powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny finanse i bankowość, 17 czerwca 2008
Raport specjalny finanse i bankowość Computerworld nr Raport specjalny finanse i bankowość
Case study

Integracja pod znakiem SOA

Wrocławski eurobank to jedna z instytucji finansowych, która już od kilku lat eksperymentuje z architekturą SOA. Czytaj więcej »

Budżet wg nowego wzoru

Konsolidacja informacji z rozproszonych systemów to jedno z podstawowych wyzwań, z którym borykają się dziś największe firmy. Bank Gospodarki Żywnościowej rozwiązał ten problem dzięki wdrożeniu systemu klasy Corporate Performance Management. Czytaj więcej »

Dyskusja ekspertów
Przyszłość pozostaje otwarta

Przyszłość pozostaje otwarta

O Internecie, międzynarodowych produktach bankowych i roli IT w budowaniu przewagi konkurencyjnej banków dyskutowali: Piotr Gawron, dyrektor BRE Banku ds. mBanku, Mariusz Bondarczuk, CIO w ING Banku Śląskim i Maciej Wiśniewski, partner w Deloitte Business Consulting. Czytaj więcej »

Obieg dokumentów
Trudne rozstania z papierem

Trudne rozstania z papierem

Towarzystwa ubezpieczeniowe to obok służby zdrowia i administracji publicznej organizacje najgłębiej pogrążone w papierowej dokumentacji. Na przeszkodzie pełnej digitalizacji nie stoi wcale brak pieniędzy na inwestycje. Czytaj więcej »

Większa konkurencja
Budujemy nowy bank

Budujemy nowy bank

W styczniu br. na rozpatrzenie czekało 14 wniosków o rozpoczęcie działalności bankowej w formie oddziału bankowego i 3 wnioski o pełną licencję bankową. Ile muszą wydać na budowę nowego banku potencjalni inwestorzy? Czytaj więcej »

Zarządzanie
Wyzwań nie zabraknie

Wyzwań nie zabraknie

Ostatnie kilka lat to intensywny rozwój rynku bankowego w Polsce. Przyszłość wygląda jeszcze ciekawiej. Czytaj więcej »

Pranie to wyzwanie

Pranie to wyzwanie

Rośnie rola międzynarodowych regulacji zapobiegających praniu brudnych pieniędzy. To jedno z wyzwań, przed którym już dziś stają departamenty IT wszystkich instytucji finansowych. Czytaj więcej »

ITIL jak w banku

ITIL jak w banku

Mimo sceptycyzmu dyrektorów informatyki w niektórych bankach ITIL doskonale sprawdza się jako zbiór rekomendacji do projektowania procesów wewnątrz IT. Niektóre banki zaczynają iść już o krok dalej. Chcą wykorzystać ITIL do wsparcia innych procesów biznesowych w organizacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...