powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 09-2008, 26 lutego 2008
09-2008 Computerworld nr 09-2008
Wiadomości

Chcemy zdobyć Internet, nawet bez Yahoo!

Zdaniem Billa Gatesa, Google jest jedyną firmą na rynku wyszukiwania internetowego, która osiągnęła "masę krytyczną". Czytaj więcej »

Asseco wchłonie Prokom

Ostateczną decyzję w sprawie fuzji akcjonariusze obu spółek podjęli w zeszłym tygodniu. Czytaj więcej »

Nowe inwestycje Onetu i KGHM

Nowe inwestycje Onetu i KGHM

W Krakowie powstanie nowe centrum przetwarzania danych Grupy Onet. Ma być najnowocześniejszym i drugim co do wielkości tego typu obiektem w Polsce. Termin zakończenia tej, wartej w sumie 68,5 mln zł, inwestycji, planowany jest na listopad 2009 r. Generalnym wykonawcą został Qumak-Sekom. W nowym centrum mają zostać umieszczone wszystkie kluczowe systemy IT. Czytaj więcej »

Packard Bell chce podbić polski rynek PC

Packard Bell chce podbić polski rynek PC

W ekspansji w Polsce ma pomóc umowa zawarta z firmą Incom, która zostanie wyłącznym dystrybutorem notebooków i urządzeń GPS tego producenta na terenie naszego kraju, a w przyszłości także innych urządzeń marki Packard Bell. Sprzęt tej firmy był do tej pory dostępny m.in. w sieci Electro World oraz w ofercie dystrybutora S Plus S. Czytaj więcej »

Index Copernicus inwestuje w infrastrukturę

Index Copernicus International jest m.in. operatorem serwisu społecznościowego dla naukowców. Firma zajmuje się także obsługą badań klinicznych leków (CRO) oraz tworzeniem systemów analitycznych dla instytucji naukowych. Czytaj więcej »

Komputronik zbuduje fabrykę komputerów

Na terenie Kostrzyńsko--Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Komputronik zbuduje m.in. zakład produkcji komputerów i magazyn wysokiego składowania. Czytaj więcej »

Na gorąco: Mobilna telewizja

Na gorąco: Mobilna telewizja

Kolejnym elementem współpracy czterech operatorów jest projekt telewizja mobilna. Budowa sieci może ruszyć nawet w tym roku. Czytaj więcej »

W przekroju

Telewizja mobilna Czytaj więcej »

Zabawy dużych dzieci

Zabawy dużych dzieci

Wiedźmin sprzedał się już w 600 tys. egzemplarzy, cel to milion w ciągu pierwszego roku obecności na rynku. CD Projekt tworzy największe studio deweloperskie w naszym regionie Europy. Za chwilę może się okazać, że gry staną się flagowym produktem twórców oprogramowania w Polsce. Czytaj więcej »

EnFace: Jadwiga Gnybek...

... od lat związana ze Stowarzyszeniem Polskiej Grupy Użytkowników Oracle PLOUG, obecnie analityk ds. procesów IT w Telekomunikacji Polskiej. Czytaj więcej »

Technologie
Konkurencja dla Fibre Channel

Konkurencja dla Fibre Channel

W sieciach SAN można zauważyć wzrost popularności iSCSI, który otwiera perspektywy zmniejszenia kosztów budowy centrów danych. Czytaj więcej »

Dane moje, format firmowy

Dane moje, format firmowy

Organizacja DataPortability Workgroup dąży do tego, by użytkownicy mogli swobodnie przenosić swoje dane między portalami. Czytaj więcej »

Szybsze i bardziej inteligentne przełączanie

10 Gigabit Ethernet ma już w ofercie prawie każdy producent, więc konkurencja zaczyna się przesuwać w kierunku ulepszania oprogramowania. Czytaj więcej »

Czy już czas na Office 2007?

Czy już czas na Office 2007?

