powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 36-2008, 7 października 2008
36-2008 Computerworld nr 36-2008
Wiadomości

Ballmer: Microsoft chce zagrozić Google

Hegemonia Google na rynku wyszukiwarek internetowych jest faktem. Nie są również tajemnicą apetyty firmy Microsoft co do tego lukratywnego rynku. Steve Ballmer, prezes koncernu z Redmond twierdzi, że jego firma jest jedyną możliwą konkurencją dla Google. Czytaj więcej »

Kom-Pakt znika z rynku po 21 latach

Firma została wchłonięta przez DRQ. To wynik zmian w strukturach Grupy Asseco. Marek Pawlak, wieloletni prezes Kom-Pakt został doradcą zarządu DRQ ds. kluczowych klientów. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Grzegorz Tomasiak, Radomir Rodziewicz, Grzegorz Gołba, Piotr Dudek, Tomasz Włastowski, Marcin Bezpałko... Czytaj więcej »

Laboratorium IBM na Politechnice Gdańskiej

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej powstanie Laboratorium Badania Technologii Informatycznych. Czytaj więcej »

Nokia pozbędzie się części produktów dla biznesu

Fiński koncern nie będzie już samodzielnie rozwijał niektórych mobilnych rozwiązań przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Riverbed Technology w Polsce

Spółka ta, zajmująca się produkcją narzędzi do optymalizacji sieci rozległych, oficjalnie otworzyła swój oddział w Polsce. Czytaj więcej »

Kto zarzuci sieć

Kto zarzuci sieć

Należy rozstrzygnąć problemy organizacji i finansowania sieci szerokopasmowych w Polsce. Czytaj więcej »

EnFace: Krzysztof Komorowski...

...długo wierzył, że branża IT to tylko przystanek w karierze fizyka jądrowego. W rezultacie poznał ten przemysł od podstaw, począwszy od pracy programisty i analityka systemowego poprzez zarządzanie działem handlowym, aż do roli konsultanta. Od 2004 r. pracuje w IBM Polska i zarazem jest ekspertem Instytutu Sobieskiego w obszarze Nowe Technologie. Czytaj więcej »

Technologie
Chłodzenie bez klimatyzacji

Chłodzenie bez klimatyzacji

Testy rzeczywistego centrum danych wykazują, że teoretyczne wymagania na parametry systemu chłodzenia i filtrowania zanieczyszczeń mogą być znacznie przesadzone. Czytaj więcej »

Kolejne standardy Wi-Fi

Kolejne standardy Wi-Fi

802.11n robi zawrotną karierę w firmach, a IEEE przygotowuje kolejne standardy dla bezprzewodowych sieci Wi-Fi i zaczyna planować systemy gigabitowe. Czytaj więcej »

Oracle sprzedaje sprzęt

Systemy pamięci masowej zintegrowane z serwerami do obsługi bazy danych to nowy pomysł Oracle na zwiększenie wydajności centrów danych. Czytaj więcej »

Otwarcie w Ameryce i Europie

Otwarcie w Ameryce i Europie

Jest jeden model open source, ale jego postrzeganie i rozwój są zasadniczo różne po dwóch stronach Atlantyku. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Sztorm idzie, Panie Bosman!

Sztorm idzie, Panie Bosman!

Często gwałtowna zmiana pogody przeradza wypoczynek na wodzie w walkę o życie. Tylko sprawni i dobrze wyszkoleni ratownicy, wspomagani spójnym systemem IT, są w stanie zapobiec nieszczęściu. Czytaj więcej »

Biznes w społeczności

Biznes w społeczności

Wiele firm upatruje w rozwiązaniach wpisujących się w trend Web 2.0 sposobu na uzyskanie przewagi informacyjnej. Jej źródłem ma być swoboda przepływu informacji wewnątrz organizacji i uproszczenie komunikacji. Czytaj więcej »

Konteksty
Narzędzie koordynacji i transformacji

Narzędzie koordynacji i transformacji

Tradycyjne metody planowania systemów informatycznych są niewystarczające do wdrażania rozwiązań wspierających przepływ informacji pomiędzy jednostkami publicznymi. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Zaufanie jako usługa

Zarządzanie serwerami DNS oraz usługi potwierdzania tożsamości to najważniejsze elementy biznesu VeriSign chroniącego globalną infrastrukturę Internetu. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Nowe szaty króla

Komisja Europejska opublikowała projekt zalecenia w sprawie sieci dostępowych następnej generacji (NGA). Cel jest pozornie jasny - przyśpieszyć przebudowę sieci telekomunikacyjnych, aby były zdolne dać wszystkim multimedialne, interaktywne usługi wysokiej rozdzielczości. Czytaj więcej »

Trzecie życzenie informatyka

Stary dowcip opowiada o pijaku, który złapał złotą rybkę. Tak jak to w bajkach bywa, pyta go o trzy życzenia: "Chciałbym, aby z kranów zawsze płynęła wódka" - mówi pijak pierwsze życzenie. Rach, ciach, zrobione. Pijak po zastanowieniu dodaje drugie: "chciałbym, aby wszystkie rzeki i strumienie zamieniły się w wódkę". Oto i jest, czysta wyborowa jak się patrzy. "A trzecie?" -... Czytaj więcej »

Ojcowie sukcesu

Ileż to razy sukces firmy uzależniony był od udanych rozwiązań informatycznych. Aby do tego doszło, krew, pot i łzy przelewali firmowi informatycy. A czy padło potem chociażby słowo "dziękuję"? Chyba nie zawsze. Czytaj więcej »

MOLINK

Kryzys polityczny z roku 1962, zwany kubańskim, uzmysłowił jego stronom, czyli USA i ZSRR, jak ważna jest potrzeba szybkiej wymiany informacji, której przepływ w jedną stronę trwał wówczas ponad sześć godzin. Toteż skutkiem tego kryzysu było nie tylko wycofanie rakiet z Kuby i z Turcji, ale również przekonanie o konieczności ulepszenia dróg i metod wzajemnej wymiany informacji.... Czytaj więcej »

Bankructwa nie było

Kiedy prawie rok temu napisałem felieton o Sygnity, to wbrew pozorom, tekst ten nie był ani o potencjalnym bankructwie firmy, ani o jej kłopotach finansowych, ani nawet o problemach zarządu. Napisałem o nowomowie biznesowej. Niestety, rzecznik prasowy firmy, odpowiadając mi po kilku tygodniach, nie chciał tego zrozumieć. Wykonał dobrą robotę, broniąc modelu rozwoju firmy, przytaczając... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...