powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 10-2008, 4 marca 2008
10-2008 Computerworld nr 10-2008
Wiadomości
Sygnity: 43,3 mln zł zysku netto w IV kwartale

Sygnity: 43,3 mln zł zysku netto w IV kwartale

Mimo to, za dwanaście miesięcy roku 2007 firma miała stratę netto 80,4 mln zł. Rok wcześniej były to odpowiednio straty: 8,7 mln zł i 20,6 mln zł. Przychody spółki w IV kwartale wyniosły 392 mln zł, a za cały rok 1,27 mld zł. Czytaj więcej »

Nowy bank w Polsce wybrał system Profile

Bank tworzony przez grupę Carlo Tassara, pod kierownictwem Wojciecha Sobieraja, wybrał już system centralny. Będzie to Profile firmy Fidelity. "Trwają przygotowania do prac wdrożeniowych prowadzone z firmą HP" - mówi Henryk Baniowski, poprzednio dyrektor zarządzający obszarem informatyki w Banku BPH. Czytaj więcej »

Portal Onet.pl budujenowe centrum danych

W Krakowie powstanie nowe centrum przetwarzania danych grupy medialnej Onet.pl. Ma być najnowocześniejszym i drugim co do wielkości - po Grupie TP - tego typu obiektem w Polsce. Termin zakończenia tej inwestycji, planowany jest na listopad 2009 r. Czytaj więcej »

Komputronik przejmuje sieć sklepów Karen Notebook

Dzięki transakcji z Techmexem, właścicielem Karen Notebook, Komputronik będzie dysponował prawie 300 sklepami ze sprzętem elektronicznym na terenie Polski. Czytaj więcej »

Unijne dotacje dla naukowców

Na pieniądze z Programu Innowacyjna Gospodarka na razie mogą liczyć tylko naukowcy. Czytaj więcej »

Nowe systemy informatyczne zapobiegną defraudacjom

Brak nadzoru i skutecznego systemu zabezpieczeń w Société Générale umożliwiły maklerowi z francuskiego banku defraudację ponad 4,9 mld euro. Przypomnijmy, makler Société Générale Jérôme Kerviel działał co najmniej przez trzy lata. Czytaj więcej »

Spadek po Prokomie

Spadek po Prokomie

31 marca zniknie z rynku Prokom Software. Spadkobiercą dobrych i złych wspomnień po potędze Ryszarda Krauzego jest Asseco. Co odziedziczył Adam Góral? Czytaj więcej »

Twarda walka o open source

Najpoważniejsze w historii Microsoft deklaracje o akceptacji wymagań środowisk open source i konkurencji budzą nadzieję, ale i nieufność ze strony Komisji Europejskiej. Czytaj więcej »

Złoto dla zuchwałych

Telewidzowie oczekują możliwości samodzielnego kompletowania pakietu programów, wykupienia dostępu do kanałutylko na krótki czas, kiedy jest na nimnp. transmisja wydarzenia sportowego.Takie możliwości oferuje technologia IPTV. Czytaj więcej »

W przekroju

Kosztowne porażki projektów IT Czytaj więcej »

EnFace: Przemysław Frasunek...

... haker, specjalista do spraw bezpieczeństwa systemów IT, dyrektor ds. rozwoju produktów w CBR ATM-Lab z Grupy ATM, której to poświęca większość zawodowego czasu, krótkofalowiec z zamiłowania, użytkownik sieci FIDO z sentymentu. Czytaj więcej »

Technologie

Zysk w pamięciach masowych

W jaki sposób liczyć zwrot z inwestycji i całkowity koszt posiadania systemów pamięci masowych? Czytaj więcej »

Nadszedł Longhorn

Nadszedł Longhorn

Zgodnie z oczekiwaniami pod koniec lutego Microsoft zaprezentował nową platformę - Windows Server 2008, a wraz z nią SQL Server 2008 i Visual Studio 2008. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Lojalność w cenie

Bank Ochrony środowiska to jedna z ostatnich instytucji finansowych w polsce, która wdrożyła w pełni scentralizowany system transakcyjny. Czytaj więcej »

Wyzwanie globalizacji

Najważniejszym wyzwaniem, przed którym stają dziś światowe koncerny centralizujące IT, jest umiejętne wykorzystanie potencjału i aspiracji lokalnych działów IT. Czytaj więcej »

Duże zadowolenie, małe oczekiwania

Rośnie zadowolenie klientów z efektów finansowych outsourcingu. Niestety, eksperci podejrzewają, że to po prostu oczekiwania względem tego typu usług są coraz mniejsze. Czytaj więcej »

Warto rozmawiać

Statystycznie tylko 25% projektów z pogranicza IT i biznesu jest przygotowanych na czas i mieści się w zaplanowanym budżecie. Czytaj więcej »

Konteksty

Trudna do uchwycenia

W pogoni za wiedzą firmy podobne są do Czerwonej Królowej z "Alicji w Krainie Czarów": biegną strasznie szybko i nieodmiennie są w tym samym miejscu. Czytaj więcej »

Raporty już były

Z Agnieszką Wojciechowską, dyrektorem ds. rozwoju wiedzy w Infovide-Matrix, rozmawia Dorota Konowrocka. Czytaj więcej »

Książki

Etyka i komputery... Największe wyzwania... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

CERT: zabić każdą wtyczkę

Seria błędów wykrytych we wtyczkach ActiveX sprowokowała do dyskusji o zagrożeniach, które wywołują architektury wykorzystujące technologię modułów plug-in. Czytaj więcej »

Koniec anonimowości w Internecie

Anonimowość na razie nie dotyczy użytkowników, lecz domen internetowych. Wszystko wskazuje na to, że dołączanie identyfikujących je podpisów cyfrowych do wszystkich e-maili już wkrótce zyska szerokie zastosowanie. Czytaj więcej »

Tajne połączenie

Tajne połączenie

Shimmer to pomysł na technikę, która może zwiększyć bezpieczeństwo krótkich połączeń do ważnych usług wykorzystywanych przez administratorów systemów IT. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Pełna kontrola

Leciałem niedawno z Krakowa do Warszawy malutkim samolotem Jetstream 32. Kabina pilotów była oddzielona od przedziału pasażerskiego symboliczną kotarą, na dodatek odsuniętą. A że samolot był pusty, przesiadłem się na siedzenie tuż za plecami pierwszego pilota i patrzyłem mu "na ręce". Czytaj więcej »

Woda

W firmie wybuchła afera, gdy na posiedzeniu Dyrekcji ktoś zadenuncjował, że w ostatnim czasie znacznie wrosło zużycie wody pitnej. Nikt natomiast nie przejął się zbytnio tym, że wrosła liczba awarii systemów komputerowych, jak również na nikim nie robiła specjalnego wrażenia wzmożona fluktuacja kadry informatycznej. Czytaj więcej »

Arab Girls, czyli - co widać na ekranie?

Moje związki z telewizją są bardziej techniczne niż poprzez przekazywane treści. Mam więc taki wewnętrzny imperatyw, który nakazuje usunąć drobną nawet usterkę lub zaprogramować nowe czy zmienione kanały kablowe i satelitarne tylko po to, by ich potem wcale nie oglądać. Czytaj więcej »

BBC informuje, czyli brak wiadomości

Tydzień po ukazaniu się mego felietonu<sup>1</sup>) nt. konkursu BBC, a raczej braku wyników tegoż konkursu, otrzymałem mejl z firmy Mmd Corporate z prośbą o opublikowanie następującego komunikatu: Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...