powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 30-2008, 25 sierpnia 2008
30-2008 Computerworld nr 30-2008
Wiadomości

Grupa Asseco Poland: 2,9 mld zł na koniec roku

Po pierwszym półroczu przychody Asseco Poland wyniosły 1168 mln zł. Rok wcześniej było to 502 mln zł. Asseco Poland w drugim kwartale po raz pierwszy konsolidowała wyniki Prokomu Software. Czytaj więcej »

Rząd zwleka ze wsparciem dla HP

HP zamierza rozbudować wrocławskie Global Business Center, ale do tej pory nie otrzymał od Ministerstwa Gospodarki informacji na temat pomocy publicznej i grantu inwestycyjnego. Polski rząd miał wydać decyzję w tej sprawie do końca czerwca br. Czytaj więcej »

DisplayLink otworzyw Polsce centrum R&D

Firma tworząca rozwiązania umożliwiające pracę na wielu monitorach równocześnie przygotowuje w Katowicach otwarcie centrum rozwoju oprogramowania. Ma w nim znaleźć pracę ponad 70 inżynierów. Czytaj więcej »

Sygnity: mniejsza sprzedaż, większe zyski

W drugim kwartale br. przychody Grupy wyniosły 295 mln zł, wobec 360 mln zł w analogicznym okresie 2007 r. Czytaj więcej »

E-administracja: przetargi ruszą z opóźnieniem

"Rządowa strategia informatyzacji kraju" miała być gotowa w czerwcu. Przedstawiciele rządu zapewniają, że dołożą starań, aby trafiła do uzgodnień międzyresortowych na przełomie września i października. Czytaj więcej »

RFID w Pekinie

Na tegorocznych igrzyskach sportowych, po raz pierwszy w historii, została zastosowana technologia RFID. Czytaj więcej »

Ambitne plany Plusa

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela sugeruje, że operator sieci Plus może pójść w stronę modelu operatora infrastrukturalnego. Czytaj więcej »

ceny iPhone'a 3G w Polsce

Era opublikowała cennik dla iPhone'a. Potwierdziła się część prognoz dotyczących cen multimedialnego telefonu Apple. Czytaj więcej »

AMD - nastąpi wielki podział?

Coraz częściej pojawiają się plotki, że wobec sporych problemów finansowych, AMD zostanie podzielone na dwie części. Czytaj więcej »

Przetarg na minuty

Przetarg na minuty

Trwa właśnie przetarg na usługi telefonii komórkowej dla 44 urzędów administracji publicznej. Dzięki temu rząd chce oszczędzić o połowę wydatki na komórki. Czytaj więcej »

SOA znaczy efektywniej

SOA znaczy efektywniej

Rozmowa z Sandy Carter, wiceprezesem IBM ds. strategii, kanału partnerskiego i marketingu rozwiązań z zakresu SOA i WebSphere Czytaj więcej »

W przekroju: ...olimpijska informatyka w liczbach

W przekroju: ...olimpijska informatyka w liczbach

Zakończone w niedzielę XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie są uznawane za największe pod wieloma względami. Jednym z nich jest stopień informatyzacji, liczba wykorzystanego sprzętu komputerowego oraz wielkość wydatków na IT. Czytaj więcej »

EnFace: Rafał Agnieszczak...

...jeden z najbardziej dynamicznych przedsiębiorców internetowych w Polsce. Siedem lat temu za 200 zł założył serwis Fotka.pl, dziś wyceniany nawet na 200 mln zł. Czytaj więcej »

Radiowozy, kajdanki i bity

Radiowozy, kajdanki i bity

Do końca roku 2009 policja ma wydać na modernizację systemów informatycznych prawie 500 mln zł. To program zapoczątkowany w 2005 r. Czytaj więcej »

Technologie
Oracle pochłania BEA

Oracle pochłania BEA

Dobiega końca proces fuzji Oracle i BEA Systems. Oprogramowanie obu firm będzie stopniowo integrowane w ramach jednej oferty produktowej. Czytaj więcej »

Akceleracjadla SOA

ServiceNet to zintegrowany system wyposażony w wyjątkowo szeroki zestaw funkcji do wydajnej akceleracji, zarządzania i jednocześnie zabezpieczania aplikacji webowych. Czytaj więcej »

Użyteczne IP

Użyteczne IP

Inwestycja w telekomunikację związana jest na ogół z dynamicznym rozwojem firmy. Wymuszają ją także szybko zmieniające się wymagania wobec sposobu kontaktu z klientami. Czytaj więcej »

Kierunki rozwoju centrów danych

Nowe kierunki rozwoju pamięci masowych mają znaczenie dla strategicznego planowania systemów korporacyjnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie infrastrukturą sieciową

Dobrze nadzorowana sieć i pewnie działające usługi zapewniają stabilną i ciągłą pracę aplikacji, a więc sprawnie i niezawodnie działającą infrastrukturę IT przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Klucz do efektywności

Nadchodzi czas przygotowywania budżetu na rok 2009. Znów trzeba będzie udowadniać przydatność IT w firmie i szlifować wskaźniki efektywności. Jak się do tego zabrać? Czytaj więcej »

Konteksty

System dobrych relacji

Co zrobić, żeby nie podpisać umowy z niewypłacalnym klientem, ale też i zbyt pochopnie nie zrezygnować z możliwości pozyskania nowego abonenta? Można dokonać oceny ryzyka poprzez wykorzystanie narzędzi BI. Czytaj więcej »

Ciągle w ruchu

Zdalny dostęp do różnego rodzaju usług nie zatrzyma ludzi w domach. To właśnie dzięki niemu zwiększa się ruchliwość społeczna. Czytaj więcej »

Cyfrowy chochlik

Wydawałoby się, że po całkowitej komputeryzacji druku tradycyjny chochlik przeszedł już do historii. Owszem, w dalszym ciągu zdarzają się autorzy tacy jak ja, którzy wbijają Bohuna na pal<sup>1</sup>, ale ogólnie rzecz biorąc literówki nie mają prawa pobytu na łamach. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Malware 2.0

Powstała nowa koncepcja systemu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, która do przetwarzania i analizy danych wykorzystuje sieć serwerów internetowych, a nie tylko lokalny komputer. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Do poznania powściągliwość, do powściągliwości cnotę

Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. (2P 1, 5) Czytaj więcej »

Maszyneria

Czasami nazewnictwo informatyczne jest zbyt wirtualne w stosunku do pojmowalnej przez użytkowników rzeczywistości. Kto ponosi za to winę? Jak zwykle, prawda leży gdzieś po środku. Czytaj więcej »

Wakacyjna lektura

Dawno, bo ze 40 lat temu, na jednym z koncertów festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna, w którejś z sal Wyższej Szkoły Muzycznej (dziś to Akademia), wykonano utwór awangardowego kompozytora, Leoncjusza Ciuciury. Napisałem w czasie przeszłym - wykonano, a przecież, co w specjalnej zapo-wiedzi podkreślili wtedy wykonawcy, muzyka ta ciągle gra, bo, zgodnie z intencją kompozytora, odegrali... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...