powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 38-2008, 21 października 2008
38-2008 Computerworld nr 38-2008
Wiadomości

Potrzeba bezpiecznego systemu DNS

Amerykański rząd poszukuje rozwiązań zmierzających do takiego zmodyfikowania systemu DNS, aby był on odporny na działania włamywaczy. Czytaj więcej »

Podział AMDpod lupą Intela

Prawnicy Intela ocenią, w jaki sposób plan restrukturyzacji ogłoszony kilka dni temu przez AMD wpłynie na porozumienia obu koncernów dotyczące wzajemnego wykorzystywania opatentowanych rozwiązań. Czytaj więcej »

Wielki Brat czuwa w firmie

Mimo iż monitoring pracowników dotyczy zarówno dóbr i danych osobowych pracownika, jak i tajemnicy przedsiębiorstwa, w Polsce brakuje definicji prawnej monitoringu w miejscu pracy i jego uregulowań prawnych. Czytaj więcej »

Storm, pogromca iPhone'a?

O nowatorstwie Storma decydować ma nowy interfejs. Będzie to pierwszy terminal BlackBerry pozbawiony charakterystycznej klawiatury - zastąpi ją ekran dotykowy wyposażony w rzadko spotykaną możliwość operowania urządzeniem również za pomocą siły nacisku. Czytaj więcej »

Następna akwizycja Oracle

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu ujawnili plany utworzenia działu biznesowego wyspecjalizowanego w rozwoju oprogramowania do zarządzania portfelem projektów (PPM). Czytaj więcej »

Centrum projektowe Opteam

Firma kupiła działkę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Rzeszowie, na której planuje uruchomić Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii. Czytaj więcej »

Piątek bez e-maili

Piątek bez e-maili

Podejmowane w amerykańskich firmach inicjatywy "Dzień bez maila" mają zwrócić uwagę na pewien niezdrowy trend związany z korzystaniem z poczty elektronicznej. Czytaj więcej »

W przekroju: Wpływ kryzysu finansowego

W przekroju: Wpływ kryzysu finansowego

Na wskutek zawirowań na światowych rynkach finansowych w ciągu miesiąca wartość polskich spółek IT na GPW spadłao kilkanaście procent. Czytaj więcej »

Microsoft od kuchni

Microsoft Technology Summit to obecnie jedna z największych konferencji IT w Polsce. Jest okazją do zaprezentowania się Microsoftu, jako "korporacji z ludzką twarzą". Czytaj więcej »

W służbie innowacji

Nowym projektom poświęcono kilkasesji MTS 2008. Czytaj więcej »

EnFace: Dominik Batorski...

...adiunkt w ICM na Uniwersytecie Warszawskim; członek Rady Monitoringu Społecznego, prowadzącej cykl badań Diagnoza Społeczna, gdzie odpowiada za moduł poświęcony uwarunkowaniom i konsekwencjom korzystania z technologii. Czytaj więcej »

Technologie
Wyszukiwarka, aplikacje i usługi

Wyszukiwarka, aplikacje i usługi

Google rozwija ofertę dla biznesu z wykorzystaniem najciekawszych rozwiązań znanych z usług konsumenckich. Czytaj więcej »

Macierz EMC z półki

Pogłoski, że EMC zamierza wprowadzić pamięci masowe adresowane na rynek konsumencki pojawiały się od dawna, choć przedstawiciele firmy nie potwierdzali ich. Po przejęciu Iomega nabrały one jednak realnego wymiaru. Rozszerzenie oferty korporacyjnych systemów pamięci masowych o rozwiązania adresowane do użytkowników indywidualnych można by uznać za mało oryginalny pomysł. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Co tydzień nowy projekt

Jacek Dudzik od października kieruje powołaną niedawno spółką Emperia Info, która świadczy usługi IT na rzecz wszystkich firm należących do Emperia Holding. Czytaj więcej »

Kryzys: czy zawiodły systemy?

Kryzys: czy zawiodły systemy?

Kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych ujawnił się już w połowie 2007 r. Sygnały jego nadejścia zaczęły pojawiać się jeszcze wcześniej. Czemu więc doszło do sytuacji, która zagraża nie tylko amerykańskiej, ale także światowej gospodarce? Dlaczego nie dało się tego przewidzieć mimo stosowanych w instytucjach finansowych, zaawansowanych narzędzi analitycznych? Czytaj więcej »

Konteksty
Superkomputerowa rzeczywistość

Superkomputerowa rzeczywistość

Powszechność komputerowych technologii w obszarze biurowym czy domowym powoduje, że branżowymi maszynami informatycznej "Formuły 1" interesują się głównie specjaliści. Jaka więc przyszłość czeka superkomputery? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Bezpieczny superkomputer

W celu zabezpieczenia systemów superkomputerowych i jednoczesnego zapewnienia łatwego dostępu użytkownikom zdalnym, ich administratorzy w ośrodkach naukowych starają się unikać standardowych rozwiązań. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dla błaznów i nomadów,nie dla baronów

Wiele miejsca w publicystyce - mojej i nie tylko - zajmuje temat praw autorskich i ich ochrony w dobie Internetu. Patrząc na liczbę komentarzy na portalu Computerworld sądzę, że temat interesuje wielu Czytelników. Postaram się go dziś, poniekąd, podsumować. Czytaj więcej »

Na krawędzi

Dobra wymówka, to taka wymówka, która trafia do przekonania i nie koliduje z ogólnie przyjętym obrazem świata. O tym, że systemy komputerowe ulegają czasami awariom, wszyscy już wiedzą. Czy ktokolwiek sprawdzi, dlaczego oddział banku w danej chwili jest nieczynny, jeśli wywieszka jasno oznajmia, że zdarzyło się to z powodu awarii systemu komputerowego? Nawet jeśli prawdziwym... Czytaj więcej »

Po sąsiedzku

Gdy czytałem, w 34 numerze naszego Tygodnika felieton Sąsiada ze strony, nie wiedziałem, czy przeczytaliśmy tę samą książkę, czy też jestem tylko ganiony za wybór niewłaściwej, głównie ze względu na autora lektury. Myślę, że jedno i drugie. Sąsiada książka ta zirytowała, mnie się podobała. Czytaj więcej »

Internetowa różnica

Przyglądanie się kampanii przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi z punktu widzenia nowoczesnych technologii jest fascynujące. Jeden kandydat nie używa mejla, bo podobno w niewoli Wietnamczycy połamali mu palce. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...