powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 33-2008, 16 września 2008
33-2008 Computerworld nr 33-2008
Wiadomości

Roman Durka w Sun Microsystems

Ostatnio na rynku pracy prezesów w głównych rolach występują menedżerowie związani z Dellem. W wakacje przejście z Della do Microsoftu zapowiedział Jacek Murawski. Na początku września br. jego miejsce u potentata rynku komputerów PC zajął Maciej Filipkowski. Przed tygodniem wakat na stanowisku dyrektora generalnego w Sun Microsystems objął Roman Durka, wcześniej wieloletni szef... Czytaj więcej »

Wola Info przejmuje firmę CRM

Czytaj więcej »

SAP kontroluje prawie 40% polskiego rynku

Z analiz IDC wynika, że zdecydowanym liderem polskiego rynku oprogramowania biznesowego jest firma SAP. Czytaj więcej »

11 mln zł za serwis CWT

Straż Graniczna podpisała z firmami Qumak-Sekom, Wola Info i Marwokat czteroletni kontrakt na serwis Centralnego Węzła Teleinformatycznego. Czytaj więcej »

Bezpłatny Internet w stolicy

Władze stolicy chcą, aby w 2010 r. mieszkańcy Warszawy mieli bezpłatny dostęp do Internetu. Czytaj więcej »

Solorz i Krauze w Sferii?

Właściciel Polsatu i założyciel Prokomu prowadzą rozmowy na temat sfinansowania rozwoju spółki Sferia, która wkrótce ma uzyskać status mobilnego operatora. Czytaj więcej »

System płatności dla e-PUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) ma zostać wzbogacona o podsystem umożliwiający wnoszenie opłat urzędowych przez Internet. Czytaj więcej »

Kto, gdzie, na jakie stanowisko

Kto, gdzie, na jakie stanowisko

Firmy IT, przynajmniej te duże i znane, nie obserwują na razie wieszczonego od dawna braku specjalistów na rynku pracy. Pomimo tego, że kilka prowadzi akcje rekrutacyjne na niespotykaną dotąd skalę. Czytaj więcej »

EnFace: Bertrand Le Guern...

...po przyjeździe do Polski rozpoczął pracę w PZL Mielec. Od jedenastu lat jest jednak związany z branżą telekomunikacyjną, obecnie w Netii. Czytaj więcej »

Technologie
SSD: realna perspektywa

SSD: realna perspektywa

Za kilka lat dyski SSD staną się standardowo oferowanym produktem. Na razie jednak wokół SSD narosło wiele mitów i nieporozumień, które chcemy rozwiać. Czytaj więcej »

Baza prawie pełna

Baza prawie pełna

Gdy ilość składowanych danych zbliża się do maksymalnej pojemności lub wydajności systemu, firma stoi przed dylematem - pójść drogą rozbudowy platformy bazodanowej, czy skorzystać z narzędzi do archiwizacji optymalizujących pracę istniejącej bazy? Czytaj więcej »

Narzędziadla Visual Studio

Narzędziadla Visual Studio

Pojawiły się nowe narzędzia dla programistów korzystających z Visual Studio 2008: pakiet open source Clone Detective i komercyjny TX Chrono opracowany na Białorusi. Czytaj więcej »

Pomocnik administratora

Jak można poradzić sobie z zarządzaniem konfiguracjami sprzętu i oprogramowania w dużym systemie, pokazuje przykład projektu w Basell Orlen Polyolefins. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Nie dusić innowacji

32-letni Jonathan Heiliger połowę życia przepracował w branży internetowej. Otarł się o największe sieciowe marki. Obecnie czuwa nad rozwojem serwisu Facebook. Czytaj więcej »

W krzemowej klatce

Ograniczenia systemu informatycznego mogą być pułapką dla firmy. Czytaj więcej »

Konteksty

Szansa na włączenie

Nie wszystkie stosowane obecnie narzędzia ICT dają możliwości swobodnego posługiwania się nimi przez osoby głuchonieme. Trwają prace nad stworzeniem rozwiązań dedykowanych tej grupie ludzi. Prowadzone są również w Polsce. Czytaj więcej »

Ze śmieci do bazy

Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się widzieć bezdomnego grzebiącego w koszu na śmieci w poszukiwaniu niedopałków papierosów. Pomyśleliśmy prawdopodobnie ze współczuciem, że biedak musi dopalać wyrzucone do śmietnika resztki, bo nie stać go na nową paczkę. Tymczasem osoba zbierająca pety może być zatrudniona przez firmę badającą rynek na zlecenie któregoś z koncernów... Czytaj więcej »

Wieczny towarzysz człowieka

Sztuczny człowiek, sztuczny mózg wciąż budzą lęk i fascynację. Wyobrażenia sztucznych mechanizmów zastępujących człowieka, pojawiają się w kulturze od dawna. Człowiek już w zamierzchłych czasach fascynował się możliwościami stworzenia technicznego odpowiednika. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Skazani na NAC

Skazani na NAC

Niezależnie od bieżącej decyzji, warto zdawać sobie sprawę, że wcześniej czy później wdrożenie rozwiązania Network Access Control będzie nieuniknione. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Uczyć się od Taty

W październiku ubiegłego roku miałem przyjemność posłuchać Suz Garcia, autorki książki CMMI Survival Guide. Opowiadała, jak indyjskie firmy IT budowały swoją pozycję na globalnym rynku IT. Otóż, na początku oferowały tzw. tanią siłę roboczą - wypożyczały swój personel większym koncernom informatycznym do najcięższych i najgorzej płatnych prac, jak np. utrzymanie na... Czytaj więcej »

Wrota absurdu

Lokalnemu Informatykowi przychodzi czasami na myśl, że z jego tokiem rozumowania chyba coś jest nie w porządku. Jednak przypuszczenia te są mocno przesadzone. To nie on ma problemy ze swym tokiem logicznego rozumowania. Czytaj więcej »

Brytyjczycy i reszta świata

Opowiadała mi kiedyś pewna pani, jak to wybrała się na urlop do egzotycznego kraju, gdzie fotografowała zawzięcie, dokumentując w ten sposób swą wycieczkę życia. Przedostatniego dnia skończyło się jej miejsce na karcie pamięci, więc po powrocie do hotelu założyła inną, tak na wszelki wypadek, bo ostatni dzień pobytu obejmował tylko jakieś zakupy i pożegnalną kolację. Czytaj więcej »

GUI, czyli mordo ty moja

Rok 1968 zapisał się w historii jako jeden z ciekawszych. Przy okazji 40-lecia przypomina się różne miesiące: marzec, maj, sierpień. Warto do nich dodać jeszcze grudzień. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...