powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 39-2008, 28 października 2008
39-2008 Computerworld nr 39-2008
Wiadomości

Z tęsknoty za IT

Rozmowa z Romanem Durką, dyrektorem generalnym Sun w Polsce. Czytaj więcej »

IBM otwiera ośrodek wdrożeniowy w Gdańsku

Ma być odpowiedzialny m.in. za realizację projektów ERP, CRM, SCM, a docelowo też BI, dla klientów z sektora MSP. Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe IBM ma zatrudniać ok. 100 konsultantów. Czytaj więcej »

Klient, nasz Pan!

Klient, nasz Pan!

Obecny rząd otrzeźwił rynek zahipnotyzowany wizją miliardów euro na publiczne systemy teleinformatyczne. Nareszcie stawia się też pytanie, dlaczego ludzie nie chcą korzystać z Internetu w sprawach urzędowych. Czytaj więcej »

Giganci w czasach kryzysu

Giganci w czasach kryzysu

Nie jest tak źle, mogło być o wiele gorzej - tak można podsumować wyniki finansowe za trzeci kwartał, które przedstawiają największe światowe koncerny technologiczne. Czytaj więcej »

Na gorąco: Henryk Hruszka

Nowy szef bydgoskiego ośrodka R&D Alcatel-Lucent o projektach związanych z tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego, w tym konwergentnych systemach wiadomości, poczcie głosowej dla iPhone'a i geomessagingu. Czytaj więcej »

EnFace: Michał Czarnocki...

...przez 12 lat pracował w Polkomtelu. W tym czasie zrealizował ok. 100 projektów. Niedawno założył firmę szkolącą przyszłych menedżerów i kierowników projektów. Czytaj więcej »

Technologie
Szacowanie wdrożeń

Szacowanie wdrożeń

Metoda punktów funkcyjnych nie jest idealnym sposobem pomiaru pracochłonności, jakości i wartości biznesowej aplikacji, ale daje dobre przybliżenie kosztów projektu. Czytaj więcej »

Zarządzać zdalnie i automatycznie

Automatyzacja i funkcje umożliwiające zdalne zarządzanie komputerami to główny kierunek rozwoju platform PC, który ma zapewnić zmniejszenie kosztów utrzymania w przedsiębiorstwach infrastruktury informatycznej. Czytaj więcej »

Superkomputerowe bariery

Do wykorzystania możliwości nowych generacji superkomputerów niezbędna jest daleko idąca modyfikacja oprogramowania, a na razie na rynku brakuje odpowiednich narzędzi programistycznych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

W pogoni za zmianą

Od początku istnienia Getin Banku dział IT musiał nadążać za rozwojem biznesu. Czytaj więcej »

Alternatywne podejście

Alternatywne podejście

Nie można poważnie mówić o architekturze CRM nie nawiązując do modelu biznesowego, który stoi za potrzebą wdrożenia systemu zarządzania relacjami z klientami. Czytaj więcej »

Konteksty
Przez analizę do decyzji

Przez analizę do decyzji

Automatyzacja i dostępność to jedne z głównych tendencji rozwojowych w zakresie narzędzi analitycznych dla biznesu. Czytaj więcej »

Informatyzacja to za mało

Informatyzacja to za mało

W jaki sposób należy działać, aby powstające rozwiązania informatyczne ułatwiły przeprowadzenie (a może stały się wręcz motorem) transformacji organizacji w sektorze publicznym? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Chowanie głowy w piasek

Chowanie głowy w piasek

Na skutek incydentów bezpieczeństwa, firmy często tracą pieniądze, które mogłyby wydać na zapobiegnięcie takim właśnie problemom. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Zaufaj sieci, zmień kulturę

Poprzedni operator telefonii komórkowej, do którego centrum dzwoniłem, zawsze wywoływał u mnie depresję. Najpierw "przeczołgał" mnie przez koszmar melodyjek oraz nachalnych ofert handlowych, a potem łączył z młodym, przestraszonym człowiekiem. Czytaj więcej »

Koziołek ofiarny

Według Lokalnego Informatyka, informatykę wymyślono chyba po to, aby było na kogo zwalać błędy. W zamierzchłych czasach wykonywano ofiarowania całopalne lub też poświęcano krwawe ofiary, aby wykupić się od swoich złych postępków. Dzisiaj, w erze wysokiej technologii, do roli ofiar najlepiej pasują informatycy, bo przecież nie chcemy chyba zrzucać win na prawników, lekarzy czy... Czytaj więcej »

Urna eletronica

W odległej (o ile dziś coś w ogóle może być odległe) Brazylii właśnie odbyły się wybory do władz lokalnych. Skoro wybierano władze lokalne, to i za lokalne można by zakwalifikować całe wydarzenie. Czytaj więcej »

Głupota mądrości tłumów

Od kilku lat, wraz z rozwojem tak zwanych portali społecznościowych, trwa nieustanna fascynacja "mądrością tłumu". Choć żaden tłum nigdy jeszcze nic nie stworzył, to różnym tłumom wielokrotnie zdarzało się coś zniszczyć. Na przykład Bastylię lub Pałac Zimowy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...