powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Raport specjalny - Decyzje, 11 marca 2008
Raport specjalny - Decyzje Computerworld nr Raport specjalny - Decyzje
Zarządzanie

Przestrzeń informacji

W systemie informacji lotniczej Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przetwarzane są olbrzymie ilości informacji. Do każdego zaangażowanego w obsługę i kontrolę lotów muszą dotrzeć, jednak, dokładnie te, które są mu potrzebne i przydatne. Czytaj więcej »

Strzał w dziesiątkę

Strzał w dziesiątkę

Wartość systemu CRM kryje się w wykorzystaniu jego jako systemu analitycznego, a nie tylko operacyjnego. Czytaj więcej »

Procesy i wyzwania

Projekty mające na celu przemodelowanie procesów na tyle głęboko ingerują w organizację pracy, że ich przeforsowanie - bez wyraźnej, dotyczącej szerokiego grona osób potrzeby - jest praktycznie niemożliwe. Czytaj więcej »

Tyle, ile potrzeba

Tyle, ile potrzeba

Efektywne wspomaganie procesu decyzyjnego nie występuje wtedy gdy raporty powstają szybciej i jest ich coraz więcej, ale wówczas gdy niezbędne informacje są "wyłuskiwane" we właściwym czasie oraz udostępniane menedżerom w jak najbardziej czytelnej postaci. Czytaj więcej »

Pewne i trwałe wsparcie

Dominujący staje się problem doboru informacji właściwej i niezbędnej do zarządzania operacyjnego, taktycznego i strategicznego w całej organizacji. Czytaj więcej »

Między sektorami

Korzystanie z doświadczeń innych branż we wdrożeniach systemów Business Intelligence pozwala firmom uzyskać przewagę konkurencyjną w nowych obszarach działania. Czytaj więcej »

Dobre dane to dobre decyzje

Dobre dane to dobre decyzje

Zapewnienie jak najlepszej jakości danych może zagwarantować poprawne przeprowadzenie procesu ETL. Czytaj więcej »

Dobre perspektywy

Na polskim rynku pracy systematycznie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od Business Intelligence, a osoby z odpowiednimi kwalifikacjami błyskawicznie znajdują zatrudnienie. Czytaj więcej »

Działać według reguł

Wzrost znaczenia systemów informatycznych w przedsiębiorstwach powoduje konieczność podporządkowywania ich coraz większej ilości wymagań prawnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...