powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 21-2008, 20 maja 2008
21-2008 Computerworld nr 21-2008
Wiadomości

HP przejmie firmę EDS

Z oficjalnych informacji wynika, że EDS pozostanie podmiotem zależnym. Przejmie jednak większość dotychczasowych obowiązków działu HP Technology Solutions Group w zakresie outsourcingu usług biznesowych HP. Czytaj więcej »

Asseco Poland połączy się z ABG

Ma to przyspieszyć porządkowanie kompetencji w ramach Grupy. Fuzja obu spółek miałaby nastąpić do 1 października br. Czytaj więcej »

Bezpieczne jak w urzędzie

Bezpieczne jak w urzędzie

Computerworld postanowił sprawdzić, w jaki sposób problematyka bezpieczeństwa informacji jest postrzegana i traktowana w administracji publicznej w naszym kraju. Czytaj więcej »

Pakowanie mobizodów

Pakowanie mobizodów

Coraz lepsze techniki transmisji danych wykorzystywane przez operatorów sieci komórkowych, w tym także postęp w dziedzinie kompresji obrazu, dają możliwość oglądania telewizji za pośrednictwem telefonów komórkowych. Czytaj więcej »

Wspólna własność intelektualna

Wspólna własność intelektualna

Myślenie o własności intelektualnej zdominowane jest przez koncerny medialne starające się coraz bardziej ograniczyć nawet prawa konsumenta, który legalnie i w dobrej wierze nabył utwory, a także działania ruchów dążących do udostępnienia jak największej części istniejącej puli własności intelektualnej. Czytaj więcej »

EnFace: Krzysztof Kowalczyk...

EnFace: Krzysztof Kowalczyk...

... współtwórca spotkań Aula Polska, gromadzących nowe pokolenie polskiej informatyki. Czytaj więcej »

Technologie

JavaOne 2008: Java blisko ciebie

Za sprawą 6,5 mln deweloperów technologia Java stała się wszechobecna. Sun nie ustaje w poszukiwaniu jej nowych zastosowań. Czytaj więcej »

Techniki programistyczne 2.0

Jedną z ciekawszych prelekcji podczas JavaOne była prezentacja Todda Fasta, inżyniera Suna. Czytaj więcej »

Mów spokojnie, nikt nie podsłucha...

Technologia zaawansowanego szyfrowania rozmów telefonicznych wkrótce może się stać rozwiązaniem dostępnym dla każdego, nie tylko dla agentów specjalnych. Czytaj więcej »

Automat do detekcji błędów

Wzrastająca popularność procesorów wielordzeniowych powoduje, że oprogramowanie Coverity Thread Analyzer może być bardzo atrakcyjną ofertą dla programistów. Czytaj więcej »

UWB na skraju bankructwa

Texas Instruments nieoczekiwanie wycofała się ze wspierania planów rozwoju technologii UWB. Czytaj więcej »

Ostatni Service Pack dla XP

Microsoft opublikował pakiet poprawek SP3 dla systemu XP. Przed skorzystaniem z tej kompleksowej aktualizacji systemu warto zapoznać się z potencjalnymi problemami. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Totalny entuzjazm

TVN to miejsce, gdzie panuje "totalny entuzjazm i pozytywna energia". Zadaniem działu IT jest jego umiejętne spożytkowanie. Czytaj więcej »

Pójść o krok dalej...

Pójść o krok dalej...

Rok po ogłoszeniu porozumienia o współpracy między SAS Institute a Teradata, obie firmy docze-kały się pierwszych efektów integracji. Czy wkrótce pójdzie ona krok dalej? Czytaj więcej »

Konteksty

Nauczmy się działać w sytuacjach kryzysowych

Rozmowa z Rudolfem Borusiewiczem, sekretarzem generalnym Związku Powiatów Polskich i Jackiem Suwarą, ekspertem ZPPw dziedzinie bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Uśpione moce

Uśpione moce

Imponujący rozwój informatyki budzi czasami jakościowy niedosyt. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są niewykorzystane możliwości, tkwiące w środkach technicznych i ludziach. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Wirtualna infrastruktura IT

Wirtualna infrastruktura IT

Microsoft włączył się do rywalizacji o niezwykle perspektywiczny segment rynku oprogramowania - technologie wirtualizacyjne. Czytaj więcej »

Hyper-V w praktycznych zastosowaniach

Chociaż premiera narzędzi wirtualizacyjnych Microsoftu jeszcze nie nastąpiła - firma zapowiadała wprowadzenie jej na rynek w ciągu sześciu miesięcy od debiutu Windows Server 2008 - wybrane przedsiębiorstwa korzystają już z Hyper-V w systemach produkcyjnych. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Krwiożercza bestia na wolności

Obejrzałem wczoraj razem z dziećmi "Park Jurajski" Stevena Spielberga. Jest tam bardzo ciekawa postać, niejaki Dennis Nedry. To wyjątkowo czarny charakter. Pracuje w Parku Jurajskim jako "informatyk do wszystkiego". Czytaj więcej »

Chory i chorszy

Lokalnemu Informatykowi zdarzyło się zawitać w szpitalu. Bynajmniej nie w celu służbowym, a jak najbardziej prywatnym. Natchnęła go ta okazja do pewnych przemyśleń ogólniejszej natury. Czytaj więcej »

Banki jeszcze (i pewno nie ostatni...) raz

Co chwila już, już wydaje się, że kryzys kredytowy sięgnął dna i teraz już tylko długa droga mozolnego zeń wychodzenia. I co chwila okazuje się, że dno to ciągle ucieka w głąb, a jedyna różnica jest taka, że Bear Stearns padł z dnia na dzień, Northern Rock przetrwał jakoś dzięki pomocy państwa, a taki UBS, mimo rekordowych strat (razem jakieś 38 mld dolarów), sprawia... Czytaj więcej »

tatarkiewicz.com ciągle żywy

Pisuję już tyle lat do CW, że czasami mam ochotę wrócić do jakiegoś tematu. Szczególnie jeden temat jest mi bliski - losy domeny tatarkiewicz.com, którą kilka lat temu ktoś przechwycił (1). Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...