powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 11-2008, 11 marca 2008
11-2008 Computerworld nr 11-2008
Wiadomości
ATS: wydamy w Polsce co najmniej 35 mln euro

ATS: wydamy w Polsce co najmniej 35 mln euro

Z Tadem Synowiec, właścicielem i dyrektorem generalnym Advanced Technology Solutions, rozmawiamy o planach firmy wejścia na giełdę i rozwoju firmy na polskim rynku, w tym rozbudowie fabryki w Kobierzycach pod Wrocławiem. Czytaj więcej »

Trimtab zamierza wejść na warszawską giełdę

Kilkanaście milionów złotych firma chce przeznaczyć na stworzenie własnego systemu do modelowania procesów biznesowych, rozwój sieci partnerskiej w Polsce i w regionie oraz przejęcie spółek z kompetencjami procesowymi. Zarząd spodziewa się, że debiut na GPW nastąpi w II kwartale br. Czytaj więcej »

Oprogramowanie Autodesk tworzone w Krakowie

Zakończona została transakcja przejęcia polskiej firmy Robobat przez Autodesk. Czytaj więcej »

Ballmer: czeka nas kolejna rewolucja w IT

Branża nowoczesnych technologii przejdzie kolejną rewolucję, tym razem umożliwiającą nam bardziej naturalną interakcję z urządzeniami elektronicznymi - taką prognozą podzielił się Steve Ballmer ze zgromadzonymi podczas ceremonii otwarcia kolejnej edycji targów CeBIT. Czytaj więcej »

Meru Networks wchodzi do Polski

Firma jest producentem bezprzewodowych urządzeń sieciowych. W Polsce dystrybucją rozwiązań Meru Networks zajmie się Konsorcjum FEN. Czytaj więcej »

Grupa Ericpol poszukuje 200 pracowników

Połowa nowych pracowników ma być zatrudniona w Łodzi i Krakowie. Kolejne sto znajdziezatrudnienie w oddziałach we Lwowie i w Brześciu. Rekrutacja prowadzona jest w Polsce Czytaj więcej »

Ile biznesu w polskiej administracji

Ile biznesu w polskiej administracji

Mimo różnic między biznesem i administracją, w zarządzaniu sektorem publicznym trzeba korzystać z doświadczeń i metod zarządzania sprawdzonych w tym pierwszym. Czytaj więcej »

Odpolitycznianie Radiokomitetu

Odpolitycznianie Radiokomitetu

Jeżeli dyskutowany w Sejmie projekt nowelizacji ustawy medialnej przejdzie, Prezes UKE przejmie władzę regulacyjną nad całym rynkiem telekomunikacyjnym. Czytaj więcej »

Na gorąco: Patrick Flanagan

Prezes S&T Services Polska opowiada o planach ekspansji Grupy w Polsce i na świecie, inwestycjach firmy, rynku usług doradczych oraz wzroście zatrudnienia. Czytaj więcej »

W przekroju

Zarządzanie ryzykiem informatycznym Czytaj więcej »

EnFace: Grzegorz Kuliszewski...

... od dwunastu lat związany z sektorem bankowym: jako dostawca rozwiązań, konsultant i pracownik banku. Kierownik projektów, przez wiele lat wiceprezes warszawskiego oddziału Project Management Institute, obecnie członek zarządu banku DnB NORD Polska. Czytaj więcej »

Technologie
Open source w polskim biznesie

Open source w polskim biznesie

Linux i aplikacje open source są wykorzystywane w wielu firmach, ale wciąż brakuje wiary, że są to platformy stabilne, a profesjonalne wsparcie techniczne względnie łatwo dostępne. Czytaj więcej »

Graficzny Linux KDE

Graficzny Linux KDE

Środowisko graficzne KDE 4 wprowadza wiele funkcji, które mogą rozszerzyć możliwości współpracy i wymiany danych z aplikacjami serwerowymi na Linuxie. Czytaj więcej »

Open source w centrum danych

Bazy danych to z reguły element krytycznej infrastruktury IT i dlatego mimo zalet oprogramowania open source w tym segmencie rynku wciąż są traktowane z rezerwą. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dwa w jednym

Od kilku dni nowym dyrektorem zarządzającym ds. IT w PZU i PZU Życie jest Piotr Puczyński, przez lata CIO PZU. Wyzwanie, przed którym stoi, to zapewnienie spójności organizacji IT w tych dwóch różnych co do charakteru i sposobu działania firmach. Czytaj więcej »

Prawdziwa wartość bezpieczeństwa IT

Prawdziwa wartość bezpieczeństwa IT

Odpowiednio zarządzana sfera bezpieczeństwa może wpływać na wzrost wartości przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Konteksty

Wirtualne studium wdrożenia

O wirtualizacji mówią dzisiaj wszyscy. Każdy sprzedawca serwerów i pamięci masowych na zawołanie wyrecytuje katalog zalet rozwiązań wirtualizacyjnych. Czym innym są jednak informacje podawane w materiałach informacyjnych dostawców, a nawet w niezależnych opracowaniach Gartnera lub IDC, a czym innym praktyczna ocena, czy na pewno implementacja rozwiązań wirtualizacyjnych... Czytaj więcej »

Mundur, doktorat, pieniądze i pasja

Mundur, doktorat, pieniądze i pasja

Historia informatyki to przedziwny mariaż różnych środowisk i systemów wartości. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wszyscy jesteśmy Liliputami

W "Podróżach Guliwera", jednej ze sztandardowych powieści Oświecenia, Jonathan Swift napisał o dwóch zwalczających się stronnictwach w królestwie Liliputów. Jedni uważali, że jajko należy obierać od grubszej strony; drudzy, że od cieńszej. Każde ze stronnictw przywoływało argumenty zarówno filozoficzne, jak i praktyczne na rzecz swojej opcji. Czytaj więcej »

Wstępne trudy

Lokalny Informatyk zdaje sobie sprawę, że informatyka nie jest dziedziną łatwą. Kiedyś nawet trzeba było składać egzaminy wstępne, aby dostać się na ten upragniony kierunek studiów. W dzisiejszych czasach kandydaci na informatyków mają o wiele łatwiej, co nie znaczy wcale, że sprawa naboru odbywa się jak po maśle. Czytaj więcej »

Arab Girls, czyli - co widać na ekranie?

No i miał tu być dalszy ciąg pogodnego tekstu z ubiegłego tygodnia, po Arab Girls miała iść frywolna marka Sekret Wiktorii, a tu niespodziewanie pojawił się nam złowrogi cień. Cień zidentyfikowanego obiektu kosmicznego. Czytaj więcej »

Optymiści z ciasteczkami

Niektórzy znajomi uważają mnie za niepoprawnego optymistę, gdyż lubię myśleć o tym, co wydarzy się za lat dziesięć. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...