powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2008

Wydanie 03-2008, 15 stycznia 2008
03-2008 Computerworld nr 03-2008
Wiadomości

Microsoft kupi norweską firmę Fast Search and Transfer

Ma to być kolejny krok Microsoftu w stronę rozszerzania oferty oprogramowania Enterprise Search. W listopadzie 2007 r. koncern wprowadził na rynek przeznaczone do korporacyjnego wyszukiwania informacji oprogramowanie Search Server 2008. Czytaj więcej »

Migracyjne centrum Oracle w Krakowie

Oracle uruchamia w Krakowie Centrum Migracyjne dla partnerów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Czytaj więcej »

Powstaje największa baza biometrycznana świecie

Powstaje największa baza biometrycznana świecie

FBI (Federalne Biuro Śledcze) podejmuje prace nad stworzeniem największej na świecie komputerowej, biometrycznej bazy danych. Czytaj więcej »

Grupa na rynku bałkańskim...

Asseco Adria nabyła dwie spółki w Chorwacji - Arbor Informatika (70% udziałów) i Logos (60%). Łączna wartość transakcji to 18,2 mln euro. Czytaj więcej »

... a ABG SPIN w Rumunii

Spółkę ABG SPIN SA Varsovia Polonia Sucursala Bucuresti Romania zarejestrowano w Bukareszcie. Czytaj więcej »

Komputery Della w sieci Tesco

Od stycznia br. klienci firmy mogą kupować produkty Dell XPS i Inspiron w sklepach Tesco, głównie w Wlk. Brytanii, ale także w Irlandii, Polsce, Czechach i na Słowacji. Czytaj więcej »

Centrum HR Wipro w Polsce?

Wipro, komputerowy gigant z Indii, planuje otwarcie w Polsce centrum HR na całą Europę. Czytaj więcej »

Cube Corporate Release wchodzi na rynek finansowy

Firma powstała niecały rok temu i specjalizuje się w rozwiązaniach dla operatorów telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Unizeto Technologies na rynku rosyjskim

Firma została członkiem założycielem organizacji Partnerstwo Wsparcia Transgranicznego Elektronicznego Obiegu Dokumentów, zarejestrowanej w Moskwie. Czytaj więcej »

Index Copernicusw Wlk. Brytanii

Firma bierze udział w przetargu brytyjskiego Ministerstwa ds. Innowacji, Szkolnictwa Wyższego i Umiejętności na rozwiązanie, które pozwoli ocenić potencjał naukowy badaczy z Wlk. Brytanii. Czytaj więcej »

Komputronik przejął KEN TI

Wartość transakcji to 15 mln zł. KEN Technologie Informatyczne oferuje rozwiązania dla średnich i dużych firm oraz klientów z sektora edukacji. Czytaj więcej »

Połączenie I&B z Media Service

Nowa firma ma stać się jednym z największych dostawców produktów i usług opartych na technologii GPS. Czytaj więcej »

Outsourcing wewnętrzny i zewnętrzny

Do tekstu poświęconego outsourcingowi w Grupie TP (Computerworld 1-2/2008) wkradł się błąd. Czytaj więcej »

MONolIT

MONolIT

Strategia Informatyzacji Resortu Obrony Narodowej do 2012 r. to nowy sposób myślenia o wykorzystaniu technik informacyjnych i komunikacyjnych w wojsku, w duchu najlepszych praktyk biznesowych. Czytaj więcej »

Państwo na ciebie patrzy

Odchodzą w przeszłość czasy, kiedy można było kupić anonimowo bilet na mecz piłkarski. Na meczach piłkarskich regułą staje się legitymowanie imienną kartą kibica ze zdjęciem, a właściciele klubów planują instalowanie systemów rozpoznawania twarzy w wizyjnym monitoringu trybun. Czytaj więcej »

Tematy wcale nie zastępcze<sup>1</sup>

Tematy wcale nie zastępcze1

Czy za kilka lat będziemy stosować technologie natryskiwania paneli słonecznych na elewacje domów? A może wymieniać zastawki bez interwencji chirurga? Czytaj więcej »

