powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 32-2008, 9 września 2008
32-2008 Computerworld nr 32-2008
Wiadomości

Przekazanie władzy w Dellu

Maciej Filipkowski będzie nowym dyrektorem generalnym Della w Polsce. Jego wybór jako następcy Jacka Murawskiego, który od listopada br. przenosi się do polskiego oddziału Microsoftu, był właściwie formalnością. W obecnej chwili trudno byłoby wyobrazić sobie lepszego kandydata na to stanowisko. Czytaj więcej »

Nominacje do konkursu

15 firm i instytucji uzyskało nominację do ostatniego etapu konkursu Lider Informatyki, który nasz tygodnik organizuje po raz dwunasty. W konkursie redakcja Computerworld nagradza organizacje spoza branży teleinformatycznej, przodujące w zastosowaniach IT. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Zmiany kadrowe Czytaj więcej »

Pracownicy IT mogą zabierać sekrety firmy

Według badań przeprowadzonych przez firmę Cyber-Ark, większość pracowników IT w razie nagłego zwolnienia z pracy byłaby skłonna do wyniesienia wrażliwych informacji pracodawcy. Aż 88% administratorów przyznało się do możliwości zabrania ze sobą sekretów firmy, jeżeli nagle zostaliby zwolnieni z pracy. Czytaj więcej »

Kto odpowiada za piractwo w firmie

Kara za używanie pirackich aplikacji na firmowych komputerach obciąża pracodawcę. Grozi mu przepadek sprzętu, grzywna, a nawet więzienie. Czytaj więcej »

IEEE: roamingu dla sieci WLAN

Organizacja IEEE zakończyła prace nad standardem 802.11r. Czytaj więcej »

Standaryzacja wirtualizacji

Distributed Management Task Force przyjął specyfikację roboczą, która ma upraszczać współdziałanie, bezpieczeństwo i zarządzanie w sferze wirtualizacji. Czytaj więcej »

Chiny budują superkomputer

Chińskie władze zdecydowały się przeznaczyć dodatkowe fundusze na prace naukowe nad konstrukcją chipów. Czytaj więcej »

It-function w Polsce

Firma oferująca rozwiązania w dziedzinie zarządzania dokumentami, otwiera filię we Wrocławiu. Czytaj więcej »

AB wyda 30 mln zł...

Firma modernizuje centrum logistyczne, co ma zwiększyć jego wydajność czterokrotnie. Czytaj więcej »

...a Action 5,5 mln euro

Nowy system ma trzykrotnie zwiększyć wydajność magazynu firmy Action w Zamieniu. Czytaj więcej »

PARP: 123 mln zł dla MSP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zdecydowała się na dwukrotne zwiększenie puli środków w konkursie w Działaniu 8.1 do 123 mln zł. Czytaj więcej »

Cisco kupuje PostPath

Firma ta oferuje oprogramowanie poczty elektronicznej, które ma zostać dołączone do platformy WebEx Connect. Czytaj więcej »

UKE chce znieść MTR

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozważa zniesienie systemu opłat MTR, jakie ponoszą operatorzy za to, że ich abonenci dzwonią między sieciami. Czytaj więcej »

EnFace: Rafał M. Gęślicki...

...był niezależnym konsultantem samorządowym, urzędnikiem w podwarszawskiej gminie, teraz pracuje w Siemens Polska jako dyrektor sektora publicznego. Tym samym od prawie 20 lat służy nieprzerwanie samorządowi, rozumianemu przezeń jako społeczność lokalna. Czytaj więcej »

Koło Fortuny

Dariusz Bogucki po jedenastu latach wrócił do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym zaczynał karierę w administracji publicznej. Czytaj więcej »

Technologie
Rośnie mobilny biznes

Rośnie mobilny biznes

Liczba mobilnych użytkowników Internetu ma przekroczyć w tym roku miliard. Dwie trzecie z nich wykorzystuje systemy mobilnedo celów biznesowych. Czytaj więcej »

Gorąca wirtualizacja

Microsoft chce podważyć dominującą pozycję VMware na rynku wirtualizacji. Wśród poważnych konkurentów w tym segmencie pojawia się również Symantec. Czytaj więcej »

Gadżety AD 2009

Gadżety AD 2009

Berlińska IFA, czyli przegląd pomysłów na to, jak jeszcze bardziej urozmaicić otaczające nas urządzenia. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Jedna dla wszystkich

Jedna dla wszystkich

Zarządzanie danymi podstawowymi - Master Data Management - pozwala firmie zachować jednolite spojrzenie na siebie i swoje otoczenie biznesowe. Czytaj więcej »

Konteksty
Czy nasz mózg to komputer?

Czy nasz mózg to komputer?

Czy sztuczne mózgi, w które wyposażymy w przyszłości wytwory nauki i techniki, nigdy nie posiądą specyfiki ludzkiego umysłu, jaką dają uczucia, emocje, intuicja, kreatywność, nieschematyczne myślenie? Czy może jednak cyfrowy mózg będzie się równał białkowemu? Czytaj więcej »

Ograniczanie eks-pracownika

Ograniczanie eks-pracownika

Ważne jest określenie granic swobody pracy programistów, aby uniknąć sporów z byłym pracodawcą na tle majątkowych praw autorskich Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Bezpieczne i wydajne SOA

Radzimy jak wybrać najlepiej dopasowane do potrzeb firmy urządzenie typu XML Security Appliance. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Spójrz w niebo

Zwolennicy kabli chętnie mówią o wadach systemów radiowych, w tym satelitarnych zapominając, że postęp techniczny rozwiązuje wiele dawnych problemów. Czytaj więcej »

Gorzka spuścizna tayloryzmu

Nikt inny nie wywarł chyba takiego wpływu na współczesne zarządzanie jak Frederick Winslow Taylor, syn zamożnego prawnika, który w wyniku zbiegu okoliczności został prostym robotnikiem, a następnie pierwszym teoretykiem zarządzania. Jego naukowa metoda zarządzania określiła podejście przedsiębiorstw do tej trudnej dziedziny i w większości z nich przetrwała do dzisiaj. Czytaj więcej »

Studio nagrań

Często tłumaczenie laikom pewnych zagadnień informatycznych jest szczególnie trudne. Tym trudniejsze, im bardziej abstrakcyjna jest dziedzina i im mniej może być osobiście przez laika doświadczona. Wobec takiego zadania stanął razu pewnego Lokalny Informatyk. Czytaj więcej »

O powinnościach

Okazuje się, że wakacyjne lektury, którym - jak co roku - poświęcam niektóre letnie felietony, mogą być również poważne, a nawet - bardzo poważne. Czytaj więcej »

Przeżyć Zagładę w Wikipedii

Niecałe dwa lata temu kolega felietonista z łamów CW zrobił się Żydem<sup>1</sup>), i to tak skutecznie, że do dziś pozostaje na liście jako "polonofob". Znając skuteczność internetowej mądrości tłumów, można przypuszczać, że za kilkanaście lat nikt nie będzie pamiętał, kto zrobił wpis na listę. Ale lista pozostanie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...