powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny RS MRP, 30 czerwca 2008
Raport specjalny RS MRP Computerworld nr Raport specjalny RS MRP
Model usługowy

Na początek CRM

Czy oprogramowanie jako usługa zastąpi tradycyjne systemy IT? Zapewne jeszcze nie dziś i nie w ciągu pięciu lat, ale nie można lekceważyć tego, że wiele firm przeznacza część budżetów IT właśnie na takie rozwiązania. Czytaj więcej »

Praktyki wdrożeniowe

Systemy ERP w branżach

Publikujemy tabelę referencji firm, które nadesłały stosowne informacje. Mamy nadzieję, iż takie zestawienie okaże się przydatne m.in. w ocenie skali działalności i branż obsługiwanych przez poszczególnych dostawców. Ze względów redakcyjnych informacje umieszczone w tabeli musiały zostać skrócone. W zestawieniu nie umieszczono także dostawców, którzy nie nadesłali bądź nie... Czytaj więcej »

Pięć zasad udanego wdrożenia

Wdrożenie, niezależnie od tego jakiego systemu dotyczy to poważna zmiana dla organizacji biznesowej i środowiska IT. Wobec tego prace wdrożeniowe powinny być realizowane w jasny i usystematyzowany sposób. Oto pięć zasad udanego wdrożenia systemu biznesowego. Czytaj więcej »

Problemy kadrowe podczas wdrożeń IT

Kiedy proces wdrożeniowy dobiega końca, wiele spółek zdaje sobie niespodziewanie sprawę, iż własnymi siłami nie jest w stanie serwisować wdrożonego systemu. Wtedy najczęściej podejmowana jest decyzja o outsourcingu. Czytaj więcej »

Rynek ERP
Rynek dojrzewający

Rynek dojrzewający

Z roku na rok wartość polskiego rynku systemów klasy ERP rośnie coraz szybciej. Postępuje jego konsolidacja. Przybywa też firm zainteresowanych wdrożeniem systemów zintegrowanych. Polski sektor ERP ewidentnie dojrzewa. Czytaj więcej »

Studium przypadku
Proces skomplikowany jak skuter

Proces skomplikowany jak skuter

Środowisko IT w produkującym skutery elektryczne zakładzie Vectrix jest co najmniej równie skomplikowane, jak wytwarzany tam pojazd. Przyjęty model biznesowy zakłada bowiem outsourcing dużej liczby procesów, nadzorowanych przez jeden system ERP. Czytaj więcej »

ERP sklei grupę

Produkcja chemii budowlanej i dystrybucja wina to na pozór dwa zupełnie odmienne rodzaje działalności. W przypadku firm Atlas i Ambra łączy je wiele czynników. Należą do nich m.in. wykorzystywany system ERP i wnioski z procesu wdrożenia. Czytaj więcej »

W kilkudziesięciu wersjach

W kilkudziesięciu wersjach

Wdrożenie zintegrowanego systemu ERP pozwala na optymalizację procesów biznesowych i działalności produkcyjnej. To zaś może być bodźcem do dalszego rozwoju, nawet w przypadku małego przedsiębiorstwa, jak firma Dziedzic z Namysłowa. Czytaj więcej »

Zaplanować wdrożenie
Nie na czas, nie po kosztach

Nie na czas, nie po kosztach

Firmy, decydując się na wdrożenie systemu klasy ERP, mogą zagwarantować sobie narzędzia umożliwiające wywieranie wpływu na dostawcę. Często jednak tego nie robią. Przyjmują też zwykle nierealne terminy zakończenia projektu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...