powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 26-2008, 24 czerwca 2008
26-2008 Computerworld nr 26-2008
Wiadomości
1000 miejsc pracy we Wrocławiu, będzie więcej...

1000 miejsc pracy we Wrocławiu, będzie więcej...

Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu zostało założone w 2005 r. Polski oddział firmy chciałby, aby rozszerzyło ono swoją działalność w zakresie świadczenia zaawansowanych usług finansowych, marketingowych i analitycznych. Czytaj więcej »

Walczymy o Węzeł Wiedzy we Wrocławiu

Wrocław ma już niewielkie szanse na wygranie siedziby głównej Europejskiego Instytutu Technologicznego. Czytaj więcej »

Większe centrum technologii mobilnych Samsunga

Centrum działa od sierpnia 2007 r. Jest głównym centrum rozwojowym w Europie i jednym z trzech - obok Chin i Indii - tego typu jednostek badawczo-rozwojowych firmy Samsung na świecie. Czytaj więcej »

Rząd uruchamia pierwsze fundusze

Resort rozpoczął bowiem nabór wniosków w ramach Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Czytaj więcej »

Biznes ponad granicami... Aplikacji

W tegorocznym Zlocie Technologicznym SAP w Mikołajkach spotkali się przedstawiciele ponad 100 firm i 30 dostawców rozwiązań niemieckiego koncernu. Czytaj więcej »

Microsoft Technology Summit 2008 w Polsce

Ruszyła rejestracja na jedną z największych konferencji technologicznych organizowanych w Polsce. Czytaj więcej »

Co polskie firmy sądzą o podpisie elektronicznym

Temat e-podpisu wraca cyklicznie od siedmiu lat, czyli od momentu podpisania ustawy o podpisie elektronicznym w 2001 r. Czytaj więcej »

Sześć sigm, nie tylko wg Dilberta

Sześć sigm, nie tylko wg Dilberta

Jak wszystkie metody zarządzania o wymyślnych nazwach, Six Sigma doczekała się krytyków. Nie zmienia to faktu, że może to być dobra metoda zapanowania nad organizacją. Czytaj więcej »

Uzbrojeni w statystykę

Rozmowa z Markiem Rydzy, Six Sigma Black Belt w Motoroli. Czytaj więcej »

Poszerzone aspiracje

Koncepcja sieci następnej generacji NGN i budowanej w ten sposób platformy multimedialnej IMS jest znana od kilku lat, ale niedawno do powszechnej świadomości zaczęło trafiać, że jest to wyzwanie na dziś, a nie bliżej nieokreśloną przyszłość. Czytaj więcej »

EnFace: Remigiusz Orzechowski...

... kierownik Podyplomowych Studiów na SGH Efektywne Zarządzanie IT, konsultant HP ds. IT Governance & Service Management. Czytaj więcej »

Technologie

Łatwy pomysłna integrację sieci

Cisco zaprezentowało urządzenia appliance MSE (Mobility Services Engine), które mogą dokonać zasadniczej zmiany architektur bezprzewodowych sieci LAN. Czytaj więcej »

W chmurze znajdziesz wszystko

W chmurze znajdziesz wszystko

Moc obliczeniowa, pamięci masowe, pakiety biurowe i aplikacje do zarządzania firmą - to wszystko czeka na zainteresowanych w modelu cloud computing. Czytaj więcej »

Oszczędności niewarte zachodu

Okazuje się, że nie zawsze zaawansowane mechanizmy zużycia energii w urządzeniach Wi-Fi są użyteczne i często nie warto z nich korzystać. Czytaj więcej »

Wydajność na celowniku

Urządzenia do pomiaru wydajności sieci i aplikacji firmy SevOne umożliwiają skalowanie systemu bez ograniczania przepustowości przez strumienie danych kontrolnych. Czytaj więcej »

Okno na Internet

Okno na Internet

Jednym z najważniejszych zastosowań platformy serwerowej Microsoftu jest obsługa aplikacji internetowych. W nowej wersji Windows Server 2008 za ten obszar odpowiada serwer IIS 7.0. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Z tyłu sklepu

LPP należy do największych firm odzieżowych nie tylko w kraju, ale także w regionie. Tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez sprawnie działającej informatyki. Czytaj więcej »

Być jak jaszczurka

Być jak jaszczurka

Zwinność to nie cecha metod i narzędzi, lecz organizacji. Czytaj więcej »

Systematyczność na każdym kroku

Systematyczność na każdym kroku

Zbyt często idea zarządzania procesowego zaczyna się i... kończy na wdrożeniu procesowej normy ISO. Czytaj więcej »

Konteksty
Ze stadionów na ulice

Ze stadionów na ulice

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 w Polsce mogą być dobrą okazją do unowocześnienia systemu łączności dla służb bezpieczeństwa i ratownictwa. Czytaj więcej »

Twardy orzech...

Pojawia się wiele pytań o granice odpowiedzialności usługo-dawców internetowych w zwalczaniu piractwa. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Najpierw ludzie, potem technika

Najpierw ludzie, potem technika

Rozmowa z Kevinem Mitnickiem, najsławniejszym hackerem na świecie. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Paracetamol

Prowadziłem niedawno kameralny wykład nt. bezpieczeństwa domowego komputera dla grona osób na co dzień korzystających z niego w pracy i w domu, ale nie będących specjalistami. Jakież było zaskoczenie uczestniczek i uczestników, gdy wypowiedziałem zdanie: "Ważniejsze jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego niż posiadanie programu antywirusowego". Czytaj więcej »

Grunt to rodzina

Lokalny Informatyk zauważył, że w dzisiejszych czasach układy rodzinne w firmach rozwijają się, aż miło. Rodzinne, to znaczy takie, gdzie zatrudniana jest rodzina, a nie takie, gdzie pracowników traktuje się jak rodzinę. Czytaj więcej »

Rewolucja u bram...

Nie, nie, bez obaw. Rewolucja to nie ja i nie ze mną. No chyba, że będzie to Haszkowa Partia Umiarkowanego Postępu (w granicach prawa). Czytaj więcej »

Historia Ż - po raz drugi

Pewne tematy są chyba nieśmiertelne. W każdym razie ja od nich uciec nie mogę. Nawet jeśli próbuję. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...