powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2008

Przegląd produktów sieciowych 2008/1, 9 czerwca 2008
Przegląd produktów sieciowych 2008/1
Gorące technologie 2008
Gorące technologie 2008

Gorące technologie 2008

Jesteśmy bombardowani doniesieniami o cudownych rozwiązaniach, mogących zrewolucjonizować branżę IT. Ile w nich jest prawdy, a ile marketingu? Czytaj więcej »

Produkt roku - nominacje
Przełączniki i routery dla przedsiębiorstw

Przełączniki i routery dla przedsiębiorstw

Producenci przełączników typu enterprise (dla dużych przedsiębiorstw) robią wiele, aby produkowane przez nich urządzenia pracowały coraz wydajniej i obsługiwały jak najwięcej zaawansowanych technologii. Istotnym czynnikiem, wymuszającym na dostawcach przełączników tej klasy takie działania, jest dynamiczny rozwój centrów danych. Czytaj więcej »

Przełączniki i routery dla MSP

Przełączniki i routery dla MSP

Charakterystyczną cechą wprowadzanych w ostatnich miesiącach na rynek przełączników dla małych i średnich firm jest to, że obsługują one wiele funkcjonalności, które można było do tej pory spotkać wyłącznie w wydajnych przełącznikach typu enterprise, instalowanych w dużych sieciach LAN. Czytaj więcej »

Systemy klasy operatorskiej

Systemy klasy operatorskiej

Systemy operatorskie od lat migrują w kierunku rozwiązań pozwalających im przejąć funkcję tradycyjnych systemów usługowych POTS/ISDN, a dodatkowo zaoferować odbiorcom szerokopasmowe usługi multimedialne. Czytaj więcej »

Systemy bezpieczeństwa sieciowego

Systemy bezpieczeństwa sieciowego

W miarę rozmywania się granic sieci, jej ochrona rozwija się w kierunku rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo aplikacji i danych. Do punktów końcowych sieci wbudowuje się szyfrowanie i ochronę przed kodami złośliwymi. Czytaj więcej »

Serwery

Serwery

Przyglądając się rynkowi serwerów i zmianom, jakie zachodzą na nim w ostatnim czasie, można zaobserwo­wać kilka tendencji. Najważniejsze z nich dotyczą: konstrukcji serwerów, procesorów oraz oprogramowania zarzą­dzającego. Czytaj więcej »

Pamięci masowe

Pamięci masowe

Kilka ostatnich miesięcy stało pod znakiem znacznego spadku cen pamięci masowych. Storage schodzi pod strzechy – można rzec – jako że już za kilkanaście tysięcy złotych można kupić solidną macierz dyskową od liczącego się na rynku producenta, która udostępni naszym serwerom kilka lub nawet kilkanaście terabajtów bardzo wydajnej przestrzeni dyskowej. Czytaj więcej »

VoIP i komunikacja IP

VoIP i komunikacja IP

Wśród rozwiązań zgłoszonych przez firmy są zarówno produkty dedykowane dla małego biznesu, jak i rozwiązania korporacyjne. Czytaj więcej »

Rozwiązania do sieci WLAN

Rozwiązania do sieci WLAN

Rok 2008 będzie przełomowy dla wyboru bezprzewodowej strategii w przedsiębiorstwach. Pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań, m.in. 802.11n, 4G, WiMAX, dualne telefony, VoWiFi, wewnętrzne systemy komórkowe. Nowe technologie będą dojrzewały i rozwijały się, co oznacza potrzebę zbudowania strategii mobilności, łączącej sieci lokalne i rozległe, urządzenia bezprzewodowe oraz... Czytaj więcej »

Systemy ochrony infrastruktury IT

Systemy ochrony infrastruktury IT

Aby zapobiec utracie danych przetwarzanych w systemie teleinformatycznym, nie wystarczy zastosowanie oprogramowania antywirusowego czy firewalla. Konieczne jest również zapewnienie fizycznego bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej. Czytaj więcej »

Systemy okablowania strukturalnego

Systemy okablowania strukturalnego

Rynek okablowania strukturalnego w Polsce jest zdominowany przez miedziane rozwiązania LAN bazujące na okablowaniu kat. 5 i 5e (100 Mb/s), mimo iż coraz częściej pojawiają się instalacje w standardzie kat. 6 (1 Gb/s) i kat. 6a (10 Gb/s). Czytaj więcej »

Strategie zakupowe
Strategie zakupowe, czyli zoo w centrum danych

Strategie zakupowe, czyli zoo w centrum danych

Jedni hołdują zasadzie "one-stop-shop" - tak dobierają dostawców, aby w jednym miejscu kupić wszystko, czego potrzebują. Inni z centrum danych robią tytułowe zoo - gdzie nie spojrzymy, to klatka z inną zwierzyną. Która z tych strategii - multivendor czy single vendor - jest właściwa? Specjaliści twierdzą, że żadna. Powinien wygrać zdrowy rozsądek, czyli kompromis. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...