powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 06-2008, 5 lutego 2008
06-2008 Computerworld nr 06-2008
Prezentacje firmowe

Serwery IBM System x Express: promocja

IBMElastyczność, wydajność, niezawodność i bardzo dogodne warunki zakupu. Szukasz zaawansowanej maszyny napędzanej procesorami Intel Xeon? To propozycja właśnie dla Ciebie. Serwer IBM w cenie desktopa? Tak, teraz to możliwe. Zapoznaj się ze szczegółami oferty.

Wiadomości
Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

O opłacalności inwestycji w bezpieczeństwo, tworzeniu planów awaryjnych i podatności elektrowni na włamania rozmawiamy z Wojciechem Świątkiem, dyrektorem grupy Motorola Security Services na Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Czytaj więcej »

Dell oficjalnie uruchomił łódzką fabrykę komputerów

Na oficjalnym otwarciu nowego zakładu produkcyjnego pojawił się Michael Dell - założyciel i szef spółki. Czytaj więcej »

Odpowiedź Nokii na Google Android

Firma chce przejąć za 153 mln USD firmę Trolltech. Do produktów tego norweskiego dostawcy należy m.in. popularna biblioteka graficzna Qt. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Sebastian Jakubiak, Łukasz Sadalski oraz Robert Juchimiuk. Czytaj więcej »

Amerykanieteż mają problem z brakiem programistów

Amerykańscy producenci oprogramowania domagają się zmian w prawie imigracyjnym. Czytaj więcej »

Cyberslacking powszechny w Polsce

Pojęcie to określa wykorzystywanie Internetu do celów prywatnych w godzinach pracy. Wyniki badań firmy Gemius nad stosunkiem Polaków do cyberslackingu pokazują, że jest to zjawisko powszechne i akceptowane przez znaczną część pełnoletnich internautów. Czytaj więcej »

Polska: trzy miliony komputerów w 2007 r.

To trzeci rok z rzędu, gdy polski rynek PC rośnie o ponad 20%. Na początku XXI w. wzrosty były 10%-12%. Już 95% firm i 60% gospodarstw domowych w Polsce ma komputery. Czytaj więcej »

Wzrosną wydatki na ochronę danych

Wzrastająca popularność nowych technologii telekomunikacyjnych i rosnąca ilość danych przechowywanych przez komputery zmusi przedsiębiorstwa do zwiększenia nakładów finansowych na ochronę danych - twierdzą przedstawiciele Deloitte. Czytaj więcej »

Wespół w zespół

Projekt reformy unijnego pakietu regulacyjnego dla sieci i usług łączności elektronicznej zawiera propozycję utworzenia europejskiego regulatora, który stałby się szczeblem pośrednim pomiędzy 27 regulatorami narodowymi i Komisją Europejską. Czytaj więcej »

Róbmy to, co trzeba

Róbmy to, co trzeba

Miejsce histerii i epatowania statystykami incydentów zastępuje zdrowy rozsądek oraz wezwanie do profesjonalnego zarządzania IT - to wnioski z konferencji Semafor. Czytaj więcej »

Nowe standardy bezpieczeństwa

O bezpieczeństwie w transakcjach elektronicznych z wykorzystaniem kart płatniczych rozmawiamy z Lechosławem Nowakiem, menedżerem Działu Zarządzania Ryzykiem w Deloitte, członkiem zarządu organizacji ISACA. Czytaj więcej »

Korzyść z bycia testerem

Dostawcy oprogramowania coraz częściej namawiają klientów do wdrażania wersji rozwojowych aplikacji. Oto kilka korzyści, które zyskują stając się tzw. early adopters. Czytaj więcej »

Na gorąco: Jacek Murawski

Dyrektor polskiego oddziału Della opowiada o notebookach "Made in Poland" i planach podboju rynku detalicznego. Czytaj więcej »

W przekroju

Skutki piractwa komputerowego Czytaj więcej »

EnFace: Dr Artur Krukowski...

... absolwent Politechniki Warszawskiej, wykładowca Uniwersytetu Westminster w Londynie. Od 2004 r. związany z Narodowym Centrum Naukowym "Demokritos" w Atenach, gdzie prowadzi badania dotyczące technologii lokalizacji i nawigacji satelitarnej, od niedawna związany z firmą Intracom Telecom. Czytaj więcej »

Technologie
Kompletna sieć Ethernet

Kompletna sieć Ethernet

Parę lat temu głośno mówiło się o szybkim rozwoju Ethernetu w systemach sieci szerokopasmowych. Te optymistyczne prognozy się nie sprawdziły. Dziś dostawcy, którzy położyli już światłowody, zaczynają coraz częściej oferować łącza Ethernet. Czytaj więcej »

Etykiety wspomagają IP

Multi-Protocol Label Switching to technologia istotnie upraszczająca routing oraz ułatwiająca zarządzanie i skalowanie sieci IP. Czytaj więcej »

Wirtualna współpraca

IBM Lotus prezentuje plany rozwoju oprogramowania, szukając szansy na rynku MSP. Firma wprowadza także technologie umożliwiające wirtualną współpracę i wymianę informacji. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Odnaleźć swoją drogę

Odnaleźć swoją drogę

Największe i najbardziej nowoczesne przedsiębiorstwa próbują dziś znaleźć własną drogę w gąszczu standardów i metodyk. W sukurs przychodzi im koncepcja Architektury korporacyjnej (Enterprise Architecture). Czytaj więcej »

Architektura na nowo

Bank Zachodni WBK od kilku miesięcy rozwija projekt dopasowania architektury korporacyjnej do wymagań standardu The Open Group Architecture Framework. Czytaj więcej »

Czas na zmiany!

Sytuacja na rynku zachęca do zmiany pracy. Jak jednak poznać, czy to właściwy moment na taki ruch? Czytaj więcej »

Konteksty

Rozwiązać kwadraturę koła

Co zrobić, aby podpis elektroniczny był w Polsce powszechny, niedrogi i przydatny? Czytaj więcej »

Ile głów tyle metafor (część 2)

Ile głów tyle metafor (część 2)

W poprzednim odcinku o metaforach Internetu skupiłem się na tych, które wyrażają uogólniony lęk przed nim. Drugą grupę stanowią metafory niosące pozytywne skojarzenia cyberprzestrzeni jako krainy wolności, ekspresji, obfitości. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wiedźmin jest stąd

Trwa tryumfalny pochód gry "Wiedźmin" przez pierwsze miejsca list bestsellerów oraz recenzenckie szpalty w popularnych tygodnikach. Gry komputerowe - dotychczas postrzegane jako niszowy gatunek popkultury - zaczynają gościć na salonach zarezerwowanych dotąd dla książki i filmu. Czytaj więcej »

Wykaz

Lokalny Informatyk uważa, że nie powinno się doprowadzać do bałaganu, bo skutki bałaganiarstwa mogą być opłakane. Sam też czuwa nad tym, aby co pewien czas przeprowadzać porządki na swoim terytorium zakładowym. Czytaj więcej »

Liczby magiczne

Coraz bardziej wątpię w to, czy dziś kształconym informatykom potrzebna jest np. wiedza o liczbach, kolejnych potęgach dwójki, która dla mojego pokolenia była kanonem. Czytaj więcej »

Konkurs, czyli przekręt marzeń

Wydawałoby się, że trudno będzie znaleźć telewizję publiczną, która byłaby gorsza niż TVP. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...