Czy po roku od premiery Office 2007 warto przejść na ten pakiet? Oznacza to bowiem nie tylko koszty zakupu licencji, ale i migracji danych oraz szkoleń pracowników. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Integracja przez duże "i"

Po osiemnastu latach dynamicznego wzrostu w Grupie Złomrex przyszedł czas na uporządkowanie procesów wewnętrznych. Czytaj więcej »

Ogromne BAM

Ogromne BAM

Implementacja narzędzi BAM nie jest tylko prostą konsekwencją wprowadzenia u siebie zarządzania procesowego. To złożony projekt, którego koszty mogą przewyższyć osiągane korzyści. Czytaj więcej »

Wartość monitoringu

Wartość monitoringu

Z Mariuszem Kozłowskim, prezesem Process Consulting, firmy specjalizującej się w doradztwie w zakresie zarządzania procesowego, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Outsourcing v. 3

Outsourcing v. 3

Przed podjęciem decyzji o outsourcingu IT warto zapoznać się z rekomendacjami przedstawionymi w nowej wersji zbioru ITIL, m.in. w książce "Service Strategy". To niezbyt szczegółowy, ale kompletny opis działań, których efektem może być outsourcing. Czytaj więcej »

Konteksty
W obawie przed konkurencją

W obawie przed konkurencją

Firmy IT dążą do zminimalizowania ryzyka prowadzenia działalności konkurencyjnej przez byłych pracowników. Jakie obowiązują w tym względzie regulacje prawne? Czytaj więcej »

Badania nad zmianą

Badania nad zmianą

Shane Robison bywa nazywany "tajną bronią HP". W zarządzie Marka Hurda odpowiada za strategię. Jednocześnie - w roli CTO - kieruje pracą ośrodków badawczo-rozwojowych HP, których roczny budżet wynosi 3,6 mld USD. Czytaj więcej »

Nauka na usługach

Dlaczego we współczesnych społeczeństwach - przekonanych, że są społeczeństwami wiedzy, że budują gospodarkę opartą na wiedzy - jest tak nikły szacunek do nauki, do intelektualistów, a przede wszystkim do wiedzy jako takiej, jako wartości samej w sobie? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Exploity w wersji open source

Metasploit Project oferuje nową wersję bezpłatnego pakietu narzędziowego do testowania luk w systemach IT. Czytaj więcej »

Spokój w małej skrzynce

Zachęceni rozwojem rynku i wzrostem sprzedaży, producenci systemów typu UTM systematycznie rozszerzają ofertę i ulepszają parametry zintegrowanych urządzeń do ochrony sieci. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dwadzieścia cali na biurku Lesia

Perłą polskiej powieści satyrycznej jest "Lesio" Joanny Chmielewskiej. Bohater książki, to niespełniony artysta pracujący jako architekt. Życie upływa mu między nudą w pracy, wyścigami konnymi, podziwianiem zgrabnych nóg koleżanki Barbary oraz mniej albo bardziej zabawnymi przygodami osadzonymi w realiach "małej stabilizacji" lat siedemdziesiątych XX wieku. Czytaj więcej »

Szuflandia

Lokalny Informatyk stwierdził, że najwidoczniej ludzie bardzo lubią przynależeć do jakiejś grupy. I nie tylko należeć, ale wręcz dawać temu odpowiedni wyraz i oprawę. Dawniej gremialnie zapisywano się do PZPR czy jakiegoś ZMS lub TPPR. Teraz ludzie afiszują się z innego rodzaju przynależnościami. Na ogół jednak intencje takiej przynależności nie są do końca bezinteresowne i... Czytaj więcej »

Yahoosoft?

Dobrze, że wiadomość ta przyszła w piątek, bo, zanim pojawią się komentarze i dywagacje, można pospekulować samemu (a potem okaże się, że i tak było to jak kulą w płot...). Czytaj więcej »

Zakazane słówka

Kontynuując temat analfabetyzmu komputerowego z poprzedniego felietonu, chciałem zwrócić uwagę na rozpowszechnienie się tzw. brzydkich słówek. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...