przyszłościowo

Wygra ten, kto myśli przyszłościowo

Właściwie wydane pieniądze na rozwiązania IT pomogą małym i średnim przedsiębiorstwom odpowiednio przygotować się na ciężkie czasy. Czytaj więcej »

Zarządzanie
ITIL dla mas

ITIL dla mas

Małe organizacje IT mają ograniczone zasoby zarówno ludzkie, czasowe, jak i finansowe. Tym bardziej powinny efektywnie je wykorzystywać. Czytaj więcej »

Administracja
Rząd a ułatwienia dla przedsiębiorców

Rząd a ułatwienia dla przedsiębiorców

Mijający rok wydawał się pod wieloma względami rokiem przełomowym. Głównie jednak wydawał się niż faktycznie był. Czytaj więcej »

Inwestycje
Nadzieja w funduszach unijnych

Nadzieja w funduszach unijnych

Banki zaostrzają warunki kredytowania. Jak wobec tego skuteczniej walczyć o unijne fundusze na informatykę i projekty badawczo-rozwojowe? Czytaj więcej »

Strategie
10 najpopularniejszych sztuczek słownych sprzedawców

10 najpopularniejszych sztuczek słownych sprzedawców

Autor poniższej listy - Vinnie Mirchandani - jest właścicielem firmy doradczej Deal Architect. Specjalizuje się w doradztwie związanym z negocjacjami umów na wdrożenia rozwiązań IT. Czytaj więcej »

Open source
Wolne, znaczy tańsze

Wolne, znaczy tańsze

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać obniżenie kosztów inwestycji w IT dzięki wykorzystaniu rozwiązań open source. Czytaj więcej »

Outsourcing kadr

Na etat, czy na wynajem

Wynajem pracowników to czysta oszczędność – zdaniem firm zajmujących się taką działalnością. Nie trzeba zatrudniać ludzi, mozolnie budować zespołu, aby potem ich zwolnić. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...