powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny Architektura biznesu, 22 kwietnia 2008
Raport specjalny Architektura biznesu Computerworld nr Raport specjalny Architektura biznesu
Aplikacje mashup

SOA bardziej sexy

Jak przekonać użytkowników i zarząd do inwestycji w Service Oriented Architecture? Najlepiej dając im możliwość samodzielnego tworzenia prostych i niezwykle użytecznych aplikacji mashup. Czytaj więcej »

Czas zaakceptować zmianę

Rozmowa z Kevinem Parkerem, wiceprezesemi głównym ewangelistą w firmie Serena Software, oferującej rozwiązania typu business mashups. Czytaj więcej »

Definicja architektury
SOA - czym jest, czym nie jest?

SOA - czym jest, czym nie jest?

Na wstępie trzeba powiedzieć, czym SOA nie jest. Na pewno nie jest nowością. Pomysł architektury usługowej zrodził się wiele lat temu. SOA nie jest technologią samą w sobie. Nie jest synonimem Web Services i XML, choć ma z nimi wiele wspólnego. Z pewnością jednak jest jedną z najbardziej obiecujących nowoczesnych metod tworzenia systemów informatycznych i zarządzania nimi. Czytaj więcej »

Organizacja usługowa

Stara, nowa organizacja

Implementacja architektury SOA za sobą zmiany dla każdej organizacji. Oczywiście najsilniej mogą je odczuć pracownicy działu IT. Czytaj więcej »

SOA w administracji

Architektura zorientowana na obywatela

Wdrożenie SOA w organizacji o silnie hierarchicznej strukturze, takiej jak urząd, wymaga całkowitej zmiany podejścia do projektowania i tworzenia aplikacji usługowych oraz ich integracji z używanymi wcześniej systemami. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...