Na gorąco: Mariusz Skiba

Na gorąco: Mariusz Skiba

Mobi Trust, którym kieruje, otrzymał dotację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (1,2 mln zł). Łącznie firma wyda na realizację projektu MobilnyPodpis Elektroniczny 2,8 mln zł. Czytaj więcej »

W przekroju: Business Process Management

W przekroju: Business Process Management

Analitycy są zgodni, wartość rynku oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi (BPM) będzie gwałtownie rosła w najbliższych latach. Specjaliści z IDC prognozują ten wzrost na poziomie 44% rocznie, do 2011 r. Czytaj więcej »

EnFace: Mikołaj Sobczak

EnFace: Mikołaj Sobczak

...szef 48-osobowego interdyscyplinarnego zespołu zajmującego się technologiami mobilnymi na Politechnice Poznańskiej, mentor zespołów studenckich zwyciężających w konkursach programistycznych, m.in. Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft. Czytaj więcej »

Technologie
Integracja danych z procesami

Integracja danych z procesami

Coraz trudniej rozdzielić fazę integracji procesów i dostępu od danych zawartych w aplikacji. Dlatego też rośnie znaczenie technologii wykorzystujących operacje na zbiorach oraz języków obiektowo-funkcyjnych. Czytaj więcej »

10G Ethernet dla każdego

Spadek cen i wzrost wymagań na przepustowość sprzyjają popularyzacji 10G Ethernet. Technologia ta wychodzi z niszowych zastosowań, stając się standardową alternatywą dla złączy w sieciowych urządzeniach rdzeniowych. Czytaj więcej »

Windows to nie tylko okna

Choć większość funkcji Windows jest uruchamiana w "okienkach", warto pamiętać o dostępności konsoli, która odpowiednio wykorzystana może usprawnić pracę zaawansowanych użytkowników. Czytaj więcej »

Zarządzanie
8 umiejętności, które powinieneś zdobyć

8 umiejętności, które powinieneś zdobyć

Ustawiczne kształcenie to obowiązek każdego specjalisty IT. Oczekiwania pracodawców coraz częściej wykraczają jednak poza znajomość technologii. Oto osiem umiejętności, które każdy informatyk powinien posiąść. Czytaj więcej »

Trudne relacje z dostawcą

Co powinno znaleźć się w dobrze napisanym kontrakcie outsourcingowym? Jak regulować zakres odpowiedzialności? Jak zagwarantować bezpieczeństwo obu stronom? To tylko kilka problemów, przed którymi stają firmy przystępujące do negocjacji z dostawcą. Czytaj więcej »

Konteksty
Modele referencyjne

Modele referencyjne

Informatyzacja jest przedsięwzięciem drogim. Czy nie nazbyt drogim? Pomocą w ocenie efektywności IT mogą być standaryzowane i powszechnie dostępne, sprawdzone w praktyce metody. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Klawiatura na podsłuchu

Klawiatura na podsłuchu

Coraz popularniejsze klawiatury i myszy bezprzewodowe mogą spowodować poważną lukę w systemie bezpieczeństwa IT. Emisję ich nadajnika można bowiem odebrać z dużej odległości. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Grzebanie

Z niejakim rozbawieniem przeczytałem o projekcie OScar, którego celem jest zbudowanie samochodu wedle pryncypiów open source... Czytaj więcej »

Nauki do lasu

Gdy Szef wzywa Lokalnego Informatyka, nie wróży to niczego dobrego, a już na pewno nie zapowiada rozmowy na temat podwyżki, czy na temat innych gratyfikacji socjalnych. Czytaj więcej »

Dranie tanie niesłychanie

Jestem człowiekiem oszczędnym i nie lubię wydawać za dużo, szczególnie gdy mogę zadowolić się czymś skromniejszym. Czytaj więcej »

Autostrady i eksmisje

Gdy kilka dziesiątków lat temu Autostrada Południowo-Walijska, czyli M4, dotarła do Londynu, do miasta wprowadziła ją ulica West Cromwell Road. Jednocześnie mieszkańcy zaczęli stopniowo opuszczać wiktoriańskie kamie-niczki po południowej jej stronie, na zachód od skrzyżowania z Earls Court Road. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...