powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 08-2008, 19 lutego 2008
08-2008 Computerworld nr 08-2008
Wiadomości

Prawo zostaje w tyle za technologią

Najbliższe lata przyniosą dynamiczny rozwój telewizji mobilnej, zaś zbudowanie nowoczesnego systemu legislacyjnego może mieć kluczowe znaczenie dla zwiększenia tempa rozwoju mediów w Polsce - to dwa najważniejsze wnioski z konferencji Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Według ekspertów, konieczne mogą być zasadnicze zmiany prawne. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Konrad Łuczak,Jarosław Jastrzębski ,Katarzyna Janik, Artur Bałuta. Czytaj więcej »

Nowa strona Computerworld.pl

Nowa strona Computerworld.pl

Wkrótce nasz serwis internetowy zostanie zmieniony. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z nowym wyglądem i funkcjonalnością Computerworld online. Czytaj więcej »

67% administratorównie instaluje poprawek Oracle'a

Według badań Sentrigo, jedynie 32,5% osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie baz danych Oracle korzysta z poprawek usuwających luki w zabezpieczeniach. Czytaj więcej »

Bank BPH rozpoczyna migrację do systemu Pekao

Migracja danych klientów BPH do systemu Pekao ma się zakończyć w maju br. Czytaj więcej »

Bezpłatne hot spoty wkraczają do Polski

free-hotspot.com chce zwiększyć obecność na polskim rynku. Firma ma już prawie 280 bezpłatnych punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu, a w Europie ponad 2400. Czytaj więcej »

Budujmy szklane rury

Zmieniają się potrzeby i oczekiwania użytkowników, a jakość życia i możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w wielu rejonach Polski wciąż musi być niższa z powodu słabej jakości lub braku dostępności usług. Czytaj więcej »

Mobilna rewolucja

Mobilna rewolucja

Zakończyły się targi Mobile World Congress 2008. W przeszłości zdarzało się, że prezentowane podczas nich rozwiązania wyznaczały kierunki rozwoju całego rynku. Jest niemal pewne, że podobnie było i w tym roku. Czytaj więcej »

Na gorąco: Piotr Nowak

Wiceprezes OKI Printing Solutions w regionie Europy Środkowej i Wschodniej opowiada o 15 latach historii firmy na polskim rynku i ewolucji wymagań klientów. Czytaj więcej »

W przekroju

Informatyczna demokratyzacja Czytaj więcej »

EnFace: Witold Kilijański...

... przez wiele lat menedżer w firmie Teta, w 2003 r. wspólnie z grupą współpracowników założył Controlling Systems, której jest prezesem. Czytaj więcej »

Technologie
Bariery technologii wirtualizacyjnych

Bariery technologii wirtualizacyjnych

Użytkownicy podchodzą z rezerwą do producentów promujących wirtualizację, ale chyba żaden menedżer odpowiadający za IT nie przyznałby się dziś, że nie wie, jakie są zalety i wady tej technologii. Czytaj więcej »

Wydajność i inteligencja

Wydajność i inteligencja

Nexus to technologia Cisco, która ma wzmocnić jej pozycję w konkurencji z producentami sprzętu sieciowego dla centrów danych, głównie Brocade. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Nowe ze starym

Nowe ze starym

Strategia "Nowego otwarcia" PKO BP oznacza WIELE zmian dla departamentów odpowiedzialnych za technologię. Czytaj więcej »

Integracja wyprzedzająca

Integracja wyprzedzająca

Rośnie liczba aplikacji wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. Jednocześnie rośnie także nacisk na integrację różnych systemów. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Czytaj więcej »

Prawdziwa wartość konsultingu

Prawdziwa wartość konsultingu

W ostatniej dekadzie rynek konsultingu urósł prawie dwukrotnie, zarówno biorąc pod uwagę poziom wydatków na usługi doradcze, jak i liczbę zatrudnionych w firmach doradczych. Mimo rosnącego zainteresowania tymi usługami, roli konsultanta wciąż towarzyszy wiele nieporozumień. Czytaj więcej »

Konteksty
Siła nieobliczalności

Siła nieobliczalności

Wszechzwiązek zjawisk powoduje, że postępy w jednej dziedzinie odbijają się pozytywnym echem zastosowań praktycznych w zupełnie innej. Sfera rozrywki staje się coraz istotniejszym czynnikiem rozwoju informatyki i gospodarki. Czytaj więcej »

Wykorzystać potencjał

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie wspierać priorytetowe kierunki badań w nauce polskiej. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

VoIP a bezpieczeństwo IT

Popularyzacja technologii VoIP niesie zagrożenia dla systemów IT, o których nie należy zapominać w pogoni za oszczędnościami i nowymi, atrakcyjnymi funkcjonalnościami. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Młotkiem stukłem. Wiedziołem gdzie.

Przedwojenna anegdota opowiada o wysokim, państwowym urzędniku, który wybrał się automobilem na wizytację do innego miasta. Samochód stanął gdzieś w wiosce i nie chciał ruszyć, zawołano więc miejscowego mechanika. Czytaj więcej »

Cenne dane

Lokalny Informatyk, będąc na kursie bezpieczeństwa, dowiedział się, że najcenniejsze dane firmy znajdują się zazwyczaj na przenośnych urządzeniach, wynoszonych poza jej siedzibę i to nie przez kogo innego, jak przez samych menedżerów. Czy to notebook, czy też PDA, im kto wyżej w hierarchii służbowej, tym częściej obecnie ma coś takiego przy sobie. Czytaj więcej »

Przeklnij (sobie)

Gdy zostałem uczniem pierwszej klasy, mieszkaliśmy w miasteczku, dokąd rodziców rzuciły tzw. wojenne losy. Dom nasz stał nieopodal dworca kolejowego, a o obu z nich można było powiedzieć, że to "ostatni dom w mieście", bo dalej były już tylko pola, łąki i las. Czytaj więcej »

Analfabetyzm komputerowy

Moje noworoczne postano-wienie poprawy<sup>1</sup> (leniwym oraz bez dostępu do internetu przypominam: w roku 2008 nikomu nie pomagam w problemach komputerowych) ma swoje podłoże w prostych faktach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...