powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny Lider Informatyki, 30 września 2008
Raport specjalny Lider Informatyki Computerworld nr Raport specjalny Lider Informatyki
Handel i usługi
Zawsze na czas

Zawsze na czas

Na przykładzie spółki Schenker widać, jak współpraca trzech stron - IT, biznesu i działu bezpieczeństwa informacji - przynosi efekty, które decydują o przewadze konkurencyjnej firmy. Czytaj więcej »

Recepta na zdrowe IT

Inwestycje IT Centrum Medycznego LIM pokazują kierunek, w którym zmierza prywatna opieka medyczna. Z punktu widzenia pacjentów jest to perspektywa obiecująca. Czytaj więcej »

Biały Kruk

Wrocławski KRUK SA przetwarza rocznie miliony dokumentów. Skuteczna windykacja wymaga daleko idącej automatyzacji procesów. Czytaj więcej »

Bankowość i finanse

Miliardy w systemie

Na początku 2009 r. zacznie działać nowy system depozytowo-rozliczeniowy w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. To jeden z najważniejszych obecnie prowadzonych projektów w tej instytucji. Czytaj więcej »

ING: czas wielkich zmian

Po kilku latach intensywnego rozwoju systemów wspierających biznes, pion informatyki ING Banku Śląskiego chce się skupić na projektach dotyczących usprawnienia infrastruktury i procesów wewnętrznych. Czytaj więcej »

Efektywność ponad wszystko

Bank Gospodarki Żywnościowej to instytucja, która konsekwentnie pracuje nad podniesieniem efektywności departamentów informatyki Czytaj więcej »

Sektor publiczny

W trybie indywidualnym

Szkoła Główna Handlowa jest jedyną uczelnią, która umożliwia każdemu studentowi w pełni indywidualny tok studiów. Nad sprawnym przebiegiem tego systemu czuwają specjaliści Centrum Informatycznego SGH. Czytaj więcej »

Zanurzeni w cyberprzestrzeni

Infrastruktury teleinformatycznej może zazdrościć Rybnikowi wiele znacznie większych polskich miast. Czytaj więcej »

Coraz więcej informacji

Systemy wykorzystywane w Urzędzie Miasta Katowice dają coraz większe możliwości tworzenia raportów i analiz, potrzebnych zarówno do bieżącego zarządzania miastem, jak i planowania jego rozwoju. Czytaj więcej »

Przemysł
O firmie, co ma olej w głowie

O firmie, co ma olej w głowie

W kłębowisku rur i stadach pękatych cystern wije się nić żywotnych informacji dla Grupy LOTOS. Jak przebiega proces produkcji benzyny? Czy jest zachowane odpowiednie ciśnienie? Ile dzisiaj napełniono asfaltem cystern i do kogo one pojadą? Wszechobecne czujniki wywęszą także każdą zmianę i zaalarmują pracowników - oto kwintesencja działania Zintegrowanego Systemu Informatycznego w... Czytaj więcej »

Na dzień do Tomaszowa

Ceramika Paradyż śmiało konkuruje z włoskimi i hiszpańskimi producentami glazury i terakoty. Aby być od nich lepsza, musi wiedzieć więcej o gustach klientów. Ale dzięki temu oczy cieszą płytki ceramiczne pokryte "zmierzchem złotym", na których "ta sama cisza trwa wrześniowa". Czytaj więcej »

Infożercy

Koncern mięsny pochłania ogromne ilości informacji z różnych źródeł. Trzeba umieć nad nimi zapanować. Tylko wtedy akcjonariusze zyskają, zaś klienci będą się mogli delektować smakiem golonki czy też "szynką z góralskiej beczki". Czytaj więcej »

Sektor MSP

Kariera spawacza

Stelweld spod Wrocławia to wzorcowy przykład małej firmy, która dzięki informatyce rozwinęła skrzydła. Czytaj więcej »

Aplikacja z tradycjami

Apreo Logistics to firma o bardzo młodym stażu, posługująca się autorskim systemem informatycznym rozwijanym od kilkunastu lat. Jak to możliwe? Czytaj więcej »

Nagroda specjalna

Komunikacja i przesyłki

Grupa Raben jest jednym z liderów na rynku transportu, spedycji i logistyki. Dla takich firm sprawna komunikacja jest krytycznym elementem biznesu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...