powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2008

Mobilna Firma, 11 września 2008
Mobilna Firma
Wydania specjalne
Oblicza mobilności

Oblicza mobilności

Już za cztery lata przychody na rynku mobilnych rozwiązań dla dużych firm tylko w Europie mogą wynieść ponad 33 mld USD. Optymistyczne prognozy powodują, że wszyscy liczący się dostawcy sprzętu i aplikacji telekomunikacyjnych wprowadzają na rynek coraz bardziej wyrafinowane smartfony, laptopy, systemy Unified Communications czy rozbudowane narzędzia wideokonferencyjne. Dla firm... Czytaj więcej »

Sieciowa rewolucja komórkowa

Sieciowa rewolucja komórkowa

W większości krajów Unii Europejskiej operatorzy sieci komórkowych umożliwiają już korzystanie z sieci HSPA (7,2 Mb/s do użytkownika). W ciągu dwóch lat planowane są wdrożenia rozwiązań LTE (4G), z prędkościami przesyłania danych przekraczającymi 100 Mb/s. Świat odkrywa femtokomórki, a niszowy dotychczas WiMAX dostaje kolejną szansę. Wszystko po to, by w 2012 r. 900 mln... Czytaj więcej »

Administrator przez komórkę

Administrator przez komórkę

Telefon komórkowy towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Przyzwyczailiśmy się już do tego,że urządzenie to służy nie tylko do prowadzenia rozmów, lecz także do wymiany poczty, i to zarówno w trybie pull, jak i push, czy jako przeglądarka internetowa. Dlaczego więc nie pójść dalej? Czy telefon komórkowy może być skutecznym narzędziem do zarządzania siecią? Czy administrator... Czytaj więcej »

Mobilnie i bezpiecznie

Mobilnie i bezpiecznie

Ostatnie miesiące w świecie bezpieczeństwa sieci mobilnych nie przyniosły rewolucyjnych zmian. Pojawiły się jednak nowości zarówno po stronie zagrożeń, jak i metod zaradczych. Bezpieczeństwo wciąż jest stawiane na jednym z najwyższych miejsc w tematyce związanej z sieciami mobilnymi i pracą tzw. użytkowników nomadycznych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...