powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 17-2008, 22 kwietnia 2008
17-2008 Computerworld nr 17-2008
Prezentacje firmowe

Business Process Managment (BPM)

epicorDzięki obsłudze ścisłych standardów dotyczących definicji procesu produkcji moduł Epicor Business Process Management (BPM) zapewnia menedżerom projektów narzędzie do definiowania i automatyzowania ich unikatowych procesów biznesowych związanych z definicją projektu, zatwierdzeniami, normami produkcyjnymi, dostawami i finansami.

Wiadomości
Tylko najlepsze projekty

Tylko najlepsze projekty

Do grona funduszy venture capital działających na polskim rynku dołącza nowy - Phenomind Ventures. Rozmawiamy z Piotrem Pajewskim, dyrektorem zarządzającym i Sebastianem Kulczykiem, prezesem nowego funduszu. Czytaj więcej »

BG-Asseco: nowa spółka integracyjna

Nowy podmiot miałby powstać z Optix Polska i Asseco Systems, które miało przejąć Asseco Business Solutions. Celem jest m.in. uporządkowanie kompetencji w Grupie Kapitałowej Asseco Poland. Kierowana przez Dariusza Brzeskiego ABG zaprosiła Asseco Poland do negocjacji na temat budowy spółki realizującej projekty związane z infrastrukturą techniczną i świadczącej usługi integracyjne,... Czytaj więcej »

Gartner: Windows na skraju przepaści

Przyszłość Windows stoi pod znakiem zapytania, bo nastąpiło załamanie koncepcji jego rozwoju i Microsoft znalazł się w sytuacji, w której trudno będzie się wybronić - taką opinię zaprezentowali analitycy Gartnera, Michael Silver i Neil MacDonald. Czytaj więcej »

UE dofinansuje projekt Galileo

Komisja Europejska przeznaczy część niewykorzystanych środków z unijnych funduszy na dofinansowanie programu stworzenia europejskiego systemu nawigacji satelitarnej. Czytaj więcej »

PO: Już za rok wybory przez Internet

Chcielibyśmy, żeby w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy mogli już głosować przez Internet - mówi w wywiadzie dla Gazety Waldy Dzikowski, odpowiedzialny za zmiany ordynacji wyborczych wiceszef klubu PO. Czytaj więcej »

1,3 mld zł trafi do firm informatycznych

Producenci sprzętu i dostawcy Internetu mogą zarobić na podłączeniu do sieci 100 tys. rodzin. Pomoc z Unii Europejskiej otrzymają rodziny bez komputera (ok. 45% gospodarstw domowych), żyjące poniżej ustawowej granicy ubóstwa (ok. 15%). Czytaj więcej »

Bull wprowadza macierze NEC do Polski

Firma otworzyła Centrum Kompetencyjne Storage Lab, w którym prezentowane są systemy pamięci masowych japońskiej firmy NEC. Czytaj więcej »

HDS otwiera centrumw Krakowie

Newton Finance Centre w Krakowie będzie obsługiwać operacje finansowe Hitachi Data Systems w regionie Europy Czytaj więcej »

Spokojnie, to tylko awaria

Wcześniejsze szkolenia, bezprzewodowa łączność radiowa i zdrowy rozsądek zadecydowały o łagodnym przebiegu kryzysu po wielkiej awarii dostaw prądu w aglomeracji szczecińskiej. Czytaj więcej »

Poligon doświadczalny

Awaria prądu w Szczecinie i okolicach niejako wymusiła na Zakładach Chemicznych "POLICE" przetestowanie na żywo, przygotowywanych od lat, planów awaryjnych. Czytaj więcej »

EnFace: Dr Maciej Hapke...

... przez wiele lat pracownik naukowy Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej, od kilku lat prezes zarządu firmy NaviExpert, tworzącej systemy nawigacji do telefonów komórkowych. Czytaj więcej »

Technologie
Oszczędzić na ewolucji pamięci

Oszczędzić na ewolucji pamięci

Inwestycje w systemy pamięci masowych to nie jednorazowy wydatek, a nieprzerwana budowa i modyfikacja infrastruktury - to zgodna opinia uczestników największej na świecie konferencji Storage Networking World. Czytaj więcej »

Technologia w tyle za przestępcami

Wiosennej konferencji RSA towarzyszyło mniej premier produktowych, a prezentowane nowości przyćmiły dyskusje nad wzrastającą liczbą zagrożeń. Czytaj więcej »

Microsoft udostępnia dokumentację

Microsoft udostępnia dokumentację

Firma opublikowała specyfikacje protokołów wykorzystywanych do komunikacji między jej najnowszymi aplikacjami. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dopasować się do cyklu

Zarządzanie informatyką w Netii oznacza stałą gotowość do korekt procesów, dostosowywanych do zmian w strategii biznesowej w firmie. Czytaj więcej »

5 zasad harmonijnych relacji

5 zasad harmonijnych relacji

IT musi być partnerem biznesu. Oznacza to otwartość na jego potrzeby i umiejętne zarządzanie relacjami z klientami wewnętrznymi. Zarówno podczas oceny inicjatyw, na etapie realizacji projektu, jak i po przekazaniu systemu do eksploatacji i uczynieniu z niego standardowej usługi. Czytaj więcej »

Konteksty
Wyzwanie dla miasta

Wyzwanie dla miasta

Wdrożenie systemu klasy ERP nie gwarantuje sukcesu żadnej organizacji. Jeżeli jednak nasze miasta mają być zarządzane w sposób efektywny, skuteczny, przejrzysty i nowoczesny, to nie mają dzisiaj alternatywy. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Konieczny plan awaryjny

Na szczęście w Polsce poważne katastrofy zdarzają się rzadko. Ilekroć jednak wystąpią, przekonujemy się o tym, jak niewiele firm i instytucji posiada profesjonalne plany postępowania na wypadek awarii. Czytaj więcej »

Utwardzonony serwer

Utwardzonony serwer

Siedem powodów, dla których Windows Server 2008 powinien być bardziej odporny na ataki od swojego poprzednika. Czytaj więcej »

Pierwsze wnioski z wdrożeń Windows Server 2008

Na nowej platformie serwerowej Microsoftu pracuje kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw, które zdecydowały się na wdrożenie wersji testowej kilka miesięcy przed skierowaniem Windows Server 2008 do produkcji. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Nachwilki

Na rynku komputerowej rozrywki niespodziewany rozkwit przeżywają gry typu casual. Nie mają chyba jeszcze polskiej nazwy, pozwolę sobie więc ją zaproponować: podoba mi się słowo "nachwilka". Czytaj więcej »

Niedogadanie

Lokalny Informatyk zauważył, że gromadzeniu gadżetów przez ludzi zasobnych powinno towarzyszyć także gromadzenie wiedzy na temat nowoczesnych technologii. Bo inaczej bywa nieraz trochę śmiesznie. Czytaj więcej »

Prosto w ziemię...

Niewiele już w Europie firm, takich jak Siemens czy Philips, które zajmują się produkcją z różnych branż. W Polsce do tej kategorii należy już chyba tylko Cegielski. Czytaj więcej »

Grzechy młodości, czyli prawo nie nadąża

Jakiś czas temu postanowiłem w blogu zrobić porównanie zmian w polskim prawie autorskim w ciągu ostatnich kilkunastu lat na przykładzie art. 23 obowiązującej ustawy (1). Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...