powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 23-2008, 3 czerwca 2008
23-2008 Computerworld nr 23-2008
Prezentacje firmowe

Raport Gdzie na Studia IT 2012

ComputerworldKtórą uczelnię wybrać? Jakie kierunki informatyczne uruchamiają w roku akademickim 2012/2013? Dlaczego warto studiować właśnie informatykę? Jakie perspektywy czekają na absolwentów tych studiów? Jaką specjalizację na nich wybrać? Jakich zarobków należy się spodziewać jako specjalista IT?

Czy dbamy o dane?

SAS InstituteJak firmy podchodzą do zagadnienia jakości danych? W jaki sposób niewłaściwe dane rzutują na prowadzony biznes? W których obszarach najczęściej powstają błędy? Jak rodzić sobie z problemem złych danych? Zapraszamy do pobrania raportu podsumowującego badanie ankietowe jakie Computerworld przeprowadził w partnerstwie z SAS Institute w lutym 2012 r.

Wiadomości
Cisco też będzieinwestować w Krakowie

Cisco też będzieinwestować w Krakowie

Jeden z największych koncernów informatycznych zamierza wspierać rozwój sektora IT w województwie małopolskim. Czytaj więcej »

Mamy szansę na zrobienie skoku

Tegoroczna edycja Konferencji Miasta w Internecie koncentrować się będzie na debacie o strategicznym znaczeniu przedsięwzięć i projektów zapewniających niezbędne warunki dla cywilizacyjnego rozwoju polskich miast, wsi i regionów, czyli cywilizacyjnego skoku Polaków. Czytaj więcej »

Gdańsk informatyczną stolicą Polski

Indyjski koncern informatyczny Zensar rozszerza plany inwestycyjne w Gdańsku. Czytaj więcej »

KE przymusi do IPv6

Komisja Europejska zachęca rządy poszczególnych krajów UE do rozpoczęcia działań mających na celu popularyzację wykorzystania adresów IPv6. Czytaj więcej »

Więcej outsourcingu i offshoringu usług IT

Według analityków Gartnera, w następnych latach zmieni się specyfika działań wyprowadzanych poza organizację. Czytaj więcej »

Na gorąco: Andrzej Wach

Założony przez niego spółka córka amerykańskiej firmy Bonair przerósła firmę matkę. Teraz zamierza wejść na GPW. Czytaj więcej »

EnFace: Ryszard Stefanowski...

... zastępca dyrektora zarządu Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. Czytaj więcej »

Technologie
Rzeczywistość równoległa

Rzeczywistość równoległa

Informatyków czeka zmiana warsztatu, narzędzi, technologii i akcentów w budowie systemów. Całe nasze myślenie o komputerach musi ulec zmianie. Czytaj więcej »

Dla BlackBerry, iPhone nie straszny

Dla BlackBerry, iPhone nie straszny

Więcej funkcji dla użytkowników i administratorów to dobre efekty walki konkurencyjnej o udziały w szybko rosnącym rynku smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

O krok przed biznesem

Ambicją i celem Piotra Sobolewskiego, dyrektora zarządzającego ds. informatyki w BGŻ jest to, aby IT wyprzedzało i przewidywało zmiany zachodzące w całej instytucji. Przez ostatnie cztery lata udawało mu się to doskonale. Czytaj więcej »

SOA po polsku

SOA po polsku

Wyniki pierwszych polskich badań "Architektura IT dla wymagającego biznesu" pokazują, że przynajmniej z punktu widzenia deklaracji polskie przedsiębiorstwa są gotowe do implementacji rozwiązań SOA. Czytaj więcej »

Warunki dla innowacji

Warunki dla innowacji

Czy Polska ma szansę stać się nową Doliną Krzemową? Zdaniem niektórych autorytetów, zamiast kolejnych prób promocji firm, które mogłyby stać się nowym, polskim Skypem - powinniśmy skupić się na promowaniu innowacji w sektorze MSP. Czytaj więcej »

Konteksty
Na straży prawa i bezpieczeństwa

Na straży prawa i bezpieczeństwa

Systemy typu Business Intelligence znajdują coraz częściej zastosowanie tam, gdzie - z pozoru - nie należałoby się ich spodziewać. Czytaj więcej »

Wizjonerzy wskazują drogę inżynierom

Europejski program kosmiczny otwiera przed Polską szansę na skok cywilizacyjny i technologiczny. Czy starczy nam zapału i entuzjazmu, aby ją wykorzystać? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Pierwszy rootkit dla IOS

Rootkit dla systemu IOS Cisco jest sygnałem ostrzegawczym dla wszystkich, którzy mają bezgraniczną wiarę w bezpieczeństwo urządzeń sieciowych. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Moje własne interfejsy

Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie?" - pytała zła królowa. Aladyn pocierał lampę rękami, wyskakiwał z niej dżinn i spełniał jego życzenia. "Stoliczku nakryj się" - mówił w bajce braci Grimm najstarszy z synów krawca, któremu stolarz dał cudowny mebel. Czytaj więcej »

Pojęcia nie macie

Lokalny Informatyk, wędrując po świecie i po licznych zaprzyjaźnionych firmach, ma sposobność dokonywania wielu ciekawych obserwacji. Ostatnio naszło go na skojarzenia związane z pewnymi dziwnymi pojęciami. Czytaj więcej »

Pożyteczne (i przyjemne)

Na wsi, co sam pamiętam, do noszenia wody używano drewnianych, dopasowanych anatomicznie nosideł, które leżały na karku i ramionach, a na ich wystających na boki końcach zawieszano na łańcuchach po wiadrze wody. Czytaj więcej »

Pomniki nieznajomym

W rozreklamowanej książce Jamesa Surowieckiego "The Wisdom of Crowds" (1) znalazłem ciekawy cytat: "People sign on to Kazaa (książka napisana w roku 2004, przyp. KT) and upload songs for others to download, even though they reap no benefit from sharing these songs and doing so means letting strangers have access to their computers. These are all, in the strict sense, irrational things to do."... